MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

theatre t

Już 6 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się IV edycja Warszawskiego Festiwalu Kabaretów Uczniowskich! O co chodzi? O to, że czeka Cię tam najlepsza zabawa mikołajkowa, na jakiej byłeś! Świetni artyści, niepowtarzalny klimat, ludzie, których zapamiętasz na długo. Za oknem pewnie będzie leżał już śnieg, ale w środku będzie gorąco… I to jeszcze jak!

olimp geo 14 t

Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne zapraszają na XI Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną w Krakowie, która odbędzie w dniach 12-18 sierpnia 2014 r. na terenie Uczelni przy ul. Podchorążych 2. Zbliżająca się edycja zmagań będzie wydarzeniem o znacznie większym obszarze oddziaływania, niż dotychczas organizowane zawody olimpijskie w Polsce.

miss uczelni t

Dziesięć budynków polskich uczelni walczy o tytuł najpiękniejszego. Głosy w plebiscycie "ArchiTOPTEN - Najpiękniejsze Polskie Uczelnie" można oddawać na stronie Infoarchitekta.pl do 3 grudnia 2013 roku.

Rozmowa z Janem Traczykiem – wokalistą, kompozytorem i aktorem.

To będzie w przyszłości dziedzina wiedzy, która swoją dynamiką rozwoju dorówna informatyce, a być może nawet ją przegoni. Wszak bez energii nie ma mowy o użytkowaniu żadnych urządzeń – chyba, że chcielibyśmy wrócić do epoki świeczki, zwierząt pociągowych i komputera zasilanego dynamo.

Program studiów w Kolegium „Artes Liberales” powstał w wyniku prac prowadzonych z udziałem profesorów ze Stanów Zjednoczonych i z Europy.

Do kin weszły dwa polskie filmy zrealizowane w czerni i bieli – Papusza Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze oraz Ida Pawła Pawlikowskiego.

Ścisła czołówka rankingów, lokalizacja w centrum Warszawy, bliska współpraca z Clark University z USA, dzięki której studenci mogą – równolegle do studiów polskich – uzyskać amerykański dyplom Master, a nawet wyjechać na studia lub na praktyki zawodowe do Stanów Zjednoczonych – to tylko niektóre z atutów Społecznej Akademii Nauk.

itacademicday t

Już 3 grudnia w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki po raz kolejny odbędzie się IT Academic Day - konferencja informatyczna adresowana głównie do studentów.

youth1 t

Parlament Europejski zatwierdził 19 listopada nowy unijny program wymiany i stypendiów Erasmus+. Budżet programu ma wynieść 14,7 mld euro do 2020 r., a skorzystają z niego ponad 4 mln młodych ludzi w UE.

zmiany resort t

Premier Donald Tusk w środę 20 listopada przedstawił długo zapowiadane zmiany w rządzie. Rekonstrukcja dotyka między innymi Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

gender t

Feminizm niejedno ma imię, bo między jego nurtami występują rozliczne różnice. Jest słowem, które na wielu działa niczym czerwona płachta na byka. Popierający i popierające feminizm spotykają się z wieloma zarzutami – zaczynając od tego, że wierzą w idee oderwane od rzeczywistości, a kończąc na tym, że wspierają nurt „wrogi naszej cywilizacji”. Do jakich wniosków dojdziemy, jednak jeśli spróbujemy spojrzeć na feminizm okiem ekonomisty, bądź ekonomistki, jeśli z rozmowy o ideologii przejdziemy do rozmowy o interesach? Spróbujmy zastanowić się nad tym jakie są ekonomiczne konsekwencje równouprawnienia płci.


Liceum Akademickie zwyciężyło w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2012

Wiele razy pisaliśmy o Gimnazjum i Liceum Akademickim w Toruniu z najwyższym uznaniem, pokazując je jako szkołę, w której zdolni uczniowie - także ci z niezamożnych rodzin - mają szansę na doskonałą edukację. Z tym większym smutkiem dowiedzieliśmy się o planach przekształcenia GiLA w placówkę niepubliczną. Publikujemy list Rady Pedagogicznej szkoły, skierowany do wielu osób i instytucji. Która z nich udzieli konstruktywnej odpowiedzi? Czekamy!

Dwa najważniejsze obszary naszej działalności to ENERGIA I ŚRODOWISKO, które są ze sobą nierozerwalnie złączone.

vistula edu biz t

artykuł sponsorowany 

Ostatni tydzień października zaowocował spotkaniem Władz Uczelni Vistula z przedstawicielami około 20 firm współpracujących ze szkołą. Jest to jeden z elementów autorskiego programu uczelni „Cooperative Education”, łączącego świat biznesu z edukacją. Podczas spotkania, przedstawiono wstępne wyniki badania „Budowa modelu współpracy między uczelnią a biznesem” oraz dyskutowano z obecnymi firmami na temat przyszłej kooperacji.

Od dawna trwa spór, czy pedagogika to osobna dziedzina nauki, czy raczej wszechstronna wiedza ułatwiająca pracę z ludźmi. Wydaje się jednak bezsporne, że osoba decydująca się na studia pedagogiczne powinna mieć duży zasób altruizmu i przekonanie, że im więcej da z siebie innym, tym bardziej wzbogaci swoje życie.

zapros seniora t

W ramach akcji „Zaproś seniora do monitora” trwa konkurs, w którym można wygrać laptopy, tablety i kamery. Prace należy zgłaszać do 6 grudnia 2013 r. 

pit t

15 listopada br. rozpoczęło działalność konsorcjum Polski Instytut Technologii (PIT). Inicjatorami i jednocześnie członkami-założycielami konsorcjum jest osiem jednostek: politechniki – Warszawska, Łódzka, Poznańska, Gdańska i Śląska, Wojskowa Akademia Techniczna oraz dwa instytuty: Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN i Państwowy Instytut Geologiczny.

uw t

Uniwersytet Warszawski już wkrótce rozpocznie przygotowania do obchodów jubileuszu 200-lecia uczelni. Na razie warszawiacy mogą korzystać z atrakcji towarzyszących 197. rocznicy powstania Uniwersytetu.

informatur 2015

Poprzednie dwie edycje bezpłatnej apki – Mobilnego Informatora dla Maturzystów podbiły serca dziesiątek tysięcy maturzystów. Twój nowy InforMatur 2015, z ofertą polskich uczelni na rok akademicki 2015/16, to rewelacyjnie prosty w obsłudze i znakomicie „nakarmiony” informator o uczelniach wszystkich typów i rodzajów, absolutnie wszystkich kierunkach studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich, to kompendium wiedzy o zasadach przyjęć na studia, publikowane na długo przed rozpoczęciem procesu rekrutacji.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt