MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jak otrzymać czyste srebro, wykorzystując do tego glukozę? Jak działa giroskop? To niektóre z informacji, jakie zdobędą gimnazjaliści, którzy wezmą udział w III Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Warsztatom będzie towarzyszył konkurs na wynalazek. Zapisy do Akademii trwają do 28 lutego.

Trwają zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty – programów edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży działających przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 lutego 2013 r. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się w marcu.

21 stycznia rozpoczęły się zapisy na drugi semestr bezpłatnych zajęć  Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Rzeszowie, organizowanych przez WSIiZ. Indeks otrzyma jak poprzednio 120 małych studentów. Zapisy prowadzone będą do 10 lutego.

Konferencja „Studenci Zagraniczni w Polsce 2013” – poważna debata o internacjonalizacji

Ponad 250 osób z 95 uczelni oraz instytucji rządowych i pozarządowych związanych z internacjonalizacją wzięło udział w konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2013” zorganizowanej wspólnie, w ramach programu „Study in Poland”, przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Uniwersytet Warszawski i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Jeżeli jesteś tegorocznym maturzystą, jesteś uzdolniony i pracowity, chcesz kontynuować naukę na uczelni wyższej, a nie masz na to pieniędzy, bez względu na to, jaki kierunek studiów wybierasz możesz zgłosić się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star!

W 2013 r. rozpoczęło się największe badanie nauczycieli – TALIS. Tym razem dowiemy się więcej nie tylko o nauczycielach gimnazjów, ale także o uczących w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych.

Ważnym zagadnieniem dla każdego społeczeństwa jest, aby jego obywatele posiadali jak największą wiedzę i umiejętności, nie tylko ogólnych, ale i zawodowym. Szczególną rolę w drodze do osiągnięcia tego celu ma do spełnienia szkolnictwo zawodowe, które oprócz treści ogólnych musi przekazać uczniom konkretne umiejętności.

Oni budują mosty między kulturami

Colett Neumann z Niemiec, Hoh Hong Huat z Malezji, Alona Nad z Ukrainy i Abnoos Moslehi z Iranu zostali laureatami trzeciej edycji Konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2012 - organizowanego w ramach programu „Study in Poland”. Honorowy patronat nad konkursem objął prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący KRASP.

Wykłady socjologa prof. Piotra Sztompki i matematyka prof. Romana Dudy są dostępne na platformie zdalnego nauczania UJ. Uczelnia chce rozwijać ten sposób przekazywania wiedzy. To wsparcie tradycyjnego procesu nauczania – mówiła we wtorek prorektor UJ prof. Maria Flis.

Za mało godzin, zbyt duże, podzielone przypadkowo grupy i niedoinwestowanie wyjazdów zagranicznych to najczęstsze przyczyny kiepskiej znajomości języków obcych wśród studentów polskich uczelni – wynika z analizy British Council.

Ośrodek Karta wraz z instytucjami partnerskimi Europejską Siecią Pamięć i Solidarność, Fundacją Körbera z Hamburga zaprasza do udziału w XVII edycji konkursu „Historia Bliska” w roku szkolnym 2012/2013, pod hasłem: „Polacy-Sąsiedzi po II wojnie światowej: przeciw sobie, obok siebie, razem...”.

O nowy statek naukowo-badawczy wzbogaci się Uniwersytet Gdański. Jednostka, która będzie mogła zabrać na pokład do 20 osób, ma być zbudowana do wiosny 2014 roku.

W dniach 5-7 lutego 2013 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się XX Giełda Wynalazków organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Skrzydlate Studia to pierwsza w Polsce pozarządowa instytucja zajmująca się wyszukiwaniem i zarządzaniem ofertami stypendialnymi renomowanych zagranicznych uczelni. Projekt działa od listopada 2011 roku, a jego fundatorem jest Fundacja Instytut Aurea Libertas z Krakowa.

GE i Politechnika Gdańska otwierają pierwszą w Polsce specjalność „Technologie podwodne”.

Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z 300 najlepszych polskich liceów i techników uczestniczyli 10 stycznia na Politechnice Warszawskiej w finale XV Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013. Były najwyższe władze edukacyjne kraju, byli dyrektorzy OKE, kuratorzy oświaty i prezydenci miast. Byli rektorzy i dziennikarze. Był występ chóru i zespołu tańca PW. Było Święto!

Lider uczelni pedagogicznych zaprasza

Ponowne zwycięstwo Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w rankingu szkół wyższych wśród uczelni pedagogicznych to powód do zadowolenia i nieustannej pracy.

Już po raz pięćdziesiąty zostanie przyznana Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego. Otrzymują ją młodzi aktorzy wyróżniający się wybitną indywidualnością. Pierwszym laureatem w 1969 r. został Daniel Olbrychski.

Już minutę po północy 10 stycznia będziesz mógł sprawdzić, które miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” zajęła Twoja szkoła. Wtedy właśnie uruchomimy nowy serwis rankingowy.

Wszystkie studia w jednym PALCU!

Całą naszą megaBazę, czyli wszystkie kierunki, wszystkie polskie uczelnie i prowadzone przez nie studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie (5715 programów) wraz z zasadami przyjęć na rok akademicki 2013/2014 udało nam się zmieścić w jednej przyjaznej i wygodnej w użyciu aplikacji.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt