Tu poczujemy siłę wody na własnej dłoni. Odwiedzimy Trójkąt Bermudzki. Zajrzymy pod kadłub statku, załadujemy transportowiec, uciekniemy z tonącego okrętu. Poznamy roboty badające morskie dno. Zanurkujemy na sucho i wykonamy podwodne selfie. Płyń lub giń – nowa wystawa czasowa Kopernika zabiera nas na szerokie wody i pokazuje, że dzięki nauce potrafimy je okiełznać.
Uczelnie w Zjednoczonym Królestwie wciąż otwarte na studentów zagranicznych.
Brytyjskie uniwersytety przekonują, że wyniki referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE nie zmienią ich podejścia do studentów zagranicznych. Tę opinię potwierdzili przedstawiciele De Montfort University oraz organizatorzy kampanii GREAT Britain podczas spotkania z kandydatami oraz pracownikami dydaktycznymi, które odbyło się w Warszawie.
Kongsberg Automotive we współpracy z Politechniką Łódzką zorganizowała nowy projekt dla studentów – Szkołę Letnią pod nazwą „Summer Automotive School – SAS”. Celem szkoły było wykonanie określonych zadań nadzorowanych wspólnie przez inżynierów z firmy Kongsberg i wykładowców z Politechniki Łódzkiej, tak aby przygotować studentów do przyszłej pracy w zawodzie. Uczestnicy projektu mieli rozwiązać problem obniżenia masy fotela samochodowego przy zachowaniu jego wytrzymałości.
Jeśli zapał do nauki byłby dyscypliną olimpijską, to w sierpniu mielibyśmy już dodatkowych 50 złotych medali. Wszystkie zdobyliby uczniowie, którzy biorą udział w obozie naukowym ADAMED SmartUP – grupa młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych ukończyła właśnie swój pierwszy tydzień pobytu w miejscu, w którym nauki nigdy nikomu nie dosyć.
Uczestnicy XI edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Domu Maklerskiego PKO BP. Akademię organizuje Fundacja im. Lesława A. Pagi, której partnerem od wielu lat jest PKO Bank Polski.
The Chartered Institute of Logistics and Transport(UK) po raz kolejny docenił MWSLiT we Wrocławiu przedłużając do 2021 roku akredytację studiów magisterskich. To wyróżnienie jest potwierdzeniem wysokich standardów edukacji i ciągłego wzrostu poziomu nauczania na wrocławskiej uczelni.
Niemal 1 300 tys. polskich studentów zdało niedawno ostatnie egzaminy i rozpoczęło przerwę wakacyjną. Spora część z nich zasili rynek pracy, na którym w sezonie letnim nie brakuje ofert dla młodych osób. Firmy coraz częściej zgłaszają jednak problemy ze znalezieniem chętnych kandydatów. Nie każdy z pracodawców cieszy się takim samym uznaniem studenta – pracownika sezonowego. W jakich branżach najtrudniej znaleźć pracownika? W jaki sposób firmy mogą zachęcić kandydatów do złożenia aplikacji?
W tym roku obchodzimy 100 rocznicę przyłączenia Woli do Warszawy. Z tej okazji Centrum Handlowe Wola Park będzie gościć wystawę zorganizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wola. Odwiedzający Centrum od 2 do 28 sierpnia będą mieli okazję zobaczyć jak zmieniła się dzielnica na przestrzeni wieku.
Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów decyzją z dnia 27 czerwca br. przyznała Uczelni Łazarskiego uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo. Tym samym formalnie trafiła do elitarnego grona 13 uczelni posiadających takie uprawnienia.
Od kilku lat stolica Małopolski to jeden z najpopularniejszych w Polsce i na świecie region pod względem lokowania biznesu. W Krakowie w branży outsourcingowej zatrudnienie znajduje obecnie prawie 50 tys. osób. Znaczna część to stanowiska IT. Odpowiadając na ten trend i rosnące zapotrzebowanie na kandydatów w sektorze, jesienią swoją krakowską filię otworzy szkoła programowania Codecool. Kursanci w praktyczny sposób nauczą się tam nowoczesnych technologii programowania, najbardziej pożądanych przez pracodawców.
Wyjazd do USA, spotkania z inwestorami, zajęcia na amerykańskich uczelniach oraz przesłuchanie w jednym z najbardziej znanych akceleratorów na świecie. To tylko niektóre z nagród, jakie zdobyli 1 lipca w Słowenii Gabriela Wyszyńska oraz Karol Molasy – polscy licealiści, zwycięzcy finału sieci klubów przedsiębiorczości uSchool.
Praca po maturze to dla wielu pierwsze doświadczenie zawodowe. Część tegorocznych maturzystów już teraz poszukuje zatrudnienia, próbując wykorzystać okres wakacyjny na podjęcie pracy tymczasowej. Niedługo wielu z nich zostanie studentami i z pewnością będą rozglądać się za możliwościami zarobku podczas studiów.
Warszawska Szkoła Filmowa ponownie przyzna stypendia naukowe kreatywnym i utalentowanym młodym Twórcom
Od pracodawcy oczekują możliwości rozwoju, elastyczności i przyjaznej kultury organizacyjnej. Jednak opinia, że millenialsi mają wygórowane oczekiwania jest niesprawiedliwa. Czują swoją wartość – są dobrze wykształceni, znają obce języki i chętnie zdobywają doświadczenia zawodowe już podczas studiów. A to mocne atuty, doceniane przez pracodawców.
Metodologia, źródła danych, zmiany w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów, a także plany jego rozwoju były tematem V Seminarium Rankingowego Perspektywy 2016, które odbyło się 21 lipca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.
„Szkoła pod Palmami” to flagowy projekt Fundacji Moja Dominikana skierowany do polskiej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.
Zespół z Polski zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu biznesowego dla studentów – Brandstorm, organizowanego przez L’Oréal. 30 czerwca podczas wielkiego finału w Paryżu koncept studentek Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie okazał się najlepszy spośród zespołów z ponad 300. uczelni z całego świata.
16 salonów w największych ośrodkach akademickich Polski, konsultacje z ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych i uczelniami, warsztaty, prezentacje, porady – tak będzie wyglądał tegoroczny Salon Maturzystów Perspektywy 2016. Maturzyści 2017 są dziesiątym rocznikiem uczniów, którzy swoją przyszłość wybiorą na Salonie!
Metodologia, źródła danych, zmiany w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016 i Rankingu Kierunków Studiów będą tematem V Seminarium Rankingowego Perspektywy 2016, które odbędzie się 21 lipca na Politechnice Warszawskiej.
Prometheus, Orzeł/Eagle i Tryton to polskie superkomputery, które znalazły się w Top-100 największych na świecie. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się nowy chiński superkomputer, Sunway TaihuLight. Jego moc obliczeniowa to 93 petaflopy, czyli może on wykonywać 93 biliardy (tysiące bilionów) operacji na sekundę.
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |