29 czerwca, po uzyskaniu pozytywnej opinii przez członków Senatu UW, prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, podpisał zarządzenie o utworzeniu Wydziału Medycznego. Po ponad 70 latach przerwy Uniwersytet Warszawski znów będzie kształcić przyszłych lekarzy.
W warszawskim Centrum Nauki Kopernik, podczas uroczystego podsumowania prac Okrągłego Stołu dla Edukacji Klimatycznej rektor SGGW, prof. dr hab. Michał Zasada odczytał List poparcia rektorów na rzecz edukacji klimatycznej.
Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II z udziałem rektorów największych uniwersytetów w Polsce - UW, UJ i UAM, a także Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się 24 czerwca br. pierwsza debata w ramach nowej edycji Areopagu Uniwersytetów pt. "Uniwersytet a wojna".
Władze Katowic i 7 działających w tym mieście uczelni publicznych ogłosiły podczas Światowego Forum Miejskiego koncepcję stworzenia Sieciowego Centrum Nauki.
Na liście kandydatów na studia stacjonarne na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu jest już 7,5 tys. osób, a ich liczba ciągle rośnie. Największa konkurencja, jak co roku, dotyczy kierunku lekarsko-dentystycznego (24 osoby na miejsce) i lekarskiego (11 osób na miejsce). Rekrutacja wciąż jednak trwa, a tegoroczni maturzyści mogą wybierać również spośród innych kierunków, które oferuje uczelnia.
Właśnie wystartowała akcja „Liczymy się dla edukacji”, która pokaże dla jak wielu osób w Polsce ważna jest polska szkoła! Poprzez stronę internetową www.projektujemyprzyszlosc.pl, każdy może zgłosić siebie lub dowolną osobę czy też organizację działającą na rzecz edukacji i tym samym przyłączyć się do zbudowania pierwszej w Polsce bazy podmiotów, które łączy jeden cel – dobro polskiej szkoły.
Dla blisko 60% inżynierów najważniejszym elementem procesu rekrutacyjnego jest spotkanie z przyszłym szefem. Poza tym istotna jest jakość i czas trwania rozmowy z rekruterem. Wśród czynników najbardziej motywujących do zmiany pracy, a nawet relokacji, jest z kolei wyższa pensja - o minimum 15%. Tak wynika z badania „Proces rekrutacji z punktu widzenia inżynierów i ich mobilność zawodowa”, przeprowadzonego przez Bergman Engineering w kwietniu i maju 2022 roku.
Wystartowała rekrutacja do XXI edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Ponad 460 stypendiów pomostowych na I rok studiów czeka na zdolnych, ambitnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin. Roczna wysokość stypendium to 7000 zł.
To był niezwykły tydzień. Po dwóch latach pandemii wielcy rankingowego świata spotkali się wreszcie „in-person” w Warszawie na konferencji IREG 2022! Reprezentowane były rankingi: Szanghajski, THE, QS, US News, Webometrics, U-Multirank, Greenmetrics, oczywiście nasz krajowy też…
Po dwóch latach pandemii serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanej w trybie „in-person” tradycyjnej śródrocznej narady konsultacyjnej uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland", który prowadzony jest wspólnie przez KRASP i Perspektywy. Narada – którą prowadził będzie prof. Jerzy Lis, rektor AGH, przewodniczący Komisji ds. współpracy Międzynarodowej KRASP, odbędzie się 1 lipca w Łodzi, jej gospodarzem jest Politechnika Łódzka.
Olena Shapovalova, dyrektorka "Ukrainian State Center for International Education" realizującego program Study in Ukraine, będzie gościem na dorocznej naradzie polskich uczelni akademickich uczestniczących w wieloletnim programie Study in Poland, który prowadzony jest wspólnie przez KRASP - Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".
Walne Zgromadzenie IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence jednogłośnie przyjęło Politechnikę Rzeszowską jako członka tej międzynarodowej organizacji zajmującej się rankingami akademickimi i jakością szkolnictwa wyższego.
Za nami wspaniała gala finałowa konkursu pitchingowego, podczas którego 10 wybranych w preselekcji Uczestniczek programu Shesnnovation Academy prezentowało swoje startupy.
Choć Perspektywy Women in Tech Summit 2022 przeszedł już do historii, echa tej największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach nie milkną, a skutki przekonywania o roli i znaczeniu kobiet w świecie IT/Tech z pewnością obserwować będziemy jeszcze przez długie dekady. Bo kobiecy summit Perspektyw to prawdziwa rewolucja – w tym roku nie tylko technologiczna, ale i klimatyczna.
Program Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej został uznany za najlepszy polski program Executive MBA w Europie według rankingu QS EMBA Rankings.
29 czerwca, po uzyskaniu pozytywnej opinii przez członków Senatu UW, prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, podpisał zarządzenie o utworzeniu Wydziału Medycznego. Po ponad 70 latach przerwy Uniwersytet Warszawski znów będzie kształcić przyszłych lekarzy.
Jubileusz 25-lecia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, to okazja do podsumowań i wspólnych spotkań rektorów, przedstawicieli instytucji nauki i szkolnictwa wyższego oraz instytucji współpracujących, jak również przypomnienia najważniejszych momentów w historii Konferencji.
Włączamy końcowe odliczanie! To ostatni dzień na zgłoszenie do 8. edycji prestiżowego programu stypendialno-mentoringowego “Nowe Technologie Dla Dziewczyn” organizowanego już po raz ósmy przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę Intel
Cztery miesiące po wybuchu wojny Rosja przyznała, że brakuje jej informatyków. Według Igora Zubowa, wiceministra spraw wewnętrznych, Rosja potrzebuje 170 tysięcy pracowników IT.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dołączył do prestiżowego konsorcjum Uniwersytetów Europejskich – ATHENA (Advanced Technology Higher Education Network Alliance).
Jednolite studia magisterskie o profilu ogólnoakademickim na kierunku lekarskim, będą mogły zostać utworzone przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. KUL uzyskał zgodę Ministra Edukacji i Nauki oraz pozytywne rekomendacje Polskiej Komisji Akredytacyjnej i Ministra Zdrowia.