Każdy rok szkolny jest pełen wyzwań, choć ten może okazać się szczególnie trudny, bo nie tylko będzie wyjątkowo długi (trwa aż 43 tygodnie), ale jest to również rok dużych zmian w szkołach. Największe zmiany dotkną klasy IV szkół podstawowych oraz licea ogólnokształcące, gdzie wprowadzone zostają nowe ramówki, które w przypadku liceów mają ostatecznie prowadzić do zmian w egzaminie maturalnym.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przeprowadza dodatkowy nabór na studia w roku akademickim 2012/2013. Wśród proponowanych kierunków studiów znalazły się także kierunki techniczne i przyrodnicze. Dla tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na studia mamy dobrą wiadomość: w Uniwersytecie czeka na Was nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna, wybudowana oraz zmodernizowana dzięki funduszom unijnym!
Witajcie w nowym portalu Perspektywy! Wraz z początkiem roku szkolnego, prezentujemy odświeżoną odsłonę portalu: z nową stroną główną, nowym menu oraz bardziej funkcjonalną wyszukiwarką studiów.
Niecały miesiąc pozostał maturzystom do podjęcia wstępnej decyzji o wyborze przedmiotów na egzamin maturalny. Do 30 września należy złożyć w szkole wypełnioną deklarację maturalną.
6 września rusza kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2012. Szósta edycja Salonu rozpoczęła się dziś na Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Ćwicz, badaj się, aktywnie spędzaj wolny czas, a na dodatek zbieraj za to punkty i wymieniaj je na nagrody. We Wrocławiu rusza nowoczesny program prozdrowotny skierowany do dzieci i młodzieży.
Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków to jedna z największych promocyjnych imprez innowacyjnych w Europie. W dniach 16 – 19 października 2012 roku w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się jej szósta edycja. W wystawie będą uczestniczyć liczni polscy wystawcy, głównie z instytucji sfery nauki oraz wynalazcy z ponad 20 krajów Europy i Azji.
Lista Szanghajska, czyli zestawienie najlepszych szkół wyższych na świecie - została ogłoszona po raz dziesiąty. Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński utrzymały swoje pozycje w 4. setce.
Jakie są marzenia pracodawców? Idealny absolwent szkoły wyższej to taki, który „posiadł” następujące kompetencje: efektywna komunikacja, otwartość na uczenie się i stały rozwój oraz aktywność i zaangażowanie w pracy.
Projekt Uniwersytetu Szczecińskiego Staże Absolwentów Uniwersytetu Szczecińskiego na Niemieckim Rynku Finansowym znalazł się w gronie siedemdziesięciu pięciu projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Leonardo da Vinci - Akcja Projekty Mobilności (PLM - Staże dla osób pracujących i poszukujących pracy).
Zespół studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zajął pierwsze miejsce w organizowanym przez Google światowym konkursie marketingu internetowego Online Marketing Challenge. Studenci SGH po raz czwarty z rzędu zostali laureatami konkursu. W tym roku swoją wiedzą wspomagali firmę z branży rowerowej.
Dwa z 10 medali zdobytych przez Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie wywalczyły studentki Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu – wioślarka Julia Michalska i kajakarka Karolina Naja. Dziewiąte miejsce w chodzie na 50 km zajął także student poznańskiej AWF Łukasz Nowak.
Studenci Collegium Civitas w Warszawie po raz drugi biorą udział w Programie Praktyk Studenckich XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, organizowanym przez Instytut Studiów Wschodnich.
20 sierpnia 2012 roku ruszyła piąta edycja ogólnopolskiego konkursu filmowego Matma Mnie Kręci. Aby wziąć w nim udział trzeba nakręcić krótki film prezentujący zalety znajomości matematyki. Główną nagrodą jest 10 000 złotych.
Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich, zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego art. 22 ustawy o systemie oświaty, który jej zdaniem pozostawia ministrowi edukacji nieograniczony zakres swobody normodawczej, przesądzając tym samym o prawie do nauki, podczas gdy to powinna być domena ustawodawcy. Tracą na tym m.in. maturzyści.