REKLAMA


REKLAMA


Nowy, wydany w języku polskim, darmowy podręcznik akademicki do fizyki ogólnej zyskał uznanie na polskich uczelniach. Dostępna online od początku bieżącego roku akademickiego „Fizyka dla szkół wyższych” z prestiżowej amerykańskiej serii OpenStax została oficjalnym podręcznikiem głównym lub wspierającym w 21 szkołach wyższych w kraju.

Umiędzynarodowienie 2.0 - Zapraszamy na konferencję!

Znakomici mówcy, ciekawy program, unikalne miejsce - to najkrótsza charakterystyka konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2019", która odbędzie się 17-18 stycznia 2019 w Warszawie. Organizowana jest wspólnie - w ramach programu "Study in Poland" - przez KRASP, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Na konferencję został zaproszony wicepremier, minister Jarosław Gowin, rektorzy i prorektorzy, dyrektorzy centralnych instytucji wspierających szkolnictwo wyższe i ambasadorowie krajów będących w centrum zainteresowania polskich uczelni.

Zainteresowanie okołoświątecznymi wyjazdami wzrosło o 20 proc. Polacy chętnie spędzają święta na Kubie, Dominikanie, Tajlandii. Skąd na to pieniądze? Sylwester za granicą staje się coraz modniejszy. Najwięcej wydają na niego osoby po 30 roku życia. Sprzedaż wyjazdów okołoświątecznych wzrosła o 20 proc. Dlaczego Polacy nie korzystają z ofert świątecznego wypoczynku w kraju?

Z badań dotyczących cyfrowych umiejętności młodych ludzi wynika, że za kilkanaście lat 65 proc. dzisiejszych uczniów będzie wykonywało zawody, które obecnie nie są jeszcze znane. Wszystkie bazować będą na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, wśród których wiodące będą umiejętności programowania oraz obsługa ultrawydajnych komputerów. Shape the Future, czyli cyfrowy kształt edukacji według Microsoft, to program, dający uczniom i nauczycielom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, które będę mogli wykorzystać w zawodach przyszłości.

“Co po maturze?” Jeżeli jesteś obecnie w trzeciej klasie liceum to prawdopodobnie zadajesz sobie to pytanie przynajmniej raz dziennie, a znalezienie odpowiedzi nie jest łatwe. Pierwszą możliwością, która przychodzi do głowy, są studia. Ale czy musi być jedyną? A co gdyby zrobić  rok przerwy, żeby mieć więcej czasu na przemyślenie tej decyzji, która wpłynie na całe nasze życie?

Pięć polskich politechnik: łódzka (lider projektu), wrocławska, gdańska, warszawska i krakowska AGH – uczestniczyć będzie w tworzeniu programów i prowadzeniu zajęć informatycznych dla 12 tysięcy szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych (klas IV-VIII) i średnich. W programie Centrum Mistrzostwa Informatycznego - projekcie grantowym finansowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji uczestniczyć będzie 1500 mentorów: m.in. nauczycieli, medalistów i finalistów konkursów informatycznych wspieranych przez wykładowców i pracowników uczelni technicznych.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!