10 września zawarta zostało porozumienie o współpracy między Uczelnią Łazarskiego a Organizacją Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) w ramach Programu Trainair Plus „Partnerstwo Korporacyjne”.
Już po raz osiemnasty na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym odbywa się Olsztyński Salon Maturzystów Perspektywy 2024.
Kanadyjskie uniwersytety mogą odnotować spadek liczby studentów zagranicznych aż o 45 procent, czyli więcej niż spodziewał się rząd Kanady. To efekt wprowadzonego przez niego limitu zezwoleń na studia, który będzie obowiązywał przez następne dwa lata.
Australia wprowadzi limity przyjmowanych nowych studentów zagranicznych, ponieważ stara się ograniczyć ogólną migrację do poziomu sprzed pandemii. Liczba nowych zapisów zostanie ograniczona do 270 000 w 2025 roku.
Fundacja Kościuszkowska, jedna z najbardziej prestiżowych organizacji wspierających wymianę naukową i kulturalną między Polską a Stanami Zjednoczonymi, ogłasza rozpoczęcie naboru wniosków o granty naukowe na rok akademicki 2025/2026 w ramach programu Exchange Program to the US.
W poniedziałek 2 września na pierwszym kolegium rektorskim spotkali się nowy rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. dr hab. Andrzej Tretyn oraz zespół powołanych przez niego prorektorek i prorektorów:
Od 1 września Politechniką Wrocławską zarządzają nowe władze uczelni. Przed nimi nowe wyzwania i działania podejmowane zgodnie z misją uczelni.
1 września władzę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu objął prof. Krzysztof Kubiak. Rektor wybrany na kadencję 2024-2028 2 września wręczył nominacje prorektorom i dziekanom.
Po raz pierwszy w nowej kadencji zebrała się Uniwersytecka Komisja Umiędzynarodowienia przy Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.
Konsorcjum Technologii Kwantowych w dziedzinie kwantowych obliczeń, uczenia maszynowego i symulacji powołają wspólnie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS). Oba podmioty podpisały umowę w tej sprawie.
Politechnika Gdańska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym w ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, które odbędzie się w dniach 14-15 października 2024 roku na terenie kampusu Uczelni.
Politechnika Gdańska otrzymała decyzję przewodniczącego Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities (ACEEU) o przyznaniu akredytacji ACEEU Entrepreneurial University Accreditation. Tym samym PG została pierwszą uczelnią w Polsce oraz pierwszym uniwersytetem technicznym na świecie posiadającym podwójną akredytację ACEEU zarówno w obszarze zaangażowania jak i przedsiębiorczości!
Dr hab. Adam Kola, prof. UMK, prorektor ds. nauki został powołany przez prezydenta miasta Pawła Gulewskiego do Toruńskiej Rady Rozwoju. Wręczenie nominacji towarzyszyło Toruńskiemu Kongresowi Dialogu, który 10 i 11 września odbył się w CKK Jordanki.
Dr Katarzyna Lubnauer, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, wzięła udział w uroczystej inauguracji Łódzkiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2024, która odbyła się w poniedziałek na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W swoim wystąpieniu przekazała maturzystom główne zasady matury 2025, a także zachęciła do ich aktywnego wyboru własnych ścieżek życiowych. „Przyszłość należy do ludzi z pasją” – zapewniła.
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Hanna Wróblewska powierzyła prof. dr hab. Małgorzacie Omilanowskiej-Kiljańczyk funkcję Dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum.
Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Minister Barbara Nowacka wręczyła akt powołania Robertowi Zakrzewskiemu.
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza na uczelnie i do sfery badań naukowych, co będzie też miało wpływ na rankingi; w Bukareszcie można będzie dowiedzieć się, jak pozytywne i negatywne aspekty sztucznej inteligencji i jej wpływ na szkolnictwo wyższe postrzegają światowi eksperci i przedstawiciele uczelni z różnych stron świata.
Chciałbyś rozpocząć kurs języka angielskiego od podstaw? A może podszlifować swoje umiejętności z native speakerami? Zapewne zastanawiasz się, jak znaleźć na to czas w harmonogramie swoich codziennych zajęć? Teraz to możliwe wybierając naukę w Tutlo i to w wygodnych ratach 0%.
Jeśli ktoś uważa, że wśród młodych ludzi spada zainteresowanie studiami, to niech przyjdzie na jeden z 15. Salonów Maturzystów, które odbywają się we wrześniu w głównych ośrodkach akademickich w całym kraju. Będzie zaskoczony frekwencją, kolejkami chętnych na wykłady ekspertów OKE i ożywionymi dyskusjami na stoiskach uczelni… No i przede wszystkim, że „Informator dla Maturzystów 2025”, od ponad 30. lat (!) bestsellerowa publikacja Perspektyw znika do ostatniego egzemplarza. Dlatego uczelnie, które odpowiedzialnie myślą o swojej przyszłości prezentują swoje uczelnie w wielu województwach. Nawet bardzo wielu. Przykładowo, Akademia Górniczo Hutnicza z Krakowa zarzuciła w tym roku swoje rekrutacyjne sieci aż na 13 Salonach. Brawo Jego Magnificencja Profesor Jerzy Lis i ekipa marketingowa z AGH!
400 wykładów, warsztatów, pokazów i doświadczeń, do tego spotkania z naukowcami i studentami, debata oksfordzka oraz wykład popularyzatora nauki dr. Tomasza Rożka. To wszystko zaplanowaliśmy na Politechnice Wrocławskiej podczas tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |