MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Absolwent idealny

Jakie są marzenia pracodawców? Idealny absolwent szkoły wyższej to taki, który „posiadł” następujące kompetencje: efektywna komunikacja, otwartość na uczenie się i stały rozwój oraz aktywność i zaangażowanie w pracy.

Mobilni absolwenci USProjekt Uniwersytetu Szczecińskiego Staże Absolwentów Uniwersytetu Szczecińskiego na Niemieckim Rynku Finansowym znalazł się w gronie siedemdziesięciu pięciu projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Leonardo da Vinci - Akcja Projekty Mobilności (PLM - Staże dla osób pracujących i poszukujących pracy).

Studenci SGH liderami marketinguZespół studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zajął pierwsze miejsce w organizowanym przez Google światowym konkursie marketingu internetowego Online Marketing Challenge.  Studenci SGH po raz czwarty z rzędu zostali laureatami konkursu. W tym roku swoją wiedzą wspomagali firmę z branży rowerowej.

Olimpijskie sukcesy studentów AWFDwa z 10 medali zdobytych przez Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie wywalczyły studentki Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu – wioślarka Julia Michalska i kajakarka Karolina Naja. Dziewiąte miejsce w chodzie na 50 km zajął także student poznańskiej AWF Łukasz Nowak.

Praktyki-studenckie-na-XXII-Forum-Ekonomicznym

Studenci Collegium Civitas w Warszawie po raz drugi biorą udział w Programie Praktyk Studenckich XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, organizowanym przez Instytut Studiów Wschodnich.

Światła, kamera, matma!20 sierpnia 2012 roku ruszyła piąta edycja ogólnopolskiego konkursu filmowego Matma Mnie Kręci. Aby wziąć w nim udział trzeba nakręcić krótki film prezentujący zalety znajomości matematyki. Główną nagrodą jest 10 000 złotych.

Prawo do nauki wg RPOIrena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich, zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego art. 22 ustawy o systemie oświaty, który jej zdaniem pozostawia ministrowi edukacji nieograniczony zakres swobody normodawczej, przesądzając tym samym o prawie do nauki, podczas gdy to powinna być domena ustawodawcy. Tracą na tym m.in. maturzyści.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt