MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jaki jest poziom zaufania ludzi do robotów? Czy ufamy ich niezawodności bezgranicznie? W jakich okolicznościach zdajemy się na maszyny? Co charakteryzuje udaną współpracę z robotem? To pytania jakie postawili sobie studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w badaniu poziomu zaufania do robotów. W testach wykorzystali Kalmana - łazika marsjańskiego, którego tworzą od pięciu lat.

W Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie Śladami bohaterów Armii Krajowej, w ramach którego młodzież z całej Polski mogła przesyłać prace z historiami polskiego ruchu oporu ze swoich okolic. Konkurs został przeprowadzony przez Fundację na rzecz Wielkich Historii, a jego mecenasem jest Fundacja PGE.

Studenci prawa Uniwersytetu Wrocławskiego będą wykorzystywać w nauce technologię VR. Otwarcie Wirtualnej sali zbrodni w środę 16 listopada

Pierwszą Przewodniczącą Uniwersyteckiej Komisji Umiędzynarodowienia na lata 2023-24 została prorektor ds. współpracy międzynarodowej UG dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG.

Dr hab. Marcin Grabowski z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego został po raz drugi wybrany na członka zarządu Central and Eastern European International Studies Association (CEEISA).

Już od 5 lat Akademia Internacjonalizacji szkoli przedstawicieli społeczności akademickiej w Polsce w zakresie pogłębienia wiedzy na temat kluczowych aspektów umiędzynarodowienia uczelni i profesjonalizacji procesów związanych z tym obszarem. 30 listopada zapraszamy Państwa na szkolenie online "Czy widać nas w sieci? O marketingu społecznościowym dla uczelni".

Listopad już w pełni, ale "Study in Poland" nie zwalnia tempa i zaprasza uczelnie członkowskie na targi na najbardziej rokujące rynki rekrutacyjne.

Zagraniczni studenci po przyjeździe do Irlandii nie mają gdzie mieszkać. Jedni spędzają noce w samochodzie, inni w biurze, a jeszcze inni w pomieszczeniach ze szczurami. Są też ofiarami oszustwa.

W sali audytoryjnej dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się jubileuszowa gala z okazji 20-lecia działalności Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W uroczystości uczestniczył Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

W dniach 16–18 listopada 2022 roku odbędzie się Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia - kolejne wspólne wydarzenie, którego organizatorem jest Konsorcjum Akademickie Katowice - Miasto Nauki.

Jeśli Partia Pracy wygra kolejne wybory powszechne, Wielka Brytania może ponownie przyłączyć się do unijnego programu Erasmus+, powiedział sekretarz stanu ds. Szkocji, Ian Murray.

14 listopada 2022 roku na Politechnice Śląskiej swoją działalność zainauguruje Instytut Europejski Uniwersytetu Yanshan. Naukę w nim podjęło już 61 studentów z Chin. 

Uczelnie Dolnego Śląska i Opolszczyzny chcą eliminować ślad węglowy, wytwarzać zieloną energię, podnosić efektywność energetyczną. W planach jest także m.in. farma fotowoltaiczna.

W wywiadzie dla DW białoruski opozycjonista Aleksander Milinkiewicz mówił o działalności WUB. – WUB jest zarejestrowany w Warszawie. Działamy na takiej zasadzie, że wszystko, co tylko się da, robimy na Białorusi, a na obszarze Unii Europejskiej jedynie to, czego nie możemy zrobić w kraju - powiedział  Milinkiewicz w rozmowie z dziennikarzem DW.

Choć Wyspy Brytyjskie położone są daleko od wojny w Ukrainie, brytyjskie uczelnie od początku starały się organizować pomoc dla uczelni ukraińskich. Mimo upływu czasu zaangażowanie w tę pomoc bynajmniej nie słabnie. Szczególnie popularną formą tej pomocy okazała się inicjatywa zwana „Bliźniacze uniwersytety” (Twinning universities).

Wnuczka Marii Skłodowskiej-Curie, prof. Hélène Langevin-Joliot, odebrała na UAM dyplom doktora honorowego, przyznany 100 lat temu odkrywczyni polonu i radu przez ówczesny Uniwersytet Poznański.

W Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. L. Gieca SUM w Katowicach nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Naukowcy biorący udział w projekcie zbadają nastawienie i preferencje konsumentów odnośnie do innowacyjnych produktów żywnościowych, m. in. zamienników mięsa.

Uniwersytet Łódzki przystąpił do międzynarodowego projektu naukowo-badawczego Food systems that support transitions to healthy and sustainable diets – w skrócie FEAST.

Minister Przemysław Czarnek wręczył powołania członkom Zespołu do spraw wypracowania rozwiązań w zakresie kreowania i testowania technologii kosmicznych w warunkach polarnych. 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt