MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Wirtual i real nie są już dziś odbierane jako światy rozłączne.  Przeciwnie – są coraz bardziej zintegrowane, co doskonale widać np. przy analizie możliwości dystrybucji towarów i usług, nieporównywalnie większych dzięki rozwojowi platform internetowych i mobilnych.

Najlepsze technikum w Łodzi i jeden z największych pracodawców w województwie wspierają potencjał i rozwój uczniów, którzy wiążą swoją przyszłość z branżą nowych technologii. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 im. Jana Szczepanika zakończył się cykl warsztatów „Akademia Młodego Technika” dla uczniów klas trzecich.

CKE postanowiło w tym roku szkolnym zmodyfikować sposób przebiegu egzaminu ustnego z języka polskiego. Dotyczy to w szczególności procedury i zasad losowania zadań egzaminacyjnych. Nowa formuła znacznie utrudni możliwość wcześniejszego poznania przez uczniów treści pytań a tym samym przygotowania się do nich przed wejściem na salę egzaminacyjną.

Dlaczego osiemnastolatek, który właśnie zaczyna studia nie może podjąć się ciekawej pracy? Dlaczego ma niewielkie szanse w porównaniu z innym aplikującymi na otrzymanie wymarzonego stanowiska? Odpowiedź jest prosta – ponieważ nie posiada doświadczenia zawodowego, którym mógłby pochwalić się w swoim CV. Dlatego powstała platforma Disce et Labora – wyszukiwarka ofert pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Szukasz pomocy w wyborze odpowiedniej ścieżki kariery? A może chcesz dowiedzieć się, jak zrealizować  wymarzony scenariusz zawodowy? Na wszystkie pytania na temat rynku pracy i możliwości rozwoju swojej kariery znajdziesz odpowiedź już od 4 kwietnia podczas ogólnopolskiego programu edukacyjno-biznesowego Drogowskazy Kariery!

Jak wynika z badań, millenialsi w ciągu najbliższych 10 lat będą stanowili 75 proc. siły roboczej na świecie. Przykładowo już dziś w Deloitte aż 80 proc. 200-tysięcznego globalnego zespołu stanowią ludzie, którzy nie ukończyli 35. roku życia.

Już po raz trzynasty studenci z całej Europy stoją przed szansą zaistnienia w świecie fotografii. To właśnie dzięki konkursowi Discover Europe 2016 fotografie młodych osób, ukazujące ich własną, unikalną wizję Europy, zostaną poddane ocenie profesjonalistów i nagrodzone. Liczyć się będzie świeżość, unikalność i niepowtarzalność spojrzenia na Stary Kontynent. Nadsyłanie zdjęć trwa do 24. kwietnia.

Prezentacje Raportu Kobiety na politechnikach 2016, zapowiedź Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko dla Dziewczyn 7 kwietnia oraz inauguracja drugiej edycji programu stypendialnego Intel-Perspektywy "Nowe technologie dla dziewczyn" były najważniejszymi punktami konferencji prasowej, która odbyła się 17 marca w Centrum Prasowym PAP.

Współczesna szkoła, uczeń i edukacja stawiają przed nauczycielem szereg wyzwań. Wśród nich – umiejętności współpracy z kolejnymi pokoleniami nastolatków, poszukujących swojego miejsca w świecie, rozumienia zmian różnic pokoleniowych, a także wychwytywania aktualnych i przewidywania przyszłych potrzeb rynku pracy. 7 kwietnia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Edukacja w XXI wieku – problemy i wyzwania”.

Jak rafineria może zmniejszyć zużycie wody pitnej i zredukować ilość ścieków odprowadzanych do morza? Z takim problemem zmierzyli się uczestnicy krajowego finału konkursu Sci-Tech Challenge, organizowanego w Polsce przez ExxonMobil oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Zwycięska drużyna z XI LO w Poznaniu będzie reprezentować nasz kraj podczas europejskiego finału. Sci-Tech Challenge jest prowadzony w 10 krajach w Europie i ma zachęcać do studiowania na kierunkach ścisłych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani na rynku pracy.

10 marca br., w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się V Ogólnopolska Konferencja „Normalizacja w szkole” - „Stosowanie norm gwarancją jakości". W trakcie wydarzenia Tomasz Schweitzer, Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego wręczył nagrody zwycięzcom IV Ogólnopolskiego Konkurs dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Normalizacja i ja”.

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) oraz Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zapraszają na konferencję prasową nt. Raportu "Kobiety na politechnikach 2016" i Ogólnopolskiego Dnia Otwartego - Tylko Dla Dziewczyn oraz inauguracji drugiej edycji stypendiów „Nowe technologie dla dziewczyn”.

W piątek, 18 marca na Uczelni Łazarskiego odbędzie się otwarta konferencja pt. „Ethos sędziego”. Wezmą w niej udział sędziowie oraz prezesi TK w stanie spoczynku – Jerzy Stępień i Bohdan Zdziennicki. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” oraz Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

Diamentowo i honorowo. Uroczystą Galą 9 marca br. w Warszawskim Domu Techniki NOT zakończono XXII Plebiscyt Czytelników redakcji „Przeglądu Technicznego” i Federacji SNT-NOT „ZŁOTY INŻYNIER”.

W ramach akcji #bedekodowac  (www.bedekodowac.pl) zainicjowanej przez Coders Lab, dwie uczestniczki kursu programistycznego, humanistki, z zerową wiedzą o programowaniu, na bieżąco opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z nauką programowania. Kamera wideo będzie towarzyszyć obu kursantkom przez kilkanaście tygodni, na różnych etapach kursu, dokumentując przebieg ich nauki.

Ponad 1 000 kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy lub stażem oraz kilkudziesięciu pracodawców w jednym miejscu! Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji zapraszają przedsiębiorców do udziału w 4. edycji targów pracy JobSpot. Na pracodawców czekają studenci i absolwenci kierunków m.in. o profilu biznesowym, ekonomicznym, turystyczno-hotelarskim, filologicznym, informatycznym i graficznym, ze świetną znajomością języków obcych – jak przystało na międzynarodową uczelnię. JobSpot startuje już 12 kwietnia.

Po całodniowych rozgrywkach etapu okręgowego, które miały miejsce 3 marca br. w 5 komitetach okręgowych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, poznaliśmy listę 50 uczniów, którzy 7 kwietnia br. walczyć będą w SGH o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych oraz nagrody rzeczowe. Najlepszych wyłoniono z ponad 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy przystąpili do zawodów okręgowych Olimpiady.

Płatne staże, nagrody pieniężne oraz wyjazd do zagranicznej siedziby Kongsberg Automotive, to tylko niektóre nagrody, jakie można wygrać w konkursie „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path”. Najwyższe trofeum zdobędzie student – autor najlepszego projektu fotela przyszłości.

Maturzysto! Jeśli chcesz studiować na wymarzonej uczelni wyższej w Polsce, a nie stać Cię na to, zgłoś się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star! Indeks Start2Star to wyjątkowy projekt stypendialny, którego celem jest wspieranie  młodych, zdolnych ludzi w trudnej sytuacji materialnej. W nowej edycji programu stypendia otrzyma 15 osób. Każdy stypendysta otrzyma co miesiąc 1300 złotych przez cały regulaminowy okres studiów.

Pokazy pirotechniczne i pożarnicze, symulacje ataku na konwój więzienny z niebezpiecznym przestępcą i zatrzymania przemytnika, pokazy musztry paradnej, dawnego umundurowania policyjnego, prezentacje psów, specjalistycznego sprzętu służb mundurowych oraz konkursy, quizy, turnieje. Tak zapowiada się III Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Impreza organizowana przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji odbędzie się w najbliższy czwartek 10 marca 2016 r. w rzeszowskim kampusie Uczelni.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!