MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Ruszyła rejestracja do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „31337” organizowanego przez Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych. Nagrodą główną jest indeks Wydziału Informatyki.

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zaprasza na III Podhalańskie Dni Karier pod hasłem „Czas na inwestycje". Spotkania odbędą się w gmachu Uczelni w dniach 5-6 kwietnia br.

To jedyna tego typu inicjatywa w Polsce, skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Akcja przynosi efekty dzięki zaangażowaniu uczelni w ogólnopolską kampanię promocyjną.

Zespoły mieszane są bardziej efektywne i kreatywne niż typowo męskie czy kobiece. Tak wynika z doświadczenia krakowskiej firmy Motorola Solutions, która pod hasłem Diversity po raz 12. organizuje konkurs informatyczny dla uczniów szkół średnich z całej Polski. Czteroosobowe zespoły, złożone w połowie z dziewcząt, a w połowie z chłopaków, mogą zgłosić swój udział w konkursie jeszcze do 14 lutego na stronie diversity.pl.

Na portalu PogromcyMitowMedycznych.pl zakończył się konkurs o tytuł najgroźniejszego Pogromcy Mitów Medycznych, w którym wzięli udział studenci medycyny z całej Polski. Uczestnicy konkursu zidentyfikowali prawie 900 nowych mitów oraz dodali ponad 7000 komentarzy na temat różnorodnych zagadnień medycznych. Studenci, którzy wykazali się największą aktywnością w zwalczaniu powszechnie panujących mitów medycznych, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Siedem polskich uczelni znalazło się wśród 500 najbardziej widocznych w sieci szkół wyższych w rankingu Webometrics. Z polskich uczelni najwyżej uplasował się Uniwersytet Warszawski, który zajął 234. miejsce. Ranking Webometrics jest przygotowywany przez Hiszpanów. Jego twórca Isidro F. Aguillo będzie gościem organizowanej w maju br. w Warszawie przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" międzynarodowej konferencji: IREG Forum on University Rankings: Methodologies under scrutiny.

Wyraźniejszy podział na uczelnie akademickie i zawodowe, to jedna z propozycji MNiSW do nowelizacji ustaw o szkolnictwie wyższym. – Wierzę, że dzięki temu będziemy mieli lepiej wykształconych specjalistów – mówi minister nauki Barbara Kudrycka.

Jesteś gimnazjalistą? Masz ciekawe pomysły i poczucie humoru? A może lubisz kręcić filmy wideo i masz talent reżyserski? Pochwal się swoją kreatywnością i weź udział w konkursie „Mam pomysł jak być widocznym na drodze”, organizowanym w ramach Akademii Bezpieczeństwa firmy OSRAM.

Z dumą informujemy, że Fundacja „Perspektywy” jest jedyną organizacją z nowych państw członkowskich Unii Europejskiej, która uczestniczy w konsorcjum przygotowującym nowatorski ranking uniwersytetów U-Multirank.

Uczelnia Łazarskiego udostępnia wszystkim maturzystom bezpłatny internetowy kurs przygotowawczy do matury z matematyki. „Maturalne SOS” pozwala solidnie opanować materiał niezbędny do zdania egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym.

Ruszył nowy projekt filmowo-historyczny „Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP”. Muzeum Historii Polski, Fundacja Banku Zachodniego WBK i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi, zachęcają do odnalezienia i opisania osób, które miały wpływ na wychowanie młodego człowieka w  II Rzeczypospolitej. 

Masz ochotę pokopać piłkę, a brakuje Ci towarzystwa? Chcesz pobiegać, ale samemu trudno zmobilizować się do wyjścia z domu? Studenci AGH opracowali aplikację „Dropsport”, która umożliwia znalezienie parterów do wspólnego uprawiania sportu.

Samorządowi województwa powinien doradzać rzecznik ds. studentów lub społeczna rada studencka – uważa minister nauki Barbara Kudrycka. Zadaniem takiego ciała doradczego byłoby m.in. opiniowanie decyzji w sprawach stypendiów lub inwestycji.

Ty też możesz mieć wpływ na swoją zawodowa przyszłość! Rusza czwarta edycja Badania studentów, w którym studenci ekonomicznych kierunków z całej Polski wyrażają swoje opinie na temat odbytych praktyk i staży, a także przedstawiają swoje preferencje dotyczące pierwszej pracy. Dzięki temu będą mogli mieć wpływ na warunki proponowanych ofert.

Bogata kolekcja wszelkiego rodzaju broni, sfałszowane banknoty i monety, narzędzia służące do włamań a także przedmioty związane ze słynnymi zbrodniami znalazły się w Muzeum Kryminalistyki otwartym w 25 stycznia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Obecnie w Wielkiej Brytanii studiuje ponad 7 tysięcy polskich studentów. To szósta co do wielkości społeczność studencka z krajów Unii Europejskiej na Wyspach. Ich 6th Congress of Polish Student Societies in the UK odbędzie się w marcu 2013.

Prawie 250 osób zgromadziło się 24 stycznia w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej podczas pierwszej edycji konferencji „Młodzi na rynku pracy”. Wszystko po to, aby dowiedzieć się jak wygląda sytuacja młodych na rynku pracy, jak budować własną markę oraz jak znaleźć stabilne zatrudnienie w stolicy Dolnego Śląska.

Pod hasłem „3 miliony BlaBlaBohaterów” największy europejski portal wspólnych przejazdów BlaBlaCar zainaugurował działalność w Polsce. Dzięki przyjaznym portfelowi i środowisku wspólnym przejazdom, mamy konkurencyjną alternatywę dla tradycyjnych przewoźników.

W Collegium Civitas trwa rekrutacja na roczne studia podyplomowe Bezpieczeństwo Energetyczne. To oferta dla przyszłych i obecnych specjalistów i analityków służb specjalnych, administracji publicznej oraz przedsiębiorstw branży energetycznej.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt