MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Tradycyjnie w listopadzie i tradycyjnie już na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, spotkali się członkowie Kapituły Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, aby porozmawiać o najbliższej edycji i przyszłości tej prestiżowej klasyfikacji.

97 proc. firm, poszukujących pracowników ze znajomością języka angielskiego, weryfikuje jego poziom u kandydatów. Posiadanie certyfikatu językowego może zwiększyć wynagrodzenie o 16 proc.

Z udziałem minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej  podsumowano w końcu listopada, w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej, projekt tego stowarzyszenia pn. „Innowacyjna Technika - Programy Zajęć Technicznych dla Gimnazjów”.

Program stypendialny Indeks Start2Star realizowany przez Fundację im. Lesława A. Pagi i Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich został nagrodzony w konkursie „Dobre Stypendia 2014”.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie na stworzenie najlepszego kursu e-learningowego dla szkół ponadgimnazjalnych z zakresu Historii i społeczeństwa lub Przyrody.

Koło Naukowe Robotyki Bionik działające na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej organizuje Bionikalia, czyli zawody robotów.

Rozpoczęła się III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego „Astrolabium”, organizowanego przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację „Akademia Astronomii”. Rejestracja potrwa do końca lutego 2015 r.

Wykłady otwarte to nowe, oryginalne przedsięwzięcie Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej organizowane za aprobatą społeczności akademickiej. Projekt jest adresowany do studentów SGH, licealistów zainteresowanych studiowaniem na tej uczelni, a także do wszystkich osób chętnych, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych.

4 grudnia 2014 roku w sali senackiej budynku głównego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbędzie się Forum Handlu Zagranicznego przedstawiające temat „Polskie przedsiębiorstwa za granicą”. Wśród prelegentów pojawią się przedstawiciele ASSECO, PKP CARGO, ATRADIUS. Konferencja naukowa rozpocznie się o godzinie 9:30.

W piątek, 21 listopada 2014 roku odbył się finał II edycji ogólnopolskiego konkursu lingwistycznego "Tłumacze na start!", organizowanego przez agencję tłumaczeń i szkołę językową Skrivanek we współpracy z British Council i dwunastoma Uczelniami Partnerskimi. W gronie autorów pięciu najlepszych tłumaczeń znaleźli się studenci z Uniwersytetu Warszawskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dwunastu laureatów konkursu EDUinspiracje oraz EDUinspirator odebrało nagrody podczas Gali Wręczenia Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Uroczystość odbyła się 20 listopada w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa, Agencja Programu Erasmus+.

Niż demograficzny nie zachwiał naborem na studia w uczelniach publicznych i prywatnych, a liczba studentów zmniejszyła się nieznacznie. Spadło natomiast zainteresowanie studiami wieczorowymi i zaocznymi. Politechniki są najbardziej obleganym typem uczelni, a maturzyści trzeci rok z rzędu najchętniej wybierają informatykę. Ministerstwo Nauki podsumowało tegoroczną rekrutację na studia.

14 listopada o godzinie 13.00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczysta inauguracja trzynastej edycji Programu Stypendiów Pomostowych, w ramach którego młodzi ludzie z małych miejscowości, pochodzący z niezamożnych rodzin, otrzymują stypendia na studia. Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją Programu sprawuje Pani Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP.

Program grantowy Stypendium im. Lesława A. Pagi jest skierowany do akademickich kół naukowych i organizacji studenckich działających w obszarze rynku kapitałowego. Celem programu jest wspieranie projektów edukacyjnych i naukowo-badawczych w zakresie rynku kapitałowego, prowadzonych przez organizacje studenckie i akademickie koła naukowe uczelni wyższych w całym kraju. Szczególny nacisk jest położony na projekty o charakterze cyklicznym i międzynarodowym.

Rzeszowska Akademia Inspiracji to innowacyjny projekt edukacyjny. Główną ideą przygotowywanych kursów jest pomoc dzieciom i młodzieży, na wszystkich poziomach edukacji, w rozwoju najistotniejszych kompetencji, które pozwolą odkrywać pasje, radzić sobie z manipulacją społeczną, podejmować decyzje, logicznie i analitycznie, ale także oryginalnie i twórczo myśleć oraz działać w zespole. Właśnie zakończyła się I edycja!

Według danych Eurostatu, stopa bezrobocia wśród osób młodych między 20. a 29 rokiem życia w 2013 roku wyniosła aż 17,6% (dane dla krajów UE) W Polsce wartości te kształtują się nawet gorzej. Wśród osób w wieku 20 - 29 lat wskaźnik ten osiągnął już 18,2 %. Takie wyniki przekładają się na realne problemy młodych osób na starcie ich samodzielnego życia. Komisja Europejska oraz rządy poszczególnych państw proponują szereg rozwiązań ustawodawczych tego problemu. Czy jednak sama młodzież może podjąć działania w celu poprawy swojej sytuacji i lepszego startu w zawodową przyszłość?

Języki skandynawskie coraz częściej określane są mianem przyszłościowych. Ich znajomość nie tylko pozwala na zrozumienie kultury najszczęśliwszych ludzi na świecie, lecz także może być ciekawym i atrakcyjnym punktem w CV, a zatem pomóc zdobyć opłacalną pracę w firmie związanej z państwami skandynawskimi.

Urząd Patentowy RP zaprasza do wzięcia udziału w II edycji konkursu na krótki film promujący korzyści wynikające z ochrony własności intelektualnej. 

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Irlandia lub Norwegia – jeśli w którymś z tych państw chciałabyś odbyć prestiżowy staż w dziale rozwoju oprogramowania Microsoft, nie czekaj! Właśnie ruszyła rekrutacja skierowana do studentów i absolwentów kierunków technicznych – najlepsi kandydaci odbędą pierwsze rozmowy kwalifikacyjne jeszcze w listopadzie tego roku.

Rozpoczęła się ogólnopolska XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Do zawodów szkolnych przystąpiło 13 054 uczniów z 864 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Duże zainteresowanie młodzieży potwierdziło, że OWE cieszy się popularnością i jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.