MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

19 kwietnia 2013 roku w gmachu BUW przy ul. Dobrej 56/66 w Sali Konferencyjnej 316 odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Studentów Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego: „RESTART. Jaka Europa się kończy a jaka zaczyna?”.

Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego już po raz czwarty organizuje akcję edukacyjną „WDiNP uczy nocą WOS-u”. Jest to trzynocne repetytorium z wiedzy o społeczeństwie, skierowane do wszystkich tych, którzy planują zdawać WoS na maturze i chcą sprawdzić swoją wiedzę tuż przed zbliżającym się egzaminem.

Robot imitujący ludzkie emocje i cechy charakteru, wpływ turbin wiatrowych na organizmy żywe, interfejs elektromiograficzny łączący człowieka z maszyną – to tylko niektóre tematy badań młodych naukowców, które zostaną zaprezentowane 4-6 kwietnia podczas Finału E(x)plory w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Wyobraź sobie miasto, które jest przyjazne dla mieszkańców. Miasto, które poprzez ewolucję staje się wydajniejsze i zrównoważone w dziedzinie energii, transportu, informacji czy technologii. Wyobraź sobie młodych ludzi, którzy dzięki swojej aktywności mają realny wpływ na politykę nie tylko na szczeblu regionalnym, ale także krajowym czy europejskim.

Parlamentarna Grupa Kobiet
Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

zapraszają na
konferencję prasową

Polska potrzebuje dobrych inżynierów - Dziewczyny na politechniki!

Konferencja „Działam i wychowuję. O organizacjach młodzieżowych” miała miejsce 15 marca na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Program Stypendiów Pomostowych został zainicjowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2002 roku. Ułatwia on uzdolnionej młodzieży ze wsi i małych miejscowości, pochodzącej z rodzin o niewysokich dochodach, podjęcie decyzji o kontynuowaniu nauki na wyższych uczelniach poprzez stworzenie możliwości uzyskania stypendium na I rok studiów.

W dniach 7-9 marca w Pałacu Kultury i Nauki prezentowały się uczelnie wyższe z całej Polski. Wśród nich znalazły się także stoiska akcji „Dziewczyny na Politechniki!” oraz „Dziewczyny do ścisłych!” – po raz pierwszy w dwóch przestrzeniach – technicznej i uniwersyteckiej.

8 kwietnia 2013r. w godz. 10:00-13:15 w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie przy ul. Westerplatte 11, odbędzie się panel ekspercki „Perspektywy Młodych na rynku pracy”, z udziałem m.in. Ministra Sprawiedliwości dr. Jarosława Gowina oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniak-Kamysza. Organizatorem wydarzenia jest Biuro Karier Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie (WSE).

„Konkurs na pomysł” to propozycja Kancelarii Prawno-Patentowej Jarzynka i Wspólnicy dla studentów, łącząca w sobie możliwość rozwinięcia talentów z okazją do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej.

10 marca zakończył się szósty Kongres Polskich Stowarzyszeń Studentów w Wielkiej Brytanii. Gospodarze, polscy studenci z University of Warwick, cieszą się z sukcesu. Przybyło około 150 delegatów z 15 brytyjskich uniwersytetów.

Samorząd Studentów Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki zaprasza VIII edycję konferencji „INFOSKOP”.

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Prawie Kino. Tym razem w planach jest film pt.: „Dwunastu gniewnych ludzi”. Spotykanie odbędzie się się we wtorek – 26.03 – o godzinie 20.15 w auli Starego BUWu.

W kalendarzu Targów Kielce, EDUKACJA zajmuje ważne miejsce. Nie tylko z uwagi na szeroką ofertę wystawienniczą, obejmującą wszystkie dziedziny oświaty, ale również dzięki merytorycznemu zapleczu, w postaci wyjątkowo licznych seminariów, konferencji i spotkań.

21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego będzie organizatorem przeglądu filmów uczniów i absolwentów pt. „Filmowcy z Grotowskiego”. Wydarzenie odbędzie się w Kinie Femina, 27 marca 2013 r. Premiery kinowe będzie miało ponad 30 filmów zrealizowanych w szkole między 1998 a 2013 rokiem.

Prezydium KRASP jest zaniepokojone przypadkami naruszania akademickich zasad dyskusji na uczelniach.

To mit, że trzeba być geniuszem i mieć mnóstwo pieniędzy, by studiować na Harvardzie - przekonują polscy studenci jednej z najlepszych uczelni świata. Studia w college'u są dla większości za darmo, ale wciąż bardzo mało Polaków składa wnioski o przyjęcie.

Profesjonalni trenerzy kariery pomagali odkryć swój potencjał gościom Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego. – Brałam udział w sobotnim wykładzie. Bardzo mi się podobał i sprawił, że spojrzałam na pojęcie kariery trochę szerzej niż dotąd – stwierdziła jedna z uczestniczek spotkania z Alicją Moszyńską.

Uniwersytet Gdański uruchomi w nadchodzącym roku akademickim co najmniej sześć nowych kierunków studiów. Będą to m.in. iberystyka i etnofilologia kaszubska, unikatowe zdaniem uczelni studia z zarządzania instytucjami artystycznymi oraz sinologia.

Depresje, obniżona samoocena, lęki, problemy osobiste i w pracy – przyjdź na spotkanie z psychoterapeutą i znajdź przyczyny złego samopoczucia. Od marca rusza program bezpłatnych konsultacji w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS, przy ul. Gocławskiej 12 w Warszawie.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt