MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Dobra wiadomość dla kandydatów na studia w Polsce: aplikacja mobilna Study in Poland jest już dostępna na telefony i tablety z systemem Android.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie otrzymał wyróżnienie za drugi, co do wysokości, odsetek wyjazdów nauczycieli akademickich w ramach programu Erasmus w roku akademickim 2010/2011, w stosunku do ogólnej liczby pracowników naukowo-dydaktycznych zatrudnionych w instytucji.

Już tylko do 20 grudnia trwają zgłoszenia do konkursu dla gimnazjalistów „Zrób internetowy prezent dla kogoś Bliskiego”.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka ma pomysł, jak polepszyć jakość edukacji i przeciwdziałać kształceniu niedostosowanemu do potrzeb rynku pracy.

Polska zajęła 14. miejsce na świecie według raportu Pearson pt. „The learning curve” („Krzywa nauczania”), dotyczącego poziomu edukacji na świecie. W zestawieniu wzięto pod uwagę 50 państw. W klasyfikacji ogólnej udało nam się wyprzedzić takie kraje, jak: Niemcy, Belgia, Stany Zjednoczone, Węgry czy Słowacja.

Biblioteka Główna im. prof. J. Altkorna Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wraz z Polskim Towarzystwem Informacji Naukowej zaprasza na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową – Informacja w świecie cyfrowym, która jest kontynuacją podjętej w 2008 roku idei promowania przestrzeni cyfrowej jako platformy dla nauki.

Poznaliśmy najbardziej przedsiębiorczych uczniów i nauczycieli w Polsce. Uroczysta Gala IMPULS 2012, podsumowująca aktywność nauczycieli realizujących projekty edukacyjne w roku szkolnym 2011/2012, odbyła się 23 listopada w poznańskim Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu „Stary Browar”. Gościem specjalnym uroczystości była pani Grażyna Kulczyk.

7 grudnia 2012 roku Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na “Dzień otwarty archeologii podwodnej” organizowany w związku z kolejnym naborem na studia podyplomowe, licencjackie oraz magisterskie w roku akademickim 2012/2013 (nabór na semestr letni) oraz 2013/2014.

By skutecznie uczyć się do matury nie wystarczy jedynie siedzieć nad książkami. Zastanawiałeś się czemu czasami nie możesz się skupić, jesteś zmęczony tuż po weekendzie i tak często nic Ci się nie chce? Żeby do egzaminu podejść w jak najlepszej formie warto odrobinę zmienić także swój tryb życia, co pomoże Ci uzyskać równowagę i dobre samopoczucie. Mamy dla Ciebie kilka prostych rad.

14 grudnia Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki zaprasza wszystkich maturzystów wraz z gronem nauczycielskim na pierwszy w tym roku akademickim Dzień Informacyjny. Będzie to okazja do bliższego zapoznania się z 25 kierunkami oferowanymi przez 7 wydziałów PK.

W dniach od 3 do 7 grudnia w Auli Spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej po raz kolejny odbywać się będzie wielki kiermasz przygotowany w ramach akcji charytatywnej Niezależnego Zrzeszenia Studentów Szkoły Głównej Handlowej – Tydzień Uśmiechu.

W dniach 28 października – 6 listopada 2012 roku w Ugandzie gościła misja Uniwersytetu Pedagogicznego. Pracownicy Instytutu Historii oraz Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń zorganizowali w Namugongo pod Kampalą międzynarodową konferencję naukową: „Polscy Sybiracy w Afryce Wschodniej w latach 1942-1952”. Wzięło w niej udział ponad 40 osób z czterech kontynentów.

Międzynarodowy konkurs językowy, EF Global English Challenge, trwa już od miesiąca. Do tej pory do walki zgłosiły się grupy z 21 państw. Jedna z polskich klas aktualnie plasuje się na drugim miejscu, wyprzedzając uczniów m.in. ze Szwecji, Włoch, czy Danii.

Dziś uczniowie szkół średnich, których palcówki dołączyły do projektu Matura z Operonem, mogli sprawdzić swoje siły w próbnym egzaminie z matematyki i języka polskiego na poziomie rozszerzonym oraz przedmiotów dodatkowych: historii, WOS-u, biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii w zakresie podstawowym i rozszerzonym..

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zaprasza wszystkich studentów i absolwentów uczelni informatycznych na tegoroczną edycję konferencji z udziałem specjalistów analityki biznesowej, która odbędzie się 13 grudnia 2012 r. Tematem spotkania będą zagadnienia związane z bazami danych i Business Intelligence.

Fot. Krzysztof Wojciewski

Najlepsi młodzi naukowcy oraz znakomici polscy badacze o międzynarodowej sławie otrzymali 22 listopada Elsevier-Perspektywy Research Excellence Awards 2012. To już piąta edycja konkursu organizowanego przez międzynarodowe wydawnictwo Elsevier B.V. i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

"Archeologiczna szkoła przetrwania", "Broń i walka – czy broń biała jest rzeczywiście biała?", "Pismo – abecadło z pieca spadło" – to przykładowe tematy zajęć tematycznych organizowanych w ramach Krajowej Inicjatywy Młodzieżowej, finansowanej przez unijny program "Młodzież w działaniu".

Już w piątek 23 listopada, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Dzień Robotów. Do stałych bywalców ośrodka, takich jak Robothespian, Elektrybałt i Warcabot dołączą IURO, R2-D2 i R5-D4.

Wykwalifikowani ratownicy odwiedzą 10 szkół średnich, w których poprowadzą praktyczne zajęcia i pokażą jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. Akcja „Umiem pomóc” uzyskała patronat władz lokalnych – Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Katowic Piotra Uszoka, a także Ministra Zdrowia.

Ruszyła 22-ga edycja międzynarodowego konkursu kreatywności Odyseja Umysłu. Weźmie w niej udział blisko trzy tysiące młodych ludzi z całej Polski, którzy w lutym przed sędziami i publicznością zaprezentują swoje twórcze pomysły oraz efekty kilkumiesięcznej pracy.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt