MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


sghpolaczeni 630


Ponad trzydziestu zagranicznych studentów uczestniczy w zajęciach tegorocznej edycji Szkoły Letniej SGH – Summer University Warsaw. Zajęcia będą trwać do 11 lipca.

SGH Korea_630ok

Szkoła Główna Handlowa podpisała nową umowę z Kyungpook National University w Korei Południowej. To pierwszy w SGH program podwójnego dyplomu na poziomie licencjackim i pierwszy, który będzie realizowany z partnerem spoza Europy.

abstr1 t

Doświadczenie piękna to nagroda, jaką ludzki umysł może sobie zafundować, jeśli np. dokona jakiegoś odkrycia niejednoznaczności albo otworzy się przed nim nowe pole do interpretacji. O neurofizjologicznych uwarunkowaniach postrzegania piękna mówi psycholog dr hab. Piotr Francuz.

dzien otwarty wszkipz t

Już 5 lipca odbędzie się Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. W czasie imprezy będzie można obejrzeć sale wykładowe, laboratoria oraz gabinety i pracownie, w których prowadzone są zajęcia. Zainteresowani studiami będą mogli również spotkać się i porozmawiać z wykładowcami oraz studentami Uczelni. To okazja, by dowiedzieć się więcej na temat studiów, wykładanych przedmiotów i zajęć praktycznych, a także perspektyw zawodowych po ukończeniu nauki.

vistula dni 14 t

artykuł sponsorowany

Jaki kierunek studiów wybrać, żeby osiągnąć sukces zawodowy? Z tym pytaniem zmierzą się uczestnicy show na żywo „Dzień dobry Vistula” już 28 czerwca 2014 r. na warszawskim Ursynowie. Gośćmi specjalnymi będą dziennikarze Vito Casetti z TVP oraz Michał Sobkowski z Radia Eska. Chętni spróbują pobić rekord w grze Eurocash i obejrzą pokazy sztuk walki. Grupa Uczelni Vistula zaprasza na Dni Otwarte.

jablko t

Nowoczesna hala sportowa i zaplecze naukowo-dydaktyczne dla kierunku fizjoterapia będą funkcjonowały w budowanym Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. We wtorek uroczyście rozpoczęto inwestycję. Projekt o wartości ponad 11 mln zł jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

youth2 t

Maturzyści rozpoczęli już czas letnich szaleństw. Przed nimi najdłuższe wakacje w życiu. Większość młodych ludzi już wcześniej dokładnie zaplanowało sobie ten czas. Jedni zdecydowali się wypoczywać w domu, inni wyjechać na zasłużony wypoczynek, natomiast ambitni wpadli w wir poszukiwań pracy. W końcu to aż cztery miesiące. To całkiem sporo czasu, by odłożyć sobie trochę grosza na studia, czy wakacyjny wyjazd. Ale to także wystarczająco dużo czasu, by wypocząć i przygotować się do studenckiego życia. Którą drogę wybrać?

olimp wiedzy techn 14 t

W 40-letniej historii Olimpiady Wiedzy Technicznej, tak przekonującym zwycięstwem nie wykazał się chyba jeszcze żaden z jej laureatów. 100 punktów na 100 możliwych w zawodach okręgowych i 98 na 100 w zawodach finałowych to wynik imponujący i wart podkreślenia! A sukces ten osiągnął Tomasz Golis, uczeń III klasy Zespołu Szkół Łączności im. prof. Stanisława Fryzego w Gliwicach. Opiekunem laureata był pan Adam Strzyż.

swps drzwi otwarte t

artykuł sponsorowany

Jak czuje się rasowy reporter? Za co cenimy komiksowych superbohaterów? Co ciekawego warto eksplorować w kulturze skandynawskiej i jak pomnażać pozytywne emocje? Weź udział w Drzwiach Otwartych SWPS w Warszawie, Wrocławiu lub Sopocie już 28 czerwca.

money6 t

Kierunek finanse na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego znalazł się na 21. miejscu w rankingu brytyjskiego dziennika "Financial Times" zestawiającego najlepsze studia magisterskie z zakresu finansów. ALK to jedyna polska uczelnia, która znalazła się na tej liście.

gradu4 t

Zmiany w opłatach za studia na drugim kierunku, a także nowe zasady komercjalizacji wyników badań naukowych przewiduje projekt nowelizacji ustawy o uczelniach, prace nad którym w tym tygodniu ma kontynuować Sejm.

wodpowiedzinazapotrzebowanie t

Zbliża się czas, w którym absolwenci szkół ponadgimnazjalnych poznają wyniki matur. W piątek 27 czerwca br. dowiedzą się, jak poszła im część pisemna egzaminu dojrzałości. Dla uczelni, pomimo już prawie zakończonej letniej sesji egzaminacyjnej, nie jest to jednak czas na odpoczynek.

diversity 2014 finał t

13 czerwca poznaliśmy zwycięzców XIII edycji konkursu Diversity. Motorola Solutions Polska nagrodziła najzdolniejszych młodych programistów ze szkół średnich. Zadaniem nastolatków było zaprogramowanie robotów do… walk Mini-Sumo.

native school t

Atmosfera sprzyjająca nauce, brak stresu, zupełnie nowa relacja nauczyciel – uczeń – tak wypowiedział się jeden z uczestników poprzedniej edycji warsztatów językowych AIESEC Native School.

medical t

Roboty medyczne umożliwiają lekarzom stosowanie zminiaturyzowanych narzędzi, mniej inwazyjnych niż tradycyjne. Dzięki skalowaniu ruchów docierają one z większą precyzją nawet do bardzo małych naczyń i tkanek. Pozwalają też operować na odległość – lokalnie lub nawet w skali międzynarodowej. Polscy uczeni już szukają partnerów przemysłowych dla komercjalizacji swoich rozwiązań.

money2 t

Zuzanna Ajchel, 19-latka z Warszawy weźmie udział w posiedzeniu kierownictwa Ministerstwa Gospodarki. Zaprosił ją w środę (18 czerwca 2014 r.) wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas zakończenia i rozdania nagród XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Ministerstwie Gospodarki.

piggy bank t

W ciągu 15 lat funkcjonowania systemu kredytów studenckich banki udzieliły pożyczek blisko 382 tysiącom studentów. Teraz kredyt wypłacany jest 5 proc. studentów i doktorantów  wynika z danych udostępnionych na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

olimp przed 14 t

10 czerwca 2014 r. w SGH w Warszawie odbyła się gala Olimpiady Przedsiębiorczości, podczas której laureaci IX edycji zawodów i ich opiekunowie merytoryczni odebrali dyplomy i nagrody. Na laureatów czekają ponadto indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce i stypendia. Zwycięzcom gratulacje złożyli prof. Tomasz Szapiro – rektor SGH, prof. Eugeniusz Gatnar – członek zarządu Narodowego Banku Polskiego oraz prof. Leszek Balcerowicz. W trakcie uroczystości ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów – Zarządzanie zmianą.

startup sprint t

Startup Sprint to 3-dniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy w interdyscyplinarnych grupach opracowują pomysły biznesowe, a następnie prezentują je potencjalnym inwestorom. Pracują oni pod przewodnictwem doświadczonych mentorów. 

wsr 20lat rel t

W sobotę, 14 czerwca 2014 roku, w Multikinie Złote Tarasy – Klub 35 mm odbył się koncert i raut środowiska mediów i reklamy. Gośćmi specjalnymi byli: Piotr Guział  burmistrz Dzielnicy Ursynów, Paweł Tyszkiewicz – dyrektor Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, Ksawery Piwocki – dziekan wydziału Wzornictwa przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych, Artur Krajewski – dyrektor artystyczny Perspektyw oraz inne osobistości ze świata mediów i reklamy. Wieczór uatrakcyjnił występ muzyczny m.in. MERGE CONFLICT oraz Alicja Wasita.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt