REKLAMA


REKLAMA


W branży IT pracuje ponad 450 tys. specjalistów. Nie wszyscy to programiści z dyplomem wyższej uczelni. Sprawdź pozostałe TOP 3 najbardziej pożądanych zawodów, które gwarantują dobrą pensję i do których można przekwalifikować się nawet wtedy, gdy wcześniej z branżą IT nie miało się nic wspólnego.

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii. - To ogromny potencjał i dziś czuję dumę, że dzięki tym wszystkim pięknym umysłom, zgromadzonym w jednym miejscu, dzięki otwartości, empatii i wrażliwości kobiet możemy zmieniać naszą rzeczywistość i przez to świat już niedługo stanie się miejscem piękniejszym – podkreśliła.

Uroczystym posiedzeniem Senatu PW 15 listopada 2019 r. rozpoczęły się obchody Dnia Politechniki Warszawskiej - święta, które, jak zaznaczył Rektor PW prof. Jan Szmidt, „w wyjątkowy sposób łączy naszą akademicką wspólnotę i podkreśla wartości głęboko zakorzenione w naszej historii”.

13 listopada w czasie wieczornej gali Perspektywy Women in Tech Summit 2019, którą swoją obecnością zaszczycili m.in. Wanda Buk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji RP oraz Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, wręczone zostały wyróżnienia dla wybitnych kobiet z listy TOP-20 Cybersecurity Women in Poland.

„Perspektywy Women in Tech Summit 2019”, największe w Europie wydarzenie dla kobiet w nowych technologiach, z udziałem ponad 3500 uczestniczek, rozpocznie się 13 listopada w Warszawie. Organizatorem jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, od lat wspierająca kobiety w technologii, nauce i innowacjach.

Będziemy dążyli do tego, żeby Politechnika Gdańska stała się elitarnym ośrodkiem naukowym - mówi PAP rektor PG prof. Krzysztof Wilde, komentując przyznanie jej statusu uczelni badawczej. Zapowiada m.in. wzmocnienie zespołów badawczych i podwyższanie kwalifikacji pracowników.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!