REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Drużyna studentów informatyki Uniwersytetu Warszawskiego zajęła 14. miejsce podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC), które odbyły się w Pekinie.

Pracownia Ewaluacji Jakości Kształcenia UW opracowała Akademicki System Informacji, który dostarcza kandydatom na studia odpowiedzi na pytanie, czy mają szansę dostać się na wymarzony kierunek. Każdy zainteresowany może pobrać raporty, z których dowie się, ile punktów musieli zdobyć kandydaci na ubiegłorocznej maturze, aby stać się studentami.

Ukraińcy to najliczniejsza grupa studentów zagranicznych w Polsce, obecnie studiuje ich już u nas blisko 40 tysięcy. Trend ten nie maleje, a atrakcyjność polskiej oferty edukacyjnej była wyraźnie widoczna na międzynarodowych targach OCBITA ta KAP’EPA, które odbyły się w dniach 19-21 kwietnia w Kijowie. Przy wspólnym stoisku Study in Poland, gdzie prezentowały się 23 uczelnie z całej Polski, wciąż było tłoczno. Zadawano szczegółowe pytania o konkretne kierunki, wybrane uczelnie, specjalności i warunki rekrutacji.

Wczoraj w czwartek 19 kwietnia br. już po raz jedenasty polskie uczelnie techniczne zaprosiły uczennice szkół ponadgimnazjalnych na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn. Po raz dziewiąty zrobiły to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie. Maturzystki odwiedziły: Politechnikę Białostocką, Politechnikę Częstochowską, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Opolską, Politechnikę Poznańską, Politechnikę Śląską, Politechnikę Świętokrzyską i Politechnikę Wrocławską. Jak było ? Było kolorowo, głośno, merytorycznie i mocno informatycznie. Maturzystki i gimnazjalistki miały szansę uczestniczyć w spotkaniach ze studentkami, odwiedzić laboratoria uczelniane, poznać kariery wspaniałych kobiet – naukowczyń, inżynierek, badaczek i zainspirować się. A także zapoznać się z ofertą uczelni.

XIII edycję Olimpiady wygrał Wiktor Skowroński, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego nr 40 w Warszawie. Opiekunem zwycięzcy jest Zygmunt Kawecki. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował on ponad 13 tysięcy uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

Koło Naukowe Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego organizuje panel dyskusyjny dla studentów - “Jaką ścieżkę kariery obrać?”. Projekt ma na celu przybliżenie studentom jak wygląda praca w różnych działach na przykładach konkretnych firm, aby ułatwić im wybór dalszej ścieżki kariery. Prelegenci opowiedzą o swoich obowiązkach, zasadach funkcjonowania i kulturze organizacyjnej obszaru w którym pracują. Powiedzą o korzyściach i możliwościach jakie daje im konkretny dział. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby każdy student mógł  zadać pytania i dowiedzieć się konkretów, a także posłuchać o ofertach staży i praktyk jakie ich firmy mają do zaoferowania.

5 dni, 50 spotkań, warsztatów i paneli dyskusyjnych oraz 800 uczestników z całej Europy - tak w liczbach można przedstawić Spring Agorę, która odbędzie się w Krakowie w dniach  24-29.04.2018r.  Organizatorem jest krakowski oddział Europejskiego Forum Studentów AEGEE.

Najlepsze wydziały prowadzące kształcenie w 21 kierunkach technicznych zostały uhonorowane podczas uroczystej gali Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018, która odbyła się 17 kwietnia w hotelu Hilton w Warszawie. Finał Rankingu poprzedziło Międzynarodowe Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego z udziałem grupy rektorów uczelni z Kazachstanu.

W czwartek 19 kwietnia br. już po raz jedenasty uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół ponadgimnazjalnych na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn. Po raz dziewiąty zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zakończyła się 12 kwietnia pierwsza seria spotkań z cyklu SciVal Forum Polska organizowanych wspólnie przez Elsevier i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". W tych spotkaniach wzięło udział prawie 200 przedstawicieli uczelni, a każdemu z wystąpień programowych towarzyszyła ożywiona dyskusja i pytania.

Andrzej Kudaj z Zespół Szkół Politechniki Łódzkiej wygrał tegoroczną edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Zwycięstwo pozwoli mu na bezpłatne studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz możliwość rozpoczęcia studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym na kilku renomowanych wydziałach Prawa w Polsce. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana jest od dziewięciu lat przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Zespół studentów Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w składzie: Adrianna Jagosz (VI rok kierunku lekarskiego), Oliver Piotr Firszt (VI rok kierunku lekarskiego), Marek Tułacz (V rok kierunku lekarskiego), Maksymilian Ogiela (V rok kierunku lekarskiego) oraz Tomasz Brachmański (III rok ratownictwa medycznego) zwyciężył w 6 Zawodach Symulacji Medycznej SUM WARS 2018, które odbyły się dziś (11 kwietnia) w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Do rywalizacji stanęły 4 drużyny. Każda z nich miała do wykonania trzy zadania.

5 kwietnia 2018 r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się III etap VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do wielkiego finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy najlepiej napisali dwa pierwsze etapy online.

W murach renomowanego Harvardu studiowali m.in. Barack Obama, Mark Zuckerberg, Bill Gates i Natalie Portman. Teraz niebywałą szansę na to mają najzdolniejsi polscy licealiści, studenci oraz absolwenci uczelni szkół wyższych.

„Zakręć się na karierę” realizowane jest przez studentów prawa i ekonomii z Uniwersytetu Jagielońskiego w ramach ogólnopolskiej Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii. Projekt walczy z nieświadomością licealistów na temat możliwości nauki i rozwoju poza granicami naszego kraju, które znajdują się niemal na wyciągnięcie ręki. Organizując cykl prelekcji w krakowskich liceach, chcemy inspirować i pobudzać świadomość o możliwości twórczego rozwoju i budowania fundamentów przyszłej kariery jeszcze w szkole. Każde spotkanie dotyczy jednego z czterech filarów naszego cyklu – stażów, studiów, wolontariatu lub wymian zagranicznych. Nasi prelegenci to specjaliści w tych czterech dziedzinach, działający na co dzień w poświęconych nim organizacjach.

Podczas ostatniego weekendu ponad 70 młodych ludzi, najlepszych z najlepszych – najzdolniejsze techniczne umysły z całej Polski, przystąpiły do zmagań w finale 44 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej.W uroczystej inauguracji wzięli udział Wicemarszałek Województwa Pomorskiego oraz Wiceprezydent Miasta Gdańska, Przedstawiciel Kuratorium Oświaty, Przedstawiciele Sponsorów, Członkowie Komitetu Głównego i Pomorskiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz Zarząd Pomorskiej Rady FSNT NOT.

Project Management Days 2018 to trzynasta odsłona największej studenckiej inicjatywy o tematyce Zarządzania Projektami w Polsce. Trzydniowa konferencja jest organizowana w dniach 9-11 maja 2018 r. z ramienia SKN Zarządzania Projektami wraz z Katedrą Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jej celem jest propagowanie wiedzy oraz stworzenie środowiska networkingowego wśród przedstawicieli biznesu, studentów oraz pasjonatów Project Managementu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w targach pracy start-upów „Wystartuj” 13 kwietnia 2018 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Targi pracy są organizowane przez pełnych zapału, pasjonujących się startupami studentów, a wystawiają się tylko i wyłącznie prężnie rozwijające się nowoczesne firmy. Wydarzenie jest idealne dla każdego, kto szuka pracy lub stażu w innowacyjnym, kreatywnym środowisku.

Szkoły wyższe przygotowują studentów do życia w świecie, który nie istnieje. Tę odważną tezę stawiają organizatorzy konferencji Konkurencyjna Edukacja pt. „Uczelnia Idea. Cyfrowa Transformacja” i zapraszają do dyskusji przedstawicieli środowisk naukowych oraz praktyków biznesu.

Siódma edycja Wolves Summit, międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów i przedstawicieli korporacji, odbędzie się 9-11 kwietnia 2018 r. w Warszawie. Wydarzenie zgromadzi ponad 2500 uczestników z 60 krajów. 300 inwestorów i 400 przedstawicieli korporacji będzie mogło spotkać się z ponad 400 założycielami startupów.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!