REKLAMA


REKLAMA


Dzięki wysiłkom podejmowanym przez KRASP i polskie uczelnie akademickie na rzecz umiędzynarodowienia - przy wsparciu ze strony działającego już 20 lat programu "Study in Poland" - w roku akademickim 2023/24 liczba zagranicznych studentów osiągnęła 107 130 i doszła do europejskiego poziomu, stanowiąc 8,6% ogółu studentów w Polsce. Warto przypomnieć, z jakiego poziomu startowaliśmy - otóż w roku akademickim 2004/05 było w Polsce zaledwie 8829 studentów zagranicznych. Raport "Studenci zagraniczni w Polsce 2024", przygotowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i opublikowany w ramach programu "Study in Poland" prowadzonego przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), zawiera szczegółowe informacje, skąd pochodzą i gdzie studiują studenci zagraniczni kształcący się w Polsce.

Polska wkracza w nową erę technologicznego rozwoju, wyznaczając ambitny kierunek dla sztucznej inteligencji (AI). Wykorzystanie AI może podnieść polskie PKB o 8% w ciągu dekady. Polska ma szansę stać się kluczowym graczem na globalnym rynku, zwiększając konkurencyjność swojej gospodarki, dzięki innowacjom opartym na danych i technologii.

Ruszył nabór do kolejnej edycji LeaderSHEp in Tech Academy - programu mentoringowo-szkoleniowego realizowanego przez Perspektywy Women in Tech ze wsparciem Motorola Solutions Foundation.

Jak wynika ze Statistics Finland, ponad 65 procent absolwentów szkół średnich, którzy ukończyli je wiosną, nie dostało się na studia. Oznacza to wzrost o jeden punkt procentowy w przypadku kobiet i dwa punkty procentowe w przypadku mężczyzn w porównaniu z rokiem 2022.

Komisja Europejska zdecydowała, że węgierskie uniwersytety podlegające rządowej prywatyzacji i nowemu modelowi zarządzania nadal nie będą mogły uczestniczyć w programach Erasmus+ i Horizon, pomimo pakietu reform przedstawionego przez rząd na początku grudnia.

Jeszcze tylko do 22 grudnia prowadzona jest rekrutacja Mentorek w projekcie „Dziewczyny do Nauki! Zachęcanie kobiet do kariery badawczej w naukach technicznych i ścisłych”. Projekt realizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy, a finansowany jest ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministra Nauki w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki II - Popularyzacja nauki.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!