MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porozumienie 630

Z inicjatywy Politechniki Wrocławskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej powołane zostało 15 lipca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie potężne konsorcjum technologiczne mające szansy na dokonanie przełomu we współpracy polskiej nauki z gospodarką. W skład konsrocjum wchodzi 17 uczelni oraz kilka wielkich firm i instytutów badawczych.

znizkinastudia 630

Największy problem wynikający z niżu demograficznego mają uczelnie niepubliczne, które finansowane są w całości z czesnego. Niekorzystna sytuacja dotknie jednak także uczelni publicznych, a szczególnie oferowanych przez nie płatnych form kształcenia.

pap 630

Połowa genów, które wpływają na to, jak dobrze dziecko czyta, odgrywa ważną rolę w rozwoju zdolności matematycznych – wykazały badania międzynarodowego zespołu.

rozawiatrow 630

To właśnie studenci są mistrzami wyszukiwania ekstra okazji na wakacje. Ma być tanio i ekscytująco. Podążając tym tropem warto rozważyć wakacje pod żaglami. Koszty są porównywalne do wyjazdu pod namiot, natomiast wrażeń i wspomnień związanych z przemierzaniem szlaku Wielkich Jezior jest znacznie więcej.

pisa2012 630

Na konferencji Instytutu Badań Edukacyjnych przedstawiono wyniki najnowszych badań w ramach programu międzynarodowego PISA 2012. Badanie kompetencji młodzieży uzupełniono o sprawdzenie umiejętności finansowych piętnastolatków. Przedstawiamy główne wnioski i przykładowe zadania.

vistula 630

Akademia Finansów i Biznesu Vistula rozpoczęła współpracę z University of London. Od października studia licencjackie (BA) gwarantujące dyplom prestiżowej brytyjskiej uczelni będzie można zdobyć bez wyjeżdżania z Warszawy.

studiabezoplat 630

Finał prac nad nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym: opłaty za drugi kierunek studiów zostaną zniesione. Poza tym głównymi tematami debaty sejmowej był problem uwłaszczenia naukowców, promocji uczenia się przez całe życie, a także zasady bliższej współpracy uczelni. Wszystko w ramach nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

salawykladowa 630

Wśród uczelni ekonomicznych w naszym kraju, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wiedzie prym w liczbie przyznanych grantów w ramach konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki w 2013 r. i I półroczu 2014 r. W sumie UEP otrzymało 43 granty na łączną kwotę ponad 9 milionów złotych. 

1347656 18856478 630

Studiowanie to nie tylko sesja, kolokwia i biblioteki. Równie ważne jak bycie studentem jest posiadanie statusu studenta. A to nie to samo – bo swój status studenta trzeba umieć dobrze wykorzystać. Najlepiej zrobić to, łącząc wypoczynek z pracą.

politechnikaslaska - Kopia g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Politechnika Śląska wspólnie z największą polską siecią hoteli, Hotele Diament S.A., od października zacznie kształcić na specjalności zarządzanie hotelem w ramach 3-letnich studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku zarządzanie.

fizyka1

Dobiega koniec projektu "Progres – Program Rozwoju: Gospodarka – Edukacja – Sukces", który od września 2010 roku z powodzeniem był realizowany na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

forum 630

Samorząd Studentów UW zaprasza na drugie Trójstronne Forum Młodzieżowe "Trialog niemiecko-polsko-rosyjski: wspólne wyzwania, wspólna przyszłość?", które odbędzie się w Monachium 1-5 września. Zgłoszenia przedłużone do 20 lipca.

uw t

Zapisy na Uniwersytet Warszawski trwały od 9 czerwca do 2 lipca. Teraz najbardziej nerwowy tydzień dla kandydatów – oczekiwanie na wyniki, które ogłoszone zostaną 11 lipca o godz. 14.00. Jak podaje UW, w zapisach wzięło udział około 40 tys. osób.

sghpolaczeni 630


Ponad trzydziestu zagranicznych studentów uczestniczy w zajęciach tegorocznej edycji Szkoły Letniej SGH – Summer University Warsaw. Zajęcia będą trwać do 11 lipca.

SGH Korea_630ok

Szkoła Główna Handlowa podpisała nową umowę z Kyungpook National University w Korei Południowej. To pierwszy w SGH program podwójnego dyplomu na poziomie licencjackim i pierwszy, który będzie realizowany z partnerem spoza Europy.

abstr1 t

Doświadczenie piękna to nagroda, jaką ludzki umysł może sobie zafundować, jeśli np. dokona jakiegoś odkrycia niejednoznaczności albo otworzy się przed nim nowe pole do interpretacji. O neurofizjologicznych uwarunkowaniach postrzegania piękna mówi psycholog dr hab. Piotr Francuz.

dzien otwarty wszkipz t

Już 5 lipca odbędzie się Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. W czasie imprezy będzie można obejrzeć sale wykładowe, laboratoria oraz gabinety i pracownie, w których prowadzone są zajęcia. Zainteresowani studiami będą mogli również spotkać się i porozmawiać z wykładowcami oraz studentami Uczelni. To okazja, by dowiedzieć się więcej na temat studiów, wykładanych przedmiotów i zajęć praktycznych, a także perspektyw zawodowych po ukończeniu nauki.

vistula dni 14 t

artykuł sponsorowany

Jaki kierunek studiów wybrać, żeby osiągnąć sukces zawodowy? Z tym pytaniem zmierzą się uczestnicy show na żywo „Dzień dobry Vistula” już 28 czerwca 2014 r. na warszawskim Ursynowie. Gośćmi specjalnymi będą dziennikarze Vito Casetti z TVP oraz Michał Sobkowski z Radia Eska. Chętni spróbują pobić rekord w grze Eurocash i obejrzą pokazy sztuk walki. Grupa Uczelni Vistula zaprasza na Dni Otwarte.

jablko t

Nowoczesna hala sportowa i zaplecze naukowo-dydaktyczne dla kierunku fizjoterapia będą funkcjonowały w budowanym Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. We wtorek uroczyście rozpoczęto inwestycję. Projekt o wartości ponad 11 mln zł jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

youth2 t

Maturzyści rozpoczęli już czas letnich szaleństw. Przed nimi najdłuższe wakacje w życiu. Większość młodych ludzi już wcześniej dokładnie zaplanowało sobie ten czas. Jedni zdecydowali się wypoczywać w domu, inni wyjechać na zasłużony wypoczynek, natomiast ambitni wpadli w wir poszukiwań pracy. W końcu to aż cztery miesiące. To całkiem sporo czasu, by odłożyć sobie trochę grosza na studia, czy wakacyjny wyjazd. Ale to także wystarczająco dużo czasu, by wypocząć i przygotować się do studenckiego życia. Którą drogę wybrać?

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave