REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Warszawska Szkoła Reklamy zaprasza na crossmedialną wystawę pt. „Mistrz i Uczeń. Twórcza Perspektywa”, której wernisaż odbędzie się w piątek, 29 czerwca 2018 r. o godzinie 19:00 w Małej Warszawie (ul. Otwocka 14). Najnowsza ekspozycja obejmie cykl pionowych panoram warszawskich budynków pt. W pionie… i trochę inaczej – autorstwa tegorocznego „Mistrza” – wykładowcy WSR - Tomasza Kuczyńskiego, oraz zbiór prac słuchaczy i studentów WSR.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu to uczelnia znana od 18 lat z wysokiej jakości kształcenia na kierunkach takich, jak: logistyka, transport, budownictwo, zarządzanie. Uczelnia dostaje regularnie, co roku wiele prestiżowych nagród, takich jak: certyfikat Wiarygodna Szkoła (nieprzerwalnie od 2005 r.), Dobra Uczelnia Dobra Praca (nieprzerwalnie od 2010 roku), czy też certyfikat przyznawany przez Akademickie Centrum Informacyjne - Najbardziej innowacyjna i kreatywna uczelnia w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych (2017). Uczelnia posiada również akredytację CILT -The Chartered Institiute of Logistics and Transport - UK, najważniejszej i najstarszej instytucji na świecie, założonej przez ekspertów i wykładowców akademickich w dziedzinie logistyki i transportu.

19 czerwca w Szkole Głównej Handlowej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości oraz ich opiekunom.

Ponad półtora tysiąca uczniów i studentów z całej Polski przyjechało na Wielki Finał Zwolnionych z Teorii,  gdzie świętowali ukończenie własnych projektów społecznych. Wśród zwycięskich znalazły się m.in kampania uświadamiająca, czym jest łuszczyca oraz antysmogowy pokaz mody “Załóż Maskę”. Szkoły, w których młodzież zrealizowała najwięcej projektów, otrzymały tytuły Szkół Kompetencji Przyszłości z rąk wicepremiera Jarosława Gowina.

W Instytucie Spraw Publicznych zaprezentowano wyniki badań opartych na 1055 wywiadach przeprowadzonych wśród młodych Ukraińców studiujących w Polsce. Analogiczne badania przeprowadzono także w Czechach, na Węgrzech i Słowacji.

Prawie 5 mln uczniów i słuchaczy  z ponad 27 tys. szkół  dla dzieci, młodzieży i dorosłych zakończyło rok szkolny 2017/2018. Od soboty, 23 bm. -  wakacje.

Już od 20 lat polscy studenci mogą korzystać z przywileju wymiany międzynarodowej w ramach programu Erasmus, a przyjezdni Erasmusi są obdarzeni wsparciem ze strony Erasmus Student Network.

9 – 11 czerwca 2018 r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbyła się kolejna edycja corocznych Tragów Pracy. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem studentów uczelni

Wśród 65 wyższych uczelni na świecie najlepiej kształcących przyszłych finansistów znalazła się jedna z Polski – to Akademia Leona Koźmińskiego. 18 czerwca brytyjski dziennik „Financial Times” opublikował globalny ranking studiów magisterskich z finansów. Wygrały uczelnie z Francji, które zajęły całe podium: pierwsza – HEC Paris, druga – ESCP Europe, trzecia – Edhec Business School. ALK, jako jedyna uczelnia z Polski i z Europy Środkowej, zajęła 17. miejsce.

Do 10 lipca 2018 roku trwa rekrutacja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kandydaci mogą wybierać spośród ponad 280 kierunków i specjalności. Słuchając potrzeb maturzystów oraz mając na uwadze zapotrzebowanie rynku na określonych specjalistów, przygotowaliśmy kilka nowych propozycji.

Rozmowa z Agatą Różycką – studentką Akademii Teatralnej w Warszawie i aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie – o aktorstwie, studiach i maturze.

Poszukiwania pierwszej pracy bywają długotrwałe, ale nie można się poddawać. Warto pamiętać o przysłowiu "jak cię wyrzucają drzwiami, wejdź oknem". Młodzi Polacy zaczynają pracę, mając przeciętnie 22 lata. Średnia w krajach Unii Europejskiej wynosi 20 lat – wynika z badania TNS Polska. Im szybciej młodzi zdobywają doświadczenie zawodowe, tym lepiej. Z najnowszego raportu „Pierwsze kroki na rynku pracy 2018” firmy Deloitte wynika, że najmłodsze pokolenie wchodzące na rynek pracy, zdaje sobie sprawę ze swoich wad. I tak: 37 proc. - uważa, że nie ma zdolności przywódczych, 40 proc. – jest zdania, że nie udźwignęłaby zarządzania innymi, a 33 proc. - ma niską odporność na stres.

Grupa studentów kilku wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego związanych z organizacją Enactus działającą na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ realizuje kompleksowy projekt Bluekids o charakterze społecznym.

Panel dyskusyjny „MBA w szybko zmieniającym się otoczeniu”, Ranking Studiów Ekonomicznych i Ranking MBA Perspektywy 2018 złożyły się na program Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego, które odbyło się 12 czerwca w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Uczestniczyli w nim rektorzy, dziekani i profesorowie uczelni prowadzących kierunki ekonomiczne oraz organizatorzy najlepszych programów MBA.

12 czerwca podczas Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego w Warszawie poznamy wyniki Rankingu MBA Perspektywy 2018 oraz nagrodzimy zwycięzców Rankingu Studiów Ekonomicznych Perspektywy 2018.  Galę rankingów poprzedzi dyskusja MBA w szybko zmieniającym się otoczeniu”.

Dzięki systemowi śledzenia Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) kandydaci na studia mogą sprawdzić, jak na rynku pracy wiedzie się absolwentom ich wymarzonego kierunku. Wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin zaprezentował w piątek wyniki trzeciej edycji badań.

Dobra passa studenckiego zespołu SmartPower z Politechniki Śląskiej nadal trwa! Po zdobyciu tytułu Best University na Mistrzostwach Świata Hydrogen Horizon Automotive Challenge przyszedł czas na prestiżowe zawody Shell Eco-marathon, których runda przygotowawcza miała miejsce na niezwykle wymagającym podparyskim torze RKC Karting Paris we Francji. W czasie niemal tygodniowych zmagań studenci z zespołu SmartPower pomyślnie przeszli inspekcję techniczną i zajęli pierwsze miejsce w kategorii BatteryElectric Prototype, uzyskując znakomity wynik 260 km/kWh!

Politechnika Śląska otrzymała największe dofinansowanie w ramach konkursu MOTO POWER, organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Nasza uczelnia uzyskała ponad 4 mln zł na realizację projektu edukacyjnego na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Natalia Szachna, licealistka z Warszawy, zwyciężyła w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge, pokonując ponad 1700 rywali z całego świata. Tegoroczny temat przemówienia dotyczył zrównoważonego rozwoju. Krótkie i pomysłowe wideo Natalii zdobyło uznanie jury. Zwyciężczyni w nagrodę pojedzie na sierpniowe EF Youth Leadership Forum, które odbędzie się w Nowym Jorku.

Studenckie Koło Naukowe Mostowców z Politechniki Rzeszowskiej zwyciężyło w 7. edycji Konkursu Mostów Stalowych zorganizowanym przez Politechnikę Wrocławską.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!