MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Powiem więc, że w roku od narodzenia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, tysiąc trzysta czterdziestym ósmym, w sławnym mieście Florencji, klejnot miast włoskich stanowiącym, wybuchła zaraza morowa, sprowadzona wpływem ciał niebieskich albo też słusznie przez Boga zesłana dla ukarania grzechów naszych.1 

Karolina Kominek (ur. 1986) – absolwentka PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, debiutowała tytułową rolą w spektaklu TV Inka 1946, była aktorką krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego, muzą Wilhelma Sasnala – grała pierwszoplanowe role w jego filmach. W 2010 roku, u boku Aleksandra Domagarowa wystąpiła w międzynarodowej produkcji Latający Cyprian, grała też. m.in. w Wymyku Grega Zglińskiego. Obecnie na planie Czerwonego pająka Marcina Koszałki.

po studentow do t

Najbliższe trzy miesiące będą niezwykle intensywne dla uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland"  będziemy wspólnie na najważniejszych z promocyjno-rekruterskiego punktu widzenia rynkach edukacyjnych: w Gruzji, Turcji, Brazylii, na Białorusi i Ukrainie. Cel: 100 tysięcy studentów obcokrajowców w Polsce do 2020 roku (obecnie jest ich 30 tysięcy).

215 osób z 73 uczelni oraz 25 instytucji wspierających szkolnictwo wyższe wzięło udział w konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2014” zorganizowanej wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu i Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu „Study in Poland” w dniach 17-18 stycznia br. w Poznaniu. W supernowoczesnym gmachu Collegium Iuridicum Novum UAM spotkali się wszyscy, którym internacjonalizacja polskiego szkolnictwa wyższego leży na sercu, a prezentowane i dyskutowane podczas konferencji tematy ułożyły się w czytelny zestaw działań, których podjęcie jest niezbędne dla przyspieszenia internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego.

abstr1 t

Od roku akademickiego 2014/2015 na Uniwersytecie Rzeszowskim powstanie nowy kierunek praktyczny – muzeologia. W jego ramach będą działać studia I stopnia o profilu ogólnomuzealnym i II stopnia o specjalności edukator muzealny i popularyzator nauki.

prodok t

W tym roku już po raz szósty odbył się konkurs na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce – PRODOK. Po raz pierwszy zorganizowano natomiast  bliźniaczy w stosunku do PRODOKA  konkurs na najbardziej prodoktorancki instytut Polskiej Akademii Nauk  PROPAN.

kola zeb t

Wynalazki, które odniosły sukces w 2013 roku na międzynarodowych targach i wystawach będzie można oglądać w Warszawie, w dniach 11-12 lutego, w części konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik.

Na zdjęciu (od lewej): prof. Bohdan Macukow, Waldemar Siwiński, Rusłan Sroka, prof. Jan Łaszczyk i prof. Stanisław Brzeziński.

Kolejna ukraińska agencja rekrutacyjna - firma „OSVITAPOL”, kierowana przez dyrektora Rusłana Sorokę – otrzymała certyfikat jakości usług „Study in Poland Quality Recruitment Certificate”.

scitech zwyc t

FUTURE IS OURS!  tak przewidującą nazwę przyjęła drużyna z XI LO w Poznaniu, która zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Sci-Tech Challenge 2014. Licealiści przekonali się, że wiedza dotycząca transportu, wykorzystania energii oraz nauk ścisłych – ta zdobyta w szkole, podczas warsztatów ExxonMobil Poland oraz samodzielnie – przydaje się nie tylko do pisania klasówek, lecz także w przemyśle i w codziennym życiu. A czasem może zaowocować wyjazdem na europejski finał konkursu do Londynu!

money4 t

Spośród ponad 23 000 uczniów wyłoniono 1256 szczęśliwców, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas zawodów szkolnych Olimpiady Przedsiębiorczości. Zawody rozgrywane były w 1214 szkołach w całej Polsce. Przed nami kolejny etap rozgrywek. W marcowych potyczkach zawodnicy staną do walki o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

comp t

Każdy, kto szukał stażu wie, że nie jest to łatwe zadanie. Najczęściej niewiele różni się ono od poszukiwań zatrudnienia na etacie. Obecnie, rzadko pojawiają się ogłoszenia w gazecie czy informacje wywieszone na tablicach w siedzibach firm. Dziś rekrutacja przenosi się do internetu – z korzyścią zarówno dla pracodawców, jak i szukających. W ten sposób rekruterzy zmniejszają wydatki i zapewniają sobie dostęp do grupy docelowej, natomiast pracownicy mogą znaleźć ciekawe ogłoszenia i aplikować na nie bez wychodzenia z domu. Co więcej, sieć daje dostęp do ofert na całym świecie, a znalezienie stażu w Barcelonie czy Sztokholmie jest równie proste, co odpowiedź na ofertę pobliskiej firmy.

Dzisiaj globalne komunikowanie się kojarzone jest głównie z komputerami i wprowadzeniem poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych i wielkich społecznościowych portali. Ale to telefon i inne formy telekomunikacji służą za najdoskonalszy przykład obniżenia kosztów i poprawy funkcjonalności nowych mediów w stosunku do starych.

Uczelnia Łazarskiego dostosowuje programy studiów oraz sposób ich realizacji do potrzeb rynku pracy, dlatego 96% absolwentów podejmuje pracę w trakcie, lub zaraz po studiach – twierdzi Daria, absolwentka ekonomii uczelni łazarskiego, potwierdzając tym samym badanie firmy adviser.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi studia jednolite magisterskie, studia I, II stopnia, studia doktoranckie, podyplomowe, a także specjalizacje oraz kursy z zakresu nauk medycznych. Bogata oferta dydaktyczna uwzględnia wymagania wynikające z postanowień przyjętych w Unii Europejskiej, potrzeb krajowego rynku usług medycznych oraz preferencji przyszłych studentów.

Bazując na reklamach telewizyjnych czy radiowych można by stwierdzić, że najbardziej niezbędnym do życia produktem są leki i suplementy diety. Koncerny farmaceutyczne wydają miliony na to, by przekonać odbiorców, że to ich produkt jest najlepszy i najlepiej zaspokoi nasze potrzeby. O tym, czy jest tak naprawdę, wiedzą farmaceuci.

Zakres tej dyscypliny studiów jest bardzo szeroki – zarządzanie jest kierunkiem, który obejmuje wiedzę z ekonomii, finansów, bankowości, marketingu i prawa gospodarczego.

Emilia i Kuba, maturzyści z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, zainwestowali w siebie – z dobrym skutkiem. Jako laureaci olimpiad, są mile widzianymi kandydatami na studia we wszystkich uczelniach, polskich i zagranicznych.

Wojciech Smarzowski na ekranie bezlitośnie rozprawia się ze współczesną Polską. Pokazuje nasze wady, najgorsze cechy, wszechobecną korupcję, zawiść, nienawiść. Bagaż przeszłości, skłonność do oszustw, nietolerancję. Jego kolejne obrazy są lustrem stawianym przed widzem. Tym razem sięgnął po Pod Mocnym Aniołem – głośną, wyróżnioną nagrodą NIKE książkę Jerzego Pilcha. Powieść-rozliczenie z alkoholizmem, historię pisarza z Krakowa o imieniu Jerzy. Jego pijackich ciągów, odwyków, prób walki i poddawania się nałogowi.

fashion camp t

FASHION CAMP to dwudniowy cykl szkoleń i wykładów prowadzonych przez najwyższej klasy profesjonalistów z obszaru mody i biznesu.

Prof. Jerzy Woźnicki z Politechniki Warszawskiej został nowym przewodniczącym Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego (RGNiSW). Na stanowisku zastąpił prof. Józefa Lubacza również z Politechniki Warszawskiej. Funkcję tę będzie pełnił do 2017 roku.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt