REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Przez dwa dni, 27 i 28 listopada, warszawską halę EXPO XXI opanowały utalentowane technologicznie kobiety z całego świata. W pierwszym kongresie Perspektywy Women in Tech Summit wzięło udział 3000 uczestników! Było to centrum rozmowy o przyszłości technologicznej i społecznej świata oraz wkładzie kobiet w rozwój tych obszarów.

Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej otworzy 27 listopadaPerspektywy Women in Tech Summit 2018 organizowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" we współpracy z partnerami akademickimi i największymi firmami technologicznymi świata. Obecnych na nim będzie ponad 1000 wybitnych kobiet rozwijających technologie IT w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej. Promować będziemy Polskę jako hub najwyższej jakości edukacji w zakresie IT, Computer Science i Tech.

Entuzjastki to projekt, który promuje odważne i skuteczne osoby działające ze względu na imperatyw wartości niezależnie od poglądów politycznych, przeciwności losu czy mody.

Już w przyszłym tygodniu uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych staną przed nie lada wyzwaniem: próbnym egzaminem ósmoklasisty. Czy jest się czego obawiać? Co może zaskoczyć? Czy w ciągu najbliższych dni można jeszcze przygotować się do  testu? Na te pytania odpowiadają eksperci dydaktyki języka polskiego i matematyki ze Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak wykorzystać możliwości stworzone przez ustawę 2.0 do zwiększenia międzynarodowej postrzegalności (visibility) polskich uczelni i poprawy ich pozycji w rankingach? Będzie to głównym tematem konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", którą - pod patronatem wicepremiera Jarosława Gowina - organizuje Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", w ścisłej współpracy z KRASP i PKA. Konferencja odbędzie się 3-4 grudnia w Warszawie.

Prawie co trzeci Polak przyznaje się do plagiatowania lub ściągania na egzaminach, mimo że z konsekwencji tych czynów zdaje sobie sprawę aż 91% ankietowanych – wynika z badania SW Research na zlecenie Plagiat.pl. Polacy masowo plagiatują czyjeś utwory, chociaż ¾ z nas deklaruje, że nie akceptuje tego zjawiska. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dostrzegło ten problem kilka lat temu i przygotowuje antyplagiatową rewolucję na uczelniach. Czy wyjdzie ona jednak szkolnictwu na dobre?

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!