MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Kinga Panasiewicz – zdobywczyni II nagrody w dziedzinie medycyny i zdrowia (Medicine and Health Science) podczas międzynarodowych targów projektów uczniowskich Intel ISEF.

W niedzielę 23 czerwca odbył się casting na lipcowe warsztaty teatralno-filmowe dla gimnazjalistów i licealistów  Pozytywna Alchemia organizowane przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/, w ramach programu Kultura-Interwencje.

Być może wkrótce skończą się kłopoty ze znalezieniem partnera do szachów. Wszystko dzięki wynalazkowi studentów Politechniki Opolskiej. W ramach pracy dyplomowej skonstruowali oni robota, który gra w szachy i potrafi przesuwać figury na szachownicy.

Jeżeli jakaś informacja o nas trafia do Internetu to tracimy nad nią kontrolę i nigdy nie możemy być pewni, kto się nią zainteresuje – mówi PAP dr Marek Klonowski, z Instytutu Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej.

Pierwsza edycja Zgranej Piątki dobiega końca! Projekt kierowany do dzieci, ma na celu zapobieganie przemocy wśród uczniów szkół podstawowych oraz budowanie wśród nich więzi społecznych. W czterech szkołach w województwie śląskim przez kilka miesięcy działały Zgrane Piątki – specjalne grupy uczniów odpowiedzialne za pomoc w kształtowaniu właściwych relacji między uczniami. W projekcie wzięli udział uczniowie z klas 4-6 szkół podstawowych.

Mamy już wstępną informację na temat wyników egzaminu gimnazjalnego. Do kwietniowego testu przystąpiło ponad 388 tysięcy spośród  390 758 uczniów klas trzecich.

W Wyższej Szkole Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów otwarto zakład kryminalistyki i kryminologii. Jest to pierwszy taki zakład na podkarpackiej uczelni. Będą w nim prowadzone badania dotyczące m.in. przestępczości w regionie i bezpieczeństwa mieszkańców.

Gry komputerowe mogą rozwijać umysł, poprawiać koncentrację, pamięć, logiczne myślenie i szybkość. Od czerwca każdy internauta może skorzystać z bezpłatnej Neurogry, czyli fitnessu szarych komórek. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, by przez kolejne trzy tygodnie trenować pamięć.

artykuł sponsorowany

Budownictwo, geodezja i kartografia oraz architektura i urbanistyka to nowe kierunki Grupy Uczelni Vistula, które szkoła ofertuje w ramach studiów inżynierskich. Zostaną one uruchomione już od najbliższego roku akademickiego 2013/2014. Rekrutacja studentów na powyższe kierunki już się rozpoczęła.

"Lingwistyka dla Biznesu" – to nowy kierunek stworzony przez wydziały: filologiczny i zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, we współpracy z pracodawcami. Ma on przygotować absolwentów do posługiwania się specjalistycznymi odmianami języków obcych oraz nauczyć podstaw biznesu, ekonomii i finansów.

Już po raz czwarty powstał raport Badanie Studentów, którego celem jest uzyskanie rzetelnych i miarodajnych informacji o preferencjach studentów uczelni ekonomicznych z całej Polski w związku z praktykami oraz ich przyszłą pracą.

Chór SWPS ma zaszczyt zaprosić starszych i młodszych i tych najmłodszych również na koncert ZAMYKAJĄCY SEZON 2012/2013, który odbędzie się 20 czerwca (czwartek) br. o godzinie 19.30 w Akademickim Kościele św. Anny w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 68).

Nowoczesne studio telewizji interaktywnej zostało 17 czerwca otwarte na Politechnice Świętokrzyskiej. Uczelnia będzie produkować filmy promocyjne, dokumentacyjne oraz szkolić studentów nowego kierunku informatyka w mediach. Budowa studia kosztowała ponad milion złotych.

W dniach 19-23 czerwca 2013 r. odbędzie się w Krakowie czwarta edycja Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej – STUDENTEURO 2013. Głównym organizatorem turnieju po stronie polskiej jest Akademicki Związek Sportowy, we współpracy z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”.Po stronie ukraińskiej organizatorem turnieju jest Komitet Wychowania Fizycznego i Sportu przy Ministerstwie Oświaty i Nauki Ukrainy. Funkcję uczelni-gospodarza pełni Uniwersytet Jagielloński.

Studenci Politechniki Gdańskiej opracowali aplikację na smartfony pozwalającą sprawdzić, czy ktoś jest pod wpływem narkotyków. Modern Drug Test zaprezentowany będzie podczas tegorocznego światowego finału konkursu technologicznego Imagine Cup.

Materiał przydatny przy operacjach przepukliny, dwustronne gniazdo USB, biodegradowalny opatrunek, sposób na zmniejszenie zużycia paliwa w silniku i metoda na impregnowanie tkanin - to rozwiązania nagrodzone w piątek w konkursie Student-Wynalazca. Perspektywy były patronem medialnym konkursu.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, z myślą o przyszłych studentach, nieustannie poszerza i uatrakcyjnia swoją ofertę edukacyjną, dostosowując ją do potrzeb rynku pracy i zainteresowań młodych ludzi. W roku akademickim 2013/ 2014 Uczelnia będzie prowadziła zajęcia na 35 kierunkach i ponad 80 specjalnościach.

Poznaliśmy już zwycięską drużynę polskiego finału konkursu Global Business Challenge. Wygrał zespół Safari Lovers z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Po raz drugi w historii konkursu, drużyna z reprezentująca wrocławską uczelnię weźmie udział w światowym finale konkursu, który odbędzie się w sierpniu w Johannesburgu.

Preferencyjne pożyczki na uruchomienie własnej działalności dla bezrobotnych, absolwentów i studentów ostatnich lat – to idea rządowego programu "Pierwszy Biznes – Wsparcie na starcie". 12 czerwca minister pracy podpisał w tej sprawie umowę z BGK.

10 czerwca br. w SGH w Warszawie odbyła się gala Olimpiady Przedsiębiorczości, podczas której laureaci VIII edycji zawodów i ich opiekunowie merytoryczni odebrali dyplomy i nagrody. Na laureatów czekają ponadto indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. Zwycięzcom gratulacje złożył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Tadeusz Sławecki, a także przedstawiciele NBP, PAWF i Banku BGŻ. W trakcie uroczystości ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów – „Własna firma”.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt