MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


olimpiadaastronomiczna 630

Międzynarodowa Olimpiada z Astronomii i Astrofizyki (International Olimpiad on Astronomy and Astrophysics – IOAA)  to elitarne zawody dla uczniów szkół średnich, interesujących się astronomią, astrofizyką i badaniami kosmicznymi. Zawody polegają na rozwiązywaniu szeregu zadań teoretycznych oraz przeprowadzeniu i anializie wyników obserwacji astronomicznych.

gradu4 t

Tylko cztery polskie uczelnie znalazły się wśród 500 najbardziej widocznych w internecie szkół wyższych na świecie – wynika z najnowszej edycji rankingu "Webometrics Ranking of World Universities". Najlepsza w zestawieniu polska uczelnia  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - jest na miejscu 250.

studenci t

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu daje studentom możliwość wyboru kierunku i specjalności ukierunkowanych na branżę TSL.

newsmnisw 630

Do końca września resort nauki czeka na wnioski uczelni w ramach dwóch nowych programów Ministra Nauki: Uniwersytet Młodych Wynalazców i Akademickie Centrum Kreatywności. Na realizację najlepszych projektów MNiSW przeznacza 4,5 mln zł.

sgh 630

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wraz z Bankiem Pekao S.A. oferują pożyczkę dla studentów i kandydatów na dowolne studia w SGH  licencjackie, magisterskie, podyplomowe, doktoranckie oraz MBA. 

students2 t

Perspektywy rozmawiają. Uczelnie stały się chłopcem do bicia, a tymczasem pracy nie ma w naszym kraju, a nie po naszych uczelniach - mówi dr Magdalena Zawisławska, zastępca dyrektora Instytutu Języka Polskiego na Uniwersytecie Warszawskim.

najnowszynius 630

Idea wspierania nowoczesnych metod nauki przedsiębiorczości w polskich szkołach zyskuje coraz więcej zwolenników. Projekt "Przedsiębiorcza szkoła jutra", będący częścią ogólnopolskiej inicjatywy, ma na celu promowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży oraz wyrównywanie ich szans edukacyjnych.

question t

Z cyklu: wakacyjne ciekawostki edukacyjne. Jaki kierunek studiów najczęściej wybierają laureaci olimpiad?

studiabezoplat 630

Nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym została przeprowadzona w wyjątkowo szybkim tempie. Rząd ustawę zaakceptował  w grudniu ubiegłego roku, tuż po objęciu przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską stanowiska ministra nauki. Dziś proces legislacyjny jest już na ukończeniu – ustawa wymaga tylko podpisu prezydenta Komorowskiego. Chodziło o to, by uczelnie i studenci mogli od nowego roku akademickiego skorzystać z różnych ułatwień. No i najważniejsze: by nie płacili za drugi kierunek studiów.

certyfikatuczelni 630

20 polskich uczelni będzie mogło posługiwać się certyfikatem "Dobra Uczelnia - Dobra Praca", przyznawanym przez Akademickie Centrum Informacyjne. Otrzymują je uczelnie wyróżniające się kreatywnymi działaniami na rzecz tworzenia perspektyw zawodowych. 

vistulauniversity 630

Finanse i rachunkowość, ekonomię lub zarządzanie od października 2014 r. będzie można studiować w trybie mobile learning w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Studenci zrealizują 60% nauki przez internet, a 40% na uczelni. Pierwszych 20 osób otrzyma iPada mini wraz z zestawem oprogramowania.

podsumowanierekrutacji 630

Nasi czytelnicy przyznali na Facebooku, że jeśli chodzi o problemy z demografią, uczelnie medyczne przeżywają raczej wyż demograficzny. Postanowiliśmy sprawdzić, z iloma kandydatami na jedno miejsce muszą konkurować przyszli lekarze. I nie tylko lekarze. Prawo, dziennikarstwo, ekonomia i filologie (ostatnio zwłaszcza wschodnie) także nie muszą zabiegać o studenta. Zwłaszcza na uczelniach z pierwszej dziesiątki Rankingu Perspektyw.

bezpiecznynajem 630

Rozpoczęto ogólnopolską akcję Bezpieczny Najem. W sierpniu i we wrześniu, biorące udział w kampanii biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami pomogą studentom znaleźć mieszkanie i bezpiecznie przejść przez konieczne do zakończenia transakcji procedury. Tegoroczna kampania jest szczególnie istotna, bo odbywa się po raz pierwszy po rządowej deregulacji zawodu pośrednika.

work2 t

Co może pomóc w znalezieniu pracy w IT? Ewentualnie języki, ale tylko programistyczne (1% tego, co się liczy!) Poza tym doświadczenie zawodowe, wiedza kierunkowa i ukończone kursy są najbardziej pomocne w znalezieniu pracy – wynika z ankiety przeprowadzonej wśród studentów kierunków technicznych Politechniki Łódzkiej przez Focus Telecom Polska, dostawcę rozwiązań IT.

Fundacja JWP logo

artykuł sponsorowany

Do zdobycia – wiedza, do wygrania  staż w renomowanej kancelarii rzecznikowskiej. Pierwsze seminarium już w październiku! Rzecznicy Talentów to projekt Fundacji JWP mający na celu popularyzację wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej wśród studentów, doktorantów i młodych pracowników naukowych uczelni wyższych a także promocję zawodu rzecznika patentowego jako możliwej ścieżki kariery.

panasoniclogo 630

Firma Panasonic uruchamia nowe, roczne programy stażowe, na których studenci będą mogli zdobywać międzynarodowe kontakty i uczyć się od najlepszych specjalistów. Oferty z działów Serwis, Logistyka i PR.

zgaadkakrowa 630

Ciekawostka edukacyjna: jakie kierunki studiów są najrzadziej wybierane przez kandydatów?

lingwisci 630

artykuł sponsorowany

Filologia to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Na czym polega specyfika filologii w Lingwistycznej Szkole Wyższej? Rozmowa z Jackiem Nowakowskim, Kanclerzem LSW w Warszawie.

zagadka 630

Rekrutacja na studia jeszcze nie jest zamknięta, ale wiadomo, na których kierunkach toczy się najbardziej zacięta walka o miejsce. Nie przypadkowo tymi kierunkami są m.in. public relations i marketing medialny. Portal Pracuj.pl donosi, że w branży marketingowej ilość ofert pracy wzrosła o 14% w II kwartale 2014 w stosunku do II kwartału 2013r.

vistula dni 14 t

artykuł sponsorowany

Ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie, anglistyka czy sinologia? W Grupie Uczelni Vistula w Warszawie kandydaci mogą wybierać spośród 16 kierunków studiów I i II stopnia, inżynierskich, a także studiów mobilnych. Do 22 lipca atrakcyjne zniżki w czesnym. Można zaoszczędzić nawet do 1000 zł.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave