MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


olimp wiedzy techn 14 t

W 40-letniej historii Olimpiady Wiedzy Technicznej, tak przekonującym zwycięstwem nie wykazał się chyba jeszcze żaden z jej laureatów. 100 punktów na 100 możliwych w zawodach okręgowych i 98 na 100 w zawodach finałowych to wynik imponujący i wart podkreślenia! A sukces ten osiągnął Tomasz Golis, uczeń III klasy Zespołu Szkół Łączności im. prof. Stanisława Fryzego w Gliwicach. Opiekunem laureata był pan Adam Strzyż.

swps drzwi otwarte t

artykuł sponsorowany

Jak czuje się rasowy reporter? Za co cenimy komiksowych superbohaterów? Co ciekawego warto eksplorować w kulturze skandynawskiej i jak pomnażać pozytywne emocje? Weź udział w Drzwiach Otwartych SWPS w Warszawie, Wrocławiu lub Sopocie już 28 czerwca.

money6 t

Kierunek finanse na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego znalazł się na 21. miejscu w rankingu brytyjskiego dziennika "Financial Times" zestawiającego najlepsze studia magisterskie z zakresu finansów. ALK to jedyna polska uczelnia, która znalazła się na tej liście.

gradu4 t

Zmiany w opłatach za studia na drugim kierunku, a także nowe zasady komercjalizacji wyników badań naukowych przewiduje projekt nowelizacji ustawy o uczelniach, prace nad którym w tym tygodniu ma kontynuować Sejm.

wodpowiedzinazapotrzebowanie t

Zbliża się czas, w którym absolwenci szkół ponadgimnazjalnych poznają wyniki matur. W piątek 27 czerwca br. dowiedzą się, jak poszła im część pisemna egzaminu dojrzałości. Dla uczelni, pomimo już prawie zakończonej letniej sesji egzaminacyjnej, nie jest to jednak czas na odpoczynek.

diversity 2014 finał t

13 czerwca poznaliśmy zwycięzców XIII edycji konkursu Diversity. Motorola Solutions Polska nagrodziła najzdolniejszych młodych programistów ze szkół średnich. Zadaniem nastolatków było zaprogramowanie robotów do… walk Mini-Sumo.

native school t

Atmosfera sprzyjająca nauce, brak stresu, zupełnie nowa relacja nauczyciel – uczeń – tak wypowiedział się jeden z uczestników poprzedniej edycji warsztatów językowych AIESEC Native School.

medical t

Roboty medyczne umożliwiają lekarzom stosowanie zminiaturyzowanych narzędzi, mniej inwazyjnych niż tradycyjne. Dzięki skalowaniu ruchów docierają one z większą precyzją nawet do bardzo małych naczyń i tkanek. Pozwalają też operować na odległość – lokalnie lub nawet w skali międzynarodowej. Polscy uczeni już szukają partnerów przemysłowych dla komercjalizacji swoich rozwiązań.

money2 t

Zuzanna Ajchel, 19-latka z Warszawy weźmie udział w posiedzeniu kierownictwa Ministerstwa Gospodarki. Zaprosił ją w środę (18 czerwca 2014 r.) wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas zakończenia i rozdania nagród XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Ministerstwie Gospodarki.

piggy bank t

W ciągu 15 lat funkcjonowania systemu kredytów studenckich banki udzieliły pożyczek blisko 382 tysiącom studentów. Teraz kredyt wypłacany jest 5 proc. studentów i doktorantów  wynika z danych udostępnionych na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

olimp przed 14 t

10 czerwca 2014 r. w SGH w Warszawie odbyła się gala Olimpiady Przedsiębiorczości, podczas której laureaci IX edycji zawodów i ich opiekunowie merytoryczni odebrali dyplomy i nagrody. Na laureatów czekają ponadto indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce i stypendia. Zwycięzcom gratulacje złożyli prof. Tomasz Szapiro – rektor SGH, prof. Eugeniusz Gatnar – członek zarządu Narodowego Banku Polskiego oraz prof. Leszek Balcerowicz. W trakcie uroczystości ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów – Zarządzanie zmianą.

startup sprint t

Startup Sprint to 3-dniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy w interdyscyplinarnych grupach opracowują pomysły biznesowe, a następnie prezentują je potencjalnym inwestorom. Pracują oni pod przewodnictwem doświadczonych mentorów. 

wsr 20lat rel t

W sobotę, 14 czerwca 2014 roku, w Multikinie Złote Tarasy – Klub 35 mm odbył się koncert i raut środowiska mediów i reklamy. Gośćmi specjalnymi byli: Piotr Guział  burmistrz Dzielnicy Ursynów, Paweł Tyszkiewicz – dyrektor Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, Ksawery Piwocki – dziekan wydziału Wzornictwa przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych, Artur Krajewski – dyrektor artystyczny Perspektyw oraz inne osobistości ze świata mediów i reklamy. Wieczór uatrakcyjnił występ muzyczny m.in. MERGE CONFLICT oraz Alicja Wasita.

umcs piknik t

Wzruszające spotkania po latach z profesorami i kolegami z roku, wspólne fotografie, wpisy do ksiąg pamiątkowych i zwiedzanie Uczelni. 14 czerwca 2014 r. absolwenci UMCS przyjechali na swój wielki ogólnopolski Zjazd! Przybyli nie tylko z wielu miast Polski – także z zagranicy, nawet z tak odległych miejsc, jak Singapur.

chem t

Wprowadzenie Programu Rozwoju Kompetencji, zwiększającego szanse absolwentów na rynku pracy zapowiedziała minister nauki Lena Kolarska-Bobińska. Program, który ma też przyczynić się do ograniczenia bezrobocia, zastąpi dotychczasowy program kierunków zamawianych.

fundacja fresnela t

W Warszawie wręczono Certyfikaty Uberrima Fide, przyznawane za najwyższą staranność w zapewnianiu oryginalności prac dyplomowych. Wyróżnienie przysługujące jednostkom naukowo-dydaktycznym utrzymującym najwyższe standardy jakości kształcenia przyznano po raz siódmy. W tym roku jego laureatami zostało trzynaście polskich uczelni i wydziałów, które z powodzeniem przeszły audyt procedur antyplagiatowych, przeprowadzony przez Fundację im. Augustina-Jeana Fresnela.

money3 t

Choć Trybunał Konstytucyjny orzekł, że opłaty za drugi kierunek studiów mogą być utrzymane do końca września 2015 r., niektóre uczelnie już w najbliższym roku akademickim z tych opłat zrezygnują. Resort nauki potwierdza, że to zgodne z prawem.

biennale plakatu t

7 czerwca 2014 r. podczas uroczystej gali w Muzeum Plakatu w Wilanowie ogłoszono wyniki 24. Międzynarodowego Biennale Plakatu. Złoty medal w kategorii główniej zdobył polski artysta Wiesław Rosocha. W kategorii Złoty Debiut zwyciężył student warszawskiej ASP - Łukasz Kowalski.

cnti ue kat t

Jest co świętować. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w sobotę 14 czerwca obchodzić będzie 40-lecie informatyki w uczelni. Jej historia sięga lat 70. Obchody będą odbywały się w ramach XIII Zjazdu Absolwentów.

szuniewicz t

Jerzy Szuniewicz to niezwykle mądry i pracowity siedemnastolatek. Na poważnie zajmuje się fizyką kwantową. Jest laureatem prestiżowych konkursów, takich jak EUCYS czy Explory. Właśnie zajął trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie Intel ISEF w Los Angeles dla nastoletnich naukowców.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave