MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Do 23 stycznia stycznia przedłużony jest termin zgłoszeń do piątej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Warto wziąć udział – do wygrania są bowiem studia podyplomowe w SGH oraz płatne praktyki zawodowe w wiodących na rynku interaktywnym firmach. Konkurs organizują Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Studenci kierunków artystycznych w całej Polsce mogą już przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Ta ważna dla środowiska twórczego inicjatywa odbywa się po raz szesnasty i w tym roku zakończy się galą finałową w Muzeum nad Wisłą – nowym pawilonie wystawienniczym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Już 10 stycznia ogłoszone zostaną w Warszawie wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 prezentującego najlepsze licea i technika w Polsce.

Na konkurs "Międzynarodowe Programy Kształcenia" ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wpłynęło 177 wniosków. Dofinansowanie, w łącznej wysokości 88 mln złotych przyznano 62 projektom z 33 uczelni (w tym 20 niepublicznych).

Już wkrótce spełnią się wyjątkowe plany naukowe trojga nastoletnich, wybitnie uzdolnionych naukowców. Aleksandra Janowska, Michał Bączyk i Maksymilian Głowacki – laureaci 1. edycji programu ADAMED SmartUP – otrzymali od Fundacji Grupy Adamed stypendium na studia wyższe i dalszy rozwój naukowy w wysokości 40 tysięcy złotych. Zwycięzcy podkreślili, że pieniądze przeznaczą na zdobywanie wiedzy oraz prowadzenie własnych badań.

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie składa się z dwóch kolegiów: Collegium Joanneum i Collegium Bobolanum. Każde z nich posiada prawo nadawania tytułu magistra i licencjata teologii. Na mocy Statutów władzą Wydziału jest Wielki Kanclerz (Arcybiskup Warszawski) i Wielki Wicekanclerz (Przełożony Generalny Towarzystwa Jezusowego, reprezentowany przez Przełożonego Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego).

Profesor Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, ogólnoświatowej konferencji Instytutów Konfucjusza w Kunmingu, stolicy prowincji Yunnan, odebrał zaszczytne wyróżnienie Confucius Institute of the Year dla Instytutu Konfucjusza w Krakowie - Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ.

150 studentów z 63 krajów wzięło udział w konferencji z kierownictwem czołowych przedsiębiorstw w Danii. Duńskim firmom zależy na ściąganiu utalentowanych młodych ludzi z całego świata. 

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że aż 33 z 50 miast posiadających najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie to polskie ośrodki. A przecież odpowiedzialność za czyste powietrze ponosi każdy z nas. Dlatego tak ważna jest edukacja i uświadamianie, jak można na co dzień przeciwdziałać temu problemowi. Taki cel ma program Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) - Weź oddech, który wprowadza do polskich szkół potrzebną wiedzę w tym zakresie, a nauczycielom daje konkretne narzędzia, jak rozmawiać o niskiej emisji.

Rozmowa z JOANNĄ MILLER, absolwentką logistyki, studentką zarządzania, najlepszą zawodniczką damskiego motocrossu w Polsce.

Megawidowisko „Niebo”, największe w Europie Silent Disco i „Słuchowisko” z udziałem aktorskich gwiazd w Hali Stulecia to tylko część wydarzeń, które zachęciły prawie 100 tysięcy mieszkańców Wrocławia do wspólnego celebrowania finału Europejskiej Stolicy Kultury. Wrocławianie tłumnie odwiedzali wystawy w galeriach i muzeach, w restauracjach dużym zainteresowaniem cieszyły się potrawy z „Wrocławskiej Książki Kucharskiej”, a uwagę przechodniów przyciągały parady i spektakle uliczne. Wrocław pokazał, że Europejska Stolica Kultury to nie tylko jednoroczny tytuł. „ESK jest w nas” - śpiewał przecież Chór Komentujących Wrocławian podczas gali Weekendu Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016!

Rektor Politechniki Opolskiej prof. Marek Tukiendorf otrzymał prestiżowe wyróżnienie Chińskiego Państwowego Biura Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego HANBAN "za wybitne i nieocenione zasługi dla Instytutu Konfucjusza".

Po raz trzeci PKO Bank Polski został laureatem nagrody „Bank of the Year in Poland”. To prestiżowe wyróżnienie w branży finansowej pokazuje, że działania Banku znajdują uznanie również za granicą. To jednocześnie cenna wskazówka dla młodych ludzi, którzy myślą o rozwoju kariery zawodowej w finansach.

Przedstawiciel laureata konkursu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: kierownik zespołu prof. Marek Kwiek podczas uroczystości. Gala konkursu na założenia do ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym „Ustawa 2.0” odbyła się 3 06.2016 r. w siedzibie MNiSW w Warszawie. Fot. PAP/Leszek Szymański 03.06.2016.

Strumień środków na naukę akademicką powinien być skoncentrowany i trafiać do najlepszych. Polskę stać na kilka uczelni flagowych, które będzie widać w świecie - mówi prof. Marek Kwiek. Jego zespół jako pierwszy rusza z konsultacjami ws. założeń nowej ustawy o uczelniach.

Pomysłodawcy - Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie - zapraszają do udziału w piątej już edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Nagrodami są uczestnictwo w studiach podyplomowych  SGH oraz płatne praktyki zawodowe. 

Które licea i technika przygotowują najlepszych maturzystów i laureatów olimpiad przedmiotowych? Odpowiedź na to pytanie przyniesie Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych, który już w styczniu 2017 zostanie opublikowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Sześć polskich uczelni, których publikacje miały w ostatnich trzech latach największy wpływ na postrzegalność (visibility) polskiej nauki na świecie, zostało uhonorowanych nagrodami ELSEVIER Research Impact Leaders Awards 2016. Nagrody wręczył Jarosław Gowin wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas Gali konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą, która odbyła się 1 grudnia w Warszawie.

Czwarta edycja konkursu dla młodych tłumaczy dobiegła końca. Zmagania zorganizowane przez Agencję Tłumaczeń i Szkołę Języków Obcych Skrivanek zakończyły się wielkim finałem, który odbył się 2 grudnia br. na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. 

700 stypendiów na pierwszy rok studiów otrzymali studenci pochodzący z małych miejscowości, z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczęli w tym roku studia dzienne. 23 listopada w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja piętnastej edycji Programu Stypendiów Pomostowych.


Od lewej: prof. M. Kleiber, b. prezes PAN, prof. M. Pałys, rektor UW, prof. K. Diks, przewodniczący PKA, W. Siwiński, prezes Fundacji Perspektywy, J. Gowin, wicepremier, minister NiSW, prof. Jan Szmidt, przewodniczący KRASP, rektor PW

20 polskich uniwersytetów i politechnik znajduje się w prestiżowej grupie "Top-1000" międzynarodowych rankingów akademickich. Polskie uczelnie zajmują też wysokie pozycje wśród "Top-200" najlepszych na świecie w poszczególnych dziedzinach. Ale ambicje i możliwości środowiska akademickiego są większe.  Dyskutowano o tym podczas konferencji Polskie uczelnie w światowej perspektywie - Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą zorganizowanej wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polską Komisję Akredytacyjną i Fundację Edukacyjną „Perspektywy" w dniach 1-2 grudnia w Warszawie.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!