MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

artykuł sponsorowany

Niedostateczne wykorzystywanie potencjału wyników badań naukowych hamuje rozwój naszego kraju. To może się zmienić dzięki nowelizacji ustawy Prawo szkolnictwie wyższym. Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii (SCITT) wzbogaca o swoje propozycje te zapisy, które mogą mieć największy wpływ na zacieśnienie współpracy nauki i biznesu w Polsce.

Od młodego pracownika wymaga się, aby nie tylko posiadał wyższe wykształcenie, ale również wieloletnią praktykę w zawodzie. Czy można w pełni pogodzić obydwa oczekiwania pracodawcy? Jest na to kilka sposobów, a jednym z nich jest poszerzanie wiedzy na własną rękę, na przykład poprzez udział w grach edukacyjnych tworzonych przez profesjonalistów.

Tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki przyznano Peterowi Higgsowi i Francois Englertowi, których teoria wyjaśnia, skąd się bierze masa. Słuszność teorii potwierdziło odkrycie w ubiegłym roku bozonu Higgsa, znanego też "boską cząstką".

Ruszyły zapisy do 9. edycji Olimpiady Przedsiębiorczości! W zawodach wygrać można indeksy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do udziału zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Hasło przewodnie tegorocznych rozgrywek to „Własna firma”. Zapisy potrwają od 1 do 31 października br.

Studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Wzornictwo w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego dają możliwość połączenia pasji ze zdobyciem wiedzy i praktycznych umiejętności w dwóch specjalizacjach: „projektowanie produktu” oraz „komunikacja wizualna”.

Studiując na uniwersytecie zyskujemy nieocenioną szansę poznawania ludzi o najróżniejszych zainteresowaniach, doświadczeniu i poglądach. Szczególnym przykładem intelektualnej wielobarwności jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Akademia Mediów to projekt Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi skierowany do osób, które chcą wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie biznesowe we współpracy z najbardziej prestiżowymi firmami na rynku z branż: finansowej, energetycznej, ubezpieczeniowej i medialnej oraz z największymi redakcjami ekonomicznymi w Polsce.

Brytyjski tygodnik Times Higher Education opublikował kolejny ranking 400 najlepszych uczelni świata. Wśród nich znalazł się także Uniwersytet Warszawski.

Jest wiele gatunków zwierząt, którymi opiekuje się weterynarz, ale uczelni, na których może się kształcić, nie ma aż tak wielu – zaledwie w 6 miastach znajdują się szkoły prowadzące ten kierunek. To pośredni dowód, że są to studia wyjątkowe, ale i kandydaci muszą posiadać wyjątkowe predyspozycje.

Zbliża się wielkie wydarzenie skupiające młodzież z całej Polski. W tym roku aktywność i pasja połączyły ich by wspólnie tworzyć nowe projekty. Już w ten piątek w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się Forum Młodzieży!

Dla ponad półtora miliona polskich studentów rozpoczął się właśnie nowy rok akademicki. Na inauguracjach są przemówienia, życzenia i obietnice.

Nowoczesna Polska potrzebuje silnych uczelni, gdzie wolność, autorytet i kreatywność są priorytetami - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście z okazji inauguracji roku akademickiego 2013/2014.

Bez ludzi nauki nie byłoby w Polsce wielkiego zrywu cywilizacyjnego – powiedział premier Donald Tusk, który w poniedziałek wziął udział w uroczystym otwarciu „Fabryki Inżynierów XXI wieku” stworzonej przez Politechnikę Łódzką.

Dostałeś indeks, legitymację – zostałeś (prawie) pełnoprawnym członkiem społeczności uczelni. Na prawdziwego studenta pasują cię dopiero otrzęsiny. To zabawa związana z przyjmowaniem przyjętych na pierwszy rok w szeregi braci studenckiej.

Badania naukowe prowadzone na Wydziale związane są z głównymi nurtami współczesnej nauki o materiałach i inżynierii materiałowej. Mają interdyscyplinarny charakter i obejmują zagadnienia fizyki, chemii, biologii oraz medycyny. Prowadzone prace ukierunkowanie są na związki pomiędzy mikrostrukturą, a właściwościami materiałów stosowanych w różnych sektorach przemysłu, m.in. w transporcie, energetyce i medycynie. Przedmiotem badań są także obiekty dziedzictwa kulturowego. Wydział posiada nowoczesną, często unikatową aparaturę badawczą pozwalającą na charakterystykę struktury materiałów od skali atomowej do makroskopowej.

16 odsłon Salonu Maturzystów Perspektywy 2013 za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy w nim uczestniczyli - a gości mieliśmy w sumie około 175 tysięcy. Jak było? Ciekawie, mądrze i... tłoczno. Na filmie zobaczycie to sami.

artykuł sponsorowany

Akademia Finansów i Biznesu Vistula podpisała porozumienie o wymianie międzyuczelnianej z prestiżową chińską placówką University of Technology w Tianjinie. Dzięki temu studenci sinologii mają możliwość wyjechać nawet na dwuletnie stypendium naukowe do Chin. Wyjazdy są w pełni finansowane przez organizatora.

Warszawski Uniwersytet Medyczny jest jedną z najstarszych uczelni medycznych w Polsce. Od ponad 200 lat kształci najlepszych specjalistów w oparciu o tradycje uniwersyteckie i uniwersalne wartości.

Prawo uczy znajdowania wyjścia w sytuacjach bez wyjścia. Z taką umiejętnością można pracować wszędzie, a już zwłaszcza tam, gdzie jest potrzebny pracownik znający prawo. Bo jak wiadomo Ignorantia Iuris Nocet (nieznajomość prawa szkodzi).

Uniwersytet Śląski jest miejscem, w którym będziesz się wszechstronnie rozwijać. Od blisko półwiecza w gościnnych murach Uniwersytetu Śląskiego miejsce dla siebie znajdują przedstawiciele wielu pokoleń, dla których praca nad sobą związana jest z jednej strony z życiem w zgodzie z ambicjami, z drugiej zaś – z przyjemnością nauki.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt