MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Zofia Wichłacz najmłodszą utytułowaną aktorką Festiwalu Filmowego w Gdyni. Odbierając statuetkę na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, Zofia Wichłacz została najmłodszą aktorką w historii imprezy, wyróżnioną nagrodą za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. Młodziutka debiutantka, której występ w superprodukcji Jana Komasy zachwycił widzów i krytyków, poprawiła wyczyn dotychczasowej rekordzistki – Magdaleny Cieleckiej (uhonorowana w wieku 23 lat za rolę w filmie „Pokuszenie”) i zdobyła gdyńskie laury mając zaledwie 19 lat!

Tysiące maturzystów przygotowujących się do egzaminu w maju, a także ich nauczyciele, doradcy zawodowi, dyrektorzy szkół uczestniczyło w tegorocznej edycji Salonu Maturzystów.

Dokładnie w 110. rocznicę pierwszej inauguracji – 6 października 2014 r. – odbędzie się jubileuszowe rozpoczęcie roku akademickiego.

Na Wrocławskim Salonie Maturzystów sale wykładowe zostały wypełnione młodzieżą. Dziś królują absolwenci liceów. Z kolei jutro, absolwenci liceów i techników. Dużym zainteresowaniem cieszą się stoiska uczelni oraz innych instytucji. Na obleganym stoisku Perspektyw, można bezpłatnie (w zamian za wypełnioną Ankietę Maturzysty) otrzymać Informator dla Maturzystów 2015.

Biotechnologia to interdyscyplinarna nauka obejmująca wiedzę z biochemii, genetyki, biologii molekularnej, chemii, mikrobiologii, ekologii, biologii komórki, inżynierii genetycznej, informatyki, matematyki, fizyki i ekonomii. Należy do jednej z pięciu najważniejszych technologii XXI wieku.

Warszawa, Kraków i Łódź – właśnie te trzy miasta będą gospodarzami Tygodnia Filmów Tureckich, wydarzenia zorganizowanego w ramach obchodów 600-lecia nawiązania polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych. Dzięki Międzynarodowemu Bosforskiemu Stowarzyszeniu Kina, filmy tureckie będzie można zobaczyć od 4 do 10 października.

Już po raz siódmy Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza maturzystów z całej Polski na „Weekend z psychologią”. Odbędzie się on 18 i 19 października 2014 r.

Maturzyści z województwa śląskiego tłumnie przybyli na Salon Maturzystów.  Zarówno wykłady dotyczące matury w dotychczasowej formule dla techników, jak i te dotyczące nowej matury dla liceów cieszyły się ogromną popularnością – niezależnie od wybranego przedmiotu maturalnego.

Politechnika Opolska kolejny raz gościła maturzystów z całego województwa. OKE we Wrocławiu przygotowała prezentacje o maturze  w nowej i dotychczasowej formule.

W roku akademickim 2014/2015, którego inaugurację Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zaplanował na 2 października br., naukę rozpocznie ponad 170 nowych studentów zagranicznych z 25 krajów.

Kielecki Salon Maturzystów – wydarzenie wpisane w kalendarz edukacyjny regionu od ośmiu lat – zgromadził 23 września br. większość uczniów ostatnich klas liceów i techników z terenu województwa.

artykuł sponsorowany

Zarządzanie to bardzo szeroka dziedzina i może się w niej odnaleźć każdy, kto nie boi się być na froncie i komu wyzwania dają dodatkowy zastrzyk energii. Dróg do nauczenia się sprawnego zarządzania może być kilka: można założyć własną firmę i metodą prób i błędów wypracować sobie własny system pracy. Można uczyć się na błędach innych, czytać książki, analizować case’y i wyciągać wnioski. Można też zarządzanie studiować.

Podejmujcie odważne decyzje! - apelował do maturzystów przybyłych na Krakowski Salon Maturzystów rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. n. med. Wojciech Nowak.

Uczestniczyłeś w projektach edukacyjnych realizowanych w ramach unijnych programów? Zdobyłeś nowe umiejętności oraz zachęciłeś innych do działania? Zmieniasz otaczającą Cię rzeczywistość? Odwiedź stronę www.eduinspiracje.org.pl, zgłoś się i zdobądź tytuł EDUinspiratora. Masz czas do 10 października br. Możesz wygrać cenne nagrody.

W październiku rozpoczyna się rok akademicki. Jednak już w najbliższą sobotę, 20 września, rusza pierwsza tura zapisów studentów Uniwersytetu Warszawskiego (UW) na zajęcia z tańca. W tym czasie, dzięki współpracy z Egurrola Dance Studio, studenci będą mogli zaliczyć swoje zajęcia z WFu w jednej z placówek tej największej szkoły tańca w Warszawie, znajdującej się na terenie UW, przy ulicy Żwirki i Wigury.

Jeżeli pasjonuje Cię digital painting, produkcja filmowa, fotografia przyjdź na trzy dniowe bezpłatne warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy.

artykuł sponsorowany

Pasjonuje cię kultura Chin lub Turcji? Uwielbiasz hiszpańskie horrory? Fascynuje cię język angielski? Rozwijaj swoje pasje na sinologii, turkologii, anglistyce lub iberystyce w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Mądre inwestowanie i bezpieczne pożyczanie pieniędzy. Tego trzeba uczyć się już w szkole. Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowy Bank Polski po raz szósty rozpoczynają projekt Młodzi Przedsiębiorczy. To dzięki niemu uczniowie stawiają pierwsze kroki w biznesie. Dowiadują się jak osiągać zyski, gdzie inwestować i dlaczego warto oszczędzać. Do 8 października 2014 roku trwa nabór do kolejnej edycji programu. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zgłoszenia na stronie www.mlodziprzedsiebiorczy.pl

Tylko kilkanaście spośród kilkuset osób w szczelnie  wypełnionej auli  Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy wiedzą,  jaki kierunek chcieliby studiować po zdaniu egzaminu dojrzałości w maju 2015 roku. – To najlepsze uzasadnienie naszego spotkania. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc wam w poszukiwaniu odpowiedzi na to ważne pytanie- powitał maturzystów prof. Jarosław Płuciennik, prorektor Uniwersytetu łódzkiego.

Poznań jest znakomitym miastem do studiowania, do zabawy i do pracy – podkreślali członkowie Komitetu Honorowego Poznańskiego Salonu Maturzystów w podczas uroczystości otwarcia. I zachęcali maturzystów, żeby zadbali o jak najlepszy wynik majowego egzaminu.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave