Za chwilę po raz ostatni usłyszycie szkolny dzwonek. Na razie to dla was codzienny dźwięk, ale zapewniam, że już niedługo będziecie za nim tęsknić – powiedział profesor Grzegorz Radomski kończąc ostatnią lekcję dla maturzystów 2019 z VIII LO im. Władysława IV w Warszawie.
Nie szukają ofert pracy – sami ją sobie organizują. Realizują autorskie pomysły i rozwijają własną działalność. Jak mówią, nie istnieje uniwersalny przepis na sukces, ale jego głównymi składnikami są zawsze: kreatywność, pracowitość, upór i odrobina szczęścia, któremu i tak zawsze trzeba pomóc. Twórcy startupów, mikro, małych i średnich firm w maju spotkają się w Poznaniu.
W tym roku młodzi naukowcy już po raz dziewiąty będą mogli ubiegać się o Złoty Medal Chemii. Nagroda przyznawana jest autorom najlepszych prac licencjackich lub inżynierskich obronionych w Polsce. Do rywalizacji mogą być zgłaszane prace z dziedziny chemii oraz jej pogranicza z biologią bądź fizyką. Organizatorem Złotego Medalu Chemii jest Instytut Chemii Fizycznej PAN oraz firma DuPont, która jest fundatorem nagród dla zwycięzców.
Znamy laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Kacper Nowina-Konopka z I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie zwyciężył w zorganizowanej po raz 10 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie.
III Edycja Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach obejmuje tematykę z kilku dziedzin, związanych z życiem gospodarczym: ekonomia w wymiarze makro i mikro, zarządzanie, samodzielność, przedsiębiorczość i innowacyjność. Głównym celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi, którzy już wkrótce będą dokonywać wyborów dotyczących ich dróg zawodowych. Zachęcanie do zwiększania nie tylko wiedzy o biznesie i innowacjach, ale także praktycznych umiejętności, które będą stanowić inwestycję we własny rozwój. Celem jest również wskazanie możliwości pracy i rozwoju na krajowym rynku, rozwinięcie kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów oraz pracy w zespole.
Wprowadzenie rozwiązań dotyczących wjazdu i pobytu cudzoziemców w celu prowadzenia badań naukowych, odbycia studiów, stażu oraz udziału w wolontariacie w ramach programu wolontariatu europejskiego jest głównym celem nowelizacji. Nowe przepisy wejdą w życie 27 kwietnia 2019 r.
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |