MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Erasmus+ to nowy program Unii Europejskiej, który od 2014 r. zastąpi kilka dotychczasowych programów edukacyjnych. W Polsce będą go realizować trzy ministerstwa: edukacji narodowej, nauki i szkolnictwa wyższego oraz sportu i turystyki.

Ponad 16% procent ankietowanych niepełnosprawnych studentów PW chce korzystać ze szkoleń z zakresu kompetencji miękkich dotyczących np. asertywności, autoprezentacji,  walki ze stresem.

Obowiązkowy trening umiejętności strzeleckich dla nauczycieli zarządzono w 10 stanach USA – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

W największych miastach Polski pojawiły się murale zwracające uwagę na zagrożenie związane z uprawianiem gier hazardowych  wśród młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lat.

Jury 7. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF po obejrzeniu 14 spektakli konkursowych postanowiło przyznać 6 nagród.

Większość osób ankietowanych przez CBOS uważa, że dyplom szkoły wyższej ma dziś małą wartość na rynku pracy i że o pracę łatwiej po studiach technicznych niż po humanistycznych. Ponad 3/4 respondentów uważa, że studiować może każdy.

Ogłaszamy wyniki czwartego Rankingu MBA Perspektywy®. Przedstawiciele najlepszych programów MBA odbiorą dyplomy i nagrody w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych.

Jak czytamy na Wprost.pl Barbara Kudrycka, minister nauki, miała powiedzieć na spotkaniu z najbliższymi współpracownikami, że jesienią odchodzi z resortu.

W ramach 3. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha studenci z Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej przeprowadzili 50 warsztatów kreatywnych, w których wzięło udział 1500 gimnazjalistów. Do konkursu zgłoszono 50 projektów wynalazków. Najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 128 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Warszawy oraz z Gimnazjum nr 34 z Wrocławia.

"Zaułek morderców...", "Człowiek: anioł i bestia...", "Jak inwestować i skąd pożyczać pieniądze" – to niektóre z internetowych kursów akademickich, które udostępnia Uniwersytet Wirtualny. Platformę tworzą Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki i Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Maturzysto – zdałeś, ale czy jesteś gotowy na to, co Cię czeka po wakacjach? Pewnie od dawna chcesz być lekarzem, psychologiem, informatykiem, architektem… Założę się, że w swojej głowie widzisz już siebie jako odnoszącego sukcesy zawodowca. A teraz trochę otrzeźwienia. Uważaj i przyhamuj trochę. Jak to mówią amerykanie – first things first.

Pozyskanie darmowej energii elektrycznej dla domu stało się możliwe dzięki urządzeniu do przetwarzania energii słupa wody – opatentowanemu przez Politechnikę Świętokrzyską. Aby zastosować wynalazek wystarczy nawet niewielka rzeka.

artykuł sponsorowany

Grupa Uczelni Vistula gratuluje tegorocznym maturzystom osiągniętych wyników egzaminu dojrzałości i przygotowała specjalnie dla nich  promocje związane z rekrutacją na rok akademicki 2013/2014.

Po raz drugi w Warszawie gościliśmy polskich inżynierów pracujących i kształcących się za granicą. Wydarzenie, któremu patronowała akcja „Dziewczyny na politechniki!”, miało na celu integrację polskich środowisk inżynieryjnych oraz wymianę doświadczeń dotyczących innowacji, transferu technologii i podniesienia rangi polskiej nauki na świecie.

Trzynastu osobom z prywatnego liceum dla dorosłych w Wieliczce unieważniono maturę z matematyki.

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła Wstępną informację o wynikach matur. Do egzaminu przystąpiło 314 485 osób – zdało 81%.

To jest znakomita wiadomość zarówno dla redakcji, jak i dla wszystkich naszych czytelników, partnerów i przyjaciół: "Perspektywy" są wśród 10-tki najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Jesteśmy jednocześnie najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem w naszym kraju!

Żeńska drużyna piłkarska AZS z Częstochowy i męska reprezentacja Narodowego Uniwersytetu Służby Podatkowej Ukrainy z Irpienia koło Kijowa – to zwycięzcy rozegranego w Krakowie w dniach 19-23 czerwca br. IV Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej STUDENTEURO 2013.

Ponad 100 polskich inżynierów, pracujących m.in. w krajach Ameryki Północnej i Europy Zachodniej, bierze udział w II Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich. Trzydniowe spotkanie rozpoczęło się w 26 czerwca na Politechnice Warszawskiej.

W Polsce ręcznie steruje się poziomem trudności egzaminów. Według tajnych wytycznych, co roku maturę musi zdać 80 procent przystępujących do egzaminu dojrzałości – czytamy na stronie internetowej RMF 24.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt