MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

22 kwietnia rusza rekrutacja w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jaki kierunek wybrać? Najbliższe Drzwi Otwarte 20 kwietnia w Warszawie to najlepsza okazja do tego, by poznać ofertę uczelni i osobiście przekonać się, jak się studiuje w SWPS.

Już 18 kwietnia w Akademii Vistula odbędzie JOB SPOT 2013. Głównym punktem wydarzenia jest konferencja z wykładami ludzi sukcesu oraz targi pracy skupiające ponad 20 polskich i międzynarodowych firm.  JOB SPOT 2013 jest częścią programu prowadzonego od lat przez Akademię Vistula – Cooperative-Education, którego celem jest łączenie świata biznesu z edukacją.

Nie można tego wydarzenia porównać do seminariów i kongresów dedykowanych przedsiębiorcom, które już znamy. Będzie pierwsze biznesowe show w Polsce.

Rozpoczęła się rekrutacja do Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego. Szkoła będzie działać pod honorowym patronatem najlepszego polskiego koszykarza, grającego w NBA Marcina Gortata. Założycielem i organem prowadzącym jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Młodzież z czterech warszawskich szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w dniu 11 kwietnia 2013 r. w spotkaniu "Zostań wynalazcą". Odbyło się ono w ramach – czwartej już edycji – cyklu "Magiczny Świat Wynalazków" prowadzonego przez Urząd Patentowy RP w ramach akcji "Dziewczyny na politechniki" organizowanej przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" oraz Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

W piątek 19 kwietnia z inicjatywy Pani Poseł Joanny Fabisiak oraz Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja w Sali Kolumnowej Sejmu RP spotkają się przedstawiciele środowisk edukacyjnych, organizacji rządowych i pozarządowych, nauczyciele i rodzice mający wpływ na kształtowanie młodego pokolenia. W ramach konferencji „Wartości do szkoły! Szkoły z wartościami” porozmawiają o wychowywaniu dzieci i młodzieży w kierunku kształtowania preferowanych postaw i wzorców zachowania.

Uniwersytet Łódzki już po raz trzeci jest organizatorem projektu „Start w karierę”. Celem inicjatywy jest ułatwienie przyszłym studentom wkroczenia na rynek pracy.

Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie stworzyli grę ekonomiczną dla licealistów, w której wykorzystują klocki Lego do nauki podstaw ekonomii i zobrazowania procesów gospodarczych. Czy Klockonomia zmieni podejście do nauki? Już sprawdzają to ich młodsi koledzy z liceów.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie utworzyła Laboratorium Badań nad Alpakami. Uczelnia rozpoczęła hodowlę 35 samic i 4 samców tych egzotycznych zwierząt, przede wszystkim dla selekcji odpowiednich linii pod kątem kolorów i właściwości runa. Alpaki będą też wykorzystywane do zooterapii.

W czwartek ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!” kolejne spotkanie z cyklu „Magiczny świat wynalazków”.

Czy zajęcia z ekonomii w praktyce mogą być ciekawe? Czy uczniowie mają pomysły na biznes? Czy potrafią prowadzić firmę z zyskiem? Przedstawiciele 30 najlepszych młodzieżowych miniprzedsiębiorstw udowodnią to podczas finału konkursu PRODUKCIK.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), Konferencja Rektorów Zawodowych Szkół Polskich (KRZaSP) oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej (PSRP) zaprotestowały przeciwko nowej regulacji zawartej w założeniach nowelizacji Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym zmieniającej zasady wyboru przewodniczącego Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego (RGNiSW).

21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego było organizatorem przeglądu filmów uczniów i absolwentów pt. „Filmowcy z Grotowskiego”. Wydarzenie miało miejsce w Kinie Femina, 27 marca 2013 r.

Ponad 12 tysięcy uczestników, 83 prelegentów – osobistości ze świata nauki, kultury, sportu i biznesu, blisko 80 wykładów, warsztatów, laboratoriów oraz imprez towarzyszących – to bilans Festiwalu Nauki, organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziały Zamiejscowe WSB w Cieszynie i Olkuszu. Równolegle trwające trzy największe imprezy popularyzujące naukę pokazały, że wciąż mało jest tego typu inicjatyw w południowej Polsce.

Co w ręce, to w głowie – taka myśl przyświecała twórcom aplikacji maturalnych M’13 Matura Matematyka i Matura Język angielski na telefony komórkowe z systemem Android.

Tomasz Rewak z Legnicy zwyciężył w międzynarodowym konkursie dla młodych programistów.

Polska potrzebuje dobrych inżynierów

24 tys. dziewczyn więcej studiuje na polskich uczelniach technicznych – w porównaniu z rokiem 2008, kiedy wystartowała akcja „Dziewczyny na politechniki!”. W tym samym okresie liczba mężczyzn wzrosła tylko o 2 tysiące – wynika z raportu „Kobiety na politechnikach 2013”. Prezentacja raportu odbyła się 3 kwietnia br. w Sejmie.

W roku akademickim 2013/2014, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu uruchamia nowy kierunek studiów – projektowanie mebli.

Nudzą Cię kolejne konkursy na uczelni? Myślisz, że już nic Cię nie zaskoczy? Nie boisz się nowych wyzwań? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na choć jedno z tych pytań to PMChallenge jest właśnie dla Ciebie!

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt