MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


28 – 29 września br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie odbędzie się największe wydarzenie popularnonaukowe w powiecie nyskim – Piknik Naukowy, organizowany w ramach XII Nyskiego Festiwalu Nauki. Celem Festiwalu jest popularyzacja i upowszechnianie nauki wśród młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także wśród mieszkańców powiatu nyskiego. Festiwal to nie tylko dwa dni, to całoroczna współpraca Uczelni ze szkołami gimnazjalnymi, ponadgimnazjalnymi oraz ze środowiskiem miasta i powiatu, w tym także z przedsiębiorcami. Piknik Naukowy jest największym wydarzeniem organizowanym w ramach XII Nyskiego Festiwalu Nauki.

Nowa generacja dziewczyn w IT na największym obozie informatycznym w Europie

Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek informatyki z 15 polskich uczelni technicznych weźmie udział w pierwszym w Polsce i zarazem największym w Europie obozie dla dziewczyn, które tworzyć będą przyszłość nowych technologii. Będzie to dla nich niezwykła okazja do zgłębienia tajników zaawansowanego programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dziewczyny zaprojektują również portfolio działań na styku technologii oraz wyzwań społecznych i cywilizacyjnych i rozwiną swój potencjał przywódczy. Stworzą też network inspiracji i wzajemnego wsparcia, który stanowić będzie fundament dla ruchu wybitnych kobiet w IT.

W dniach 15-18 września 2016 roku w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, przy ul. Koszykowej 75, odbywać się będzie VI Kongres Młodych Matematyków Polskich. Jest to cykliczne spotkanie wybitnie uzdolnionych uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, służące wymianie doświadczeń na temat matematyki i jej zastosowań na wielu płaszczyznach. Poprzednie Kongresy Młodych Matematyków Polskich odbyły się w Warszawie - 2004, Poznaniu - 2008, Krakowie - 2010, Gdańsku - 2012, Zielonej Górze – 2014.

Jeśli wybitni nastolatkowie biorą udział w unikalnym programie edukacyjnym, to efekt musi być nadzwyczajny. I taki był – druga edycja ADAMED SmartUP pokazała, jak wielu młodych Polaków chce się uczyć i wiązać z nauką swoją przyszłość. Blisko 3 500 nastolatków rywalizowało o profesjonalne konsultacje edukacyjne i pomoc w przygotowaniu do kariery naukowca. Najlepsza dziesiątka to uczniowie szkół ponadpodstawowych z różnych miast Polski, których łączy pasja oraz wyjątkowy talent do nauk ścisłych i przyrodniczych.

Targi Pracy i Praktyk na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbywają się dwa razy do roku od 2008 r.  Inicjatorem targów jest dr Roman Szabatin ówczesny dziekan ds. Studenckich.

Gospodarzem Olsztyńskiego Salonu Maturzystów PERSPEKTYWY 2016 był, jak co roku, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Gościnne mury Centrum Konferencyjnego przyjęły uczniów i nauczycieli z całego województwa.

Szanowni Państwo, prosimy o podanie do publicznej wiadomości, że Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” rozpoczyna realizację 5. edycji projektu „Indeks Marzeń”.

- Byłam wczoraj z klasą a dzisiaj przyjechałam jeszcze raz, już sama - mówi Ada z liceum w Piotrkowie Trybunalskim. - Wczoraj byłam na wykładach OKE z matematyki, polskiego i biologii.Wybieram się na medycynę albo...na marketing. Dzisiaj postanowiłam odpytać SGH i Uniwersytet Łódzku o ten alternatywny wybór. Jest też spotkanie na temat pracy dla ludzi reklamy....

Dla maturzystów z łódzkiego przygotowaliśmy 57 spotkań, mieli okazję spotkać się z uczelniami z całej Polski. - To był niezwykły Salon - twierdzą goście, gospodarze i eksperci. Do zobaczenia za rok!

Jak co roku we wrześniu, tłumy maturzystów z województwa łódzkiego zjawiły się na Łódzkim Salonie Maturzystów Perspektywy 2016, który tym razem odbywa się w pięknych obiektach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Maturzystów przywitali: JM Rektor UMed. prof. Radzislaw Kordek - Przewodniczący Komitetu Honorowego Salonu i Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, a także wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski i dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi Danuta Zakrzewska. Bank Zachodni WBK - Santander Universidades, Partnera X Jubileuszowego Salonu Maturzystów Perspektywy 2016 reprezentowała Alina Banaś - dyrektor Biura Rozwoju Placówek Santander Universidades.

Każdego roku ponad 5 000 szkół z całej Polski korzysta ze wsparcia Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) – niezależnej fundacji zajmującej się edukacją. Dyrekcja, kadra pedagogiczna oraz uczniowie biorą udział w projektach, które pomagają lepiej uczyć się i nauczać. W nowym roku szkolnym CEO proponuje ponad 20 programów, do których już się można zgłaszać, a wszystkie informacje znajdują się na www.ceo.org.pl/rekrutacja  

Ostatni piątek września (30.09) w Małopolsce po raz kolejny oznacza spotkania mieszkańców z niezwykłym światem nauki. To wszystko podczas dziesiątej już edycji Małopolskiej Nocy Naukowców, która na trwałe zagościła w kalendarzu największych inicjatyw naukowych w regionie, a także w Europie – dzięki rosnącej rokrocznie skali tego wydarzenia, stało się ono jedną z największych tego typu imprez w Europie.

W maju 2017 do matury przystąpi prawie 290 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów i techników. To właśnie dla nich  został przygotowany Salon Maturzystów Perspektywy 2016, który odbędzie się w dniach 6-30 września w 16 największych ośrodkach akademickich. Ogólnopolska inauguracja odbędzie się 6 września na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Już za 5 dni premiera specjalnego wydania Perspektyw z Informatorem dla Maturzystów 2017 Odbierz SWÓJ GRATISOWY EGZEMPLARZ podczas wizyty na Salonie Maturzystów!!!

Wiele osób marzy o tym, by zacząć działać w branży filmowej. Jednak zawsze pojawia się jedno podstawowe pytanie - jak? Według nas warto zacząć po prostu od... edukacji.

Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego jest gospodarzem 25. edycji Summer Course on Space Law and Policy. Organizatorem wydarzenia jest Europejskie Centrum Prawa Kosmicznego (ECSL) działające przy Europejskiej Agencji Kosmicznej. Międzynarodowy kurs otworzył wykład inauguracyjny prof. Sergio Marchisio, Przewodniczącego ECSL. Cykl spotkań i wykładów potrwa od 29 sierpnia do 9 września br.

Nowy rok szkolny we wszystkich typach szkół rozpoczęło 4 626 dzieci i młodzieży. Wśród nich jest 289 044 potencjalnych maturzystów w liceach ogólnokształcących, technikach, ogólnokształcących szkołach muzycznych II stopnia, ogólnokształcących szkołach sztuk pięknych i baletowych.

Dla wszystkich Czytelników, Sympatyków i Partnerów mamy znakomitą wiadomość: "Perspektywy" są w czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Wśród ogółu mediów (prasowych, telewizyjnych i radiowych) jesteśmy na 9. miejscu, a w rankingu miesięczników „Perspektywy” są absolutnym liderem!

Szkoła Filmowa w Łodzi znalazła się na liście 15 najlepszych filmowych uczelni świata prestiżowego magazynu The Hollywood Reporter. W zestawieniu dominują uczelnie europejskie; uwzględniono także szkoły z Argentyny, Izraela, Chin, Republiki Południowej Afryki i Australii.

Konkurs na innowację w konstrukcji foteli samochodowych, organizowany przez Kongsberg Automotive,  po czterech miesiącach zakończył się wyłonieniem laureatów. Czterech utalentowanych studentów z Łodzi, Szczecina oraz Gliwic zostało zaproszonych do siedziby organizatora, w celu wręczenia nagród, opiewających w sumie na 11 000 PLN. Wszyscy laureaci, za swoje nieszablonowe podejście do konstruowania, zostali uhonorowani ponadto możliwością odbycia praktyk w zakładzie firmy w Pruszkowie. Co więcej, zwycięzca Gabriel Michalski za najlepszy projekt zapewnił sobie wyjazd do oddziału firmy w Niemczech lub Norwegii.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!