MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Rozpoczyna się druga polska edycja konkursu FameLab – imprezy skierowanej do badaczy i badaczek związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi lub technicznymi. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 stycznia!

Trudności, z jakimi zmagają się na co dzień osoby niepełnosprawne często przekraczają wyobrażenie zdrowego człowieka. Jednak to nie pomoc doraźna jest tym, czego najbardziej potrzebują. 

Już 19 stycznia 2013 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się 9. edycja Wielkiego Studenckiego Balu Karnawałowego Karnavauli. Impreza stanowi wspaniałą okazję do integracji warszawskiego środowiska akademickiego.

Od 15 grudnia br. do 6 stycznia 2013 r. trwa licytacja wyjątkowych prac, wybitnych polskich artystów. Aukcja jest wydarzeniem wspierającym, ogólnopolską akcję charytatywną „Talerz Miłosierdzia”. Całkowity dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz akcji.

12 grudnia w wystartował pierwszy w Polsce serwis crowdfundingowy Wspieramkulture.pl, oparty na idei społecznego finansowania kultury.

Już 18 grudnia odbędzie się Świąteczny Koncert SGH. To już szósta edycja imprezy, która ma na celu wsparcie potrzebujących. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacji Mam Marzenie.

Odbył się kolejny Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM.

Rusza konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych pt. „Na Tropie Elektrośmieci”. Uczniowie mają szansę dowiedzieć się więcej na temat elektrośmieci w ich otoczeniu i wygrać cenne nagrody.

Dwoje studentów matematyki na Uniwersytecie Sheffield odpowiedziało na wyzwanie domu towarowego Debenhams i opracowało formuły dla idealnej choinki bożonarodzeniowej.

Rozpoczął się pierwszy etap Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory – bezprecedensowego wydarzenia dla pasjonujących się nauką uczniów i studentów, a także wspierających ich innowacyjnych firm, inwestujących w przyszłość polskiej nauki.

Praca doktorska dr Barbary Sawicz z Akademii Finansów i Biznesu Vistula została uznana za jedną z najlepszych w Unii Europejskiej. Decyzję podjęła rada naukowa złożona z członków Komitetu Regionów i naukowców z europejskich uczelni w oparciu o pracę, w której Polka przedstawiła wpływ polityki regionalnej UE na lokalne rynki i społeczności.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wprowadziła do oferty na filologii angielskiej specjalność tłumaczeniową z językiem chińskim. Studenci anglistyki będą też wyjeżdżać do Państwa Środka na profesjonalne, intensywne kursy językowe.

8 grudnia 2012 r. o godz. 10.00 w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie Prof. Vladimír Krčméry wygłosi wykład pt.: The role of universities in the European Union for the Third World, inaugurując Warszawsko-Praskie Wykłady Otwarte w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Aktywni, zaangażowani społecznie, dobrze radzący sobie na studiach – to najważniejsze cechy, które muszą mieć kandydaci na laureatów konkursu INTERSTUDENT. Już po raz trzeci Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

26 listopada ruszyła kolejna, III już edycja Memoriału im. Piotra Morawskiego “Miej odwagę!”. Jego celem jest nagrodzenie najbardziej interesujących projektów podróżniczych, poznawczych, wspinaczkowych, narciarskich lub żeglarskich.

15 grudnia br., o godz. 19:00 w Europejskiej Galerii Sztuki w Rzeszowie odbędzie się Wielka Gala Charytatywna „Talerz Miłosierdzia”. Podczas Gali, specjalnie dla zgromadzonych gości wspierających inicjatywę Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz działającej na jego rzecz Fundacji „Bliźniemu Swemu…” wystąpi znana w całej Polsce – pochodząca z Rzeszowa grupa PECTUS.

Czy wiesz, że legitymując się wynikami międzynarodowego egzaminu z angielskiego TOEFL® możesz studiować w wybranej przez siebie uczelni spośród 8500 instytucji w 130 krajach na świecie? TOEFL jest najczęściej uznawanym testem z angielskiego w anglojęzycznym środowisku akademickim. Niezależnie gdzie chciałbyś studiować: w Anglii, Francji, Niemczech, Irlandii, USA, Kanadzie czy Australii, TOEFL pomoże Ci tam dotrzeć.

Już w przyszłym tygodniu wszystkie gimnazja, które przyłączyły się do projektu Egzamin Gimnazjalny z Operonem, sprawdzą swoich uczniów przed oficjalnym testem.

Ilona Zielkowska, studentka trzeciego roku politologii na Uniwersytecie Gdańskim jest jedną z laureatek konkursu Unii Europejskiej "Peace, Europe, Future: A co dla Ciebie oznacza pokój w Europie?". W nagrodę Polka pojedzie do Oslo.

W Polsce warto uczyć się biznesu, bo nasze uczelnie należą do najlepszych. Tak wynika z rankingu opublikowanego przez „Financial Times” w dniu 3 grudnia 2012 r. Akademia Leona Koźmińskiego awansowała w nim na 37. awansując tym samym o 23 pozycje., zaś Szkoła Główna Handlowa znalazła się na 76. miejscu (niestety pogarszając swój wynik o 9 pozycji).

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt