REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego jest najstarszą rolniczą szkołą wyższą w Polsce i czwartą tego typu uczelnią w Europie. Jej początki sięgają 1816 r. i są związane z powstaniem Instytutu Agronomicznego w Marymoncie, utworzonego m.in. dzięki staraniom. Stanisława Staszica, Ksawerego Druckiego-Lubeckiego i Stanisława Kostki Potockiego. Pierwszym dyrektorem został Jerzy Beniamin Flatt, jeden z najlepszych znawców stosunków gospodarczych w Królestwie Polskim.

Wysoki poziom obronionych doktoratów oraz bardzo dobra ocena badań naukowych miały decydujący wpływ na decyzję Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, która przyznała Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) uprawnienie do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk prawnych. ALK jest pierwszą polską uczelnią niepubliczną, która uzyskała takie uprawnienie.

Czym się zajmuje trzeci sektor? Czy każdy może założyć organizację pozarządową? Skąd stowarzyszenia i fundacje biorą pieniądze? Jakie korzyści przynosi wolontariat? Z takimi pytaniami mierzą się licealiści biorący udział w projekcie „Od trzeciej strony”, współfinansowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu w tym roku akademickim świętuje swoje 90-lecie. Osiągnięcia naukowe, oferta dydaktyczna i odpowiadanie na przemiany społeczno-gospodarcze sprawiły, że od lat zajmuje najwyższe miejsca w rankingach szkół wyższych w Polsce i w Europie.

Młodzi inżynierowie i studenci polskich wyższych uczelni technicznych przygotowują innowacyjne projekty. To półmetek konkursu „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path”, w którym zadaniem jest przedstawienie propozycji na innowacyjne rozwiązania, wykorzystywane w fotelach samochodowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br. Najlepsi dołączą do zespołu zakładu w Pruszkowie i podpiszą umowę o pracę, na pełny etat!

Zapraszamy na siódmą odsłonę Akademickiego Turnieju TransEdu! Rozgrywki w grę będącą symulacją giełdy Trans oraz testy wiedzy o branży TSL odbędą się już w maju. Do udziału zachęcamy wszystkich uczniów i studentów logistyki w Polsce - do wygrania są jak zwykle atrakcyjne nagrody rzeczowe, pieniężne oraz certyfikaty.

17 maja 2016 roku w Warszawie odbędzie się największa konferencja o plagiatowaniu i szkolnictwie wyższym organizowana corocznie przez Fundację im. Augustina-Jeana Fresnela wraz z firmą Plagiat.pl. W tym roku konferencja nosi tytuł Reforma czy rewolucja – przyszłość szkolnictwa wyższego w Polsce.

Z wielkim niepokojem i troską przyjmujemy informacje o powtarzających się w naszym kraju aktach agresji wymierzonych przeciw obcokrajowcom, w tym studentom z zagranicy. Tylko w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z marszem organizacji ONR w Białymstoku, propagującym idee ksenofobiczne oraz z serią ataków wobec przebywających w Rzeszowie studentów z zagranicy.

Znane są już terminy najbliższych Dni Otwartych skierowanych do tegorocznych maturzystów. Pierwsze z nich odbędą 29 kwietnia, czyli w ostatni dzień szkolny przed egzaminami. Od godziny 17:00 prezes Artur Waczko oprowadzi przybyłych gości po budynku szkoły, zaprezentuje nasza ofertę edukacyjną i odpowie na wszystkie pytanie dotyczące studiowania w Warszawskiej Szkole Reklamy. Godzinę później dr Krzysztof Woźniak podpowie jak zdać maturę ustną z języka polskiego i podzieli się technikami stosowanymi przez twórców reklam.

"Think Ahead: Future CFO. Powered by ACCA" to wyjątkowa konferencja dla studentów Akredytowanych Programów ACCA, którzy już teraz chcą zdobyć wyróżniającą wiedzę i umiejętności i rozpocząć swoją drogę na szczyt kariery w finansach. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie w dniach 12-14 maja 2016. Zgłoszenia trwają tylko do 22 kwietnia!

W dniach 18-31 maja będą odbywać się zapisy w ramach XIV edycji akcji „Angielski dla dzieci z sąsiedztwa” – lokalnej inicjatywy społeczności Uczelni Łazarskiego skierowanej do dzieci z okolicznych szkół podstawowych. Organizatorem bezpłatnego kursu jest Studium Języków Obcych. Zajęcia będą prowadzone na terenie uczelni w pierwszej połowie lipca br.

Zachęcamy do udziału w I edycji konkursu stypendialnego Clicktrans.pl studentów ostatniego roku zarówno kierunków ścisłych, jak i humanistycznych. Idea ochrony przyrody jest dla Ciebie ważna? Znasz przykłady nowatorskich zastosowań w transporcie, które są jednocześnie przyjazne środowisku? A może masz pomysł na innowacyjne połączenie ekologii i transportu? Weź udział w konkursie i wygraj stypendium - nawet do 1000 zł!

Kilka tysięcy ludzi, głównie tegorocznych maturzystów, studentów oraz mieszkańców regionu bawiło się  na rzeszowskim Rynku podczas koncertu zespołu Perfect. Było to koncertowe powitanie w mieście nowej uczelni, czyli WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Organizatorami imprezy była Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Urząd Miasta Rzeszowa.

Biologia, chemia, wiedza o społeczeństwie, historia i język polski, to dziedziny, z którymi zmierzą się uczestnicy II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Przyszłość w rozumie”. Wydarzenie po raz kolejny organizuje Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu. Konkurs, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, odbędzie się w dniach 23-24 maja 2016 r. w siedzibie uczelni (Sosnowiec, ul. Kilińskiego 43). Tegoroczna edycja wydarzenia zostanie dodatkowo poszerzona o dyktando w języku angielskim, a uczniowie powalczą m.in. o zagraniczne wycieczki, w tym do Londynu! Organizatorzy jeszcze czekają na zgłoszenia.

Psychonalia to jednodniowa impreza plenerowa organizowana przez Samorząd Studentów Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Juwenaliów Warszawskich i połączona z wieloma dodatkowymi atrakcjami. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 2008 roku.

Sukces frekwencyjny weekendu inaugurującego obchody Światowej Stolicy Książki UNESCO oraz ogromne zainteresowanie wrocławian Europejską Nocą Literatury spowodowały, że 19 czerwca w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odbędzie się dodatkowa odsłona nocnego czytania. 20 000 zachwyconych uczestników weekendu, prawie 2000 podpisanych przez Jo Nesbo książek oraz długie kolejki osób oczekujących na spotkania autorskie pokazały, że Wrocław kocha czytać.

Zygmunt Puchalski został wybrany na stanowisko prezesa Społecznego Towarzystwa Oświatowego – największej organizacji oświaty niepublicznej w Polsce, działającej od 1987 roku

EKOstudent to inicjatywa studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, odbywająca się cyklicznie już od dziesięciu lat. W kwietniu, gdy piękna pogoda zawita w uczelniane progi, Aula Spadochronowa – centralne miejsce kampusu SGH stanie się miejscem odpoczynku pełnym roślinek i hamaków!

Wystartowała 5. edycja konkursu „Gdyby to zależało ode mnie, to...” organizowana przez serwis ObserwatorFinansowy.pl należący do Narodowego Banku Polskiego. Do 30 czerwca, każdy, kto ma własną wizję, pomysł na zarządzanie publicznymi pieniędzmi, może go przedstawić i powalczyć o nagrodę główną – wysokiej jakości tablet i spotkanie z prezesem Narodowego Banku Polskiego. Głównego laureata konkursu, wyróżnienie specjalne dla ucznia szkoły ponadpodstawowej oraz trzy wyróżnienia wyłoni kapituła, która werdykt ogłosi już 31 lipca.

fot. www.kpi.ua

Największym wyzwaniem XXI wieku jest konieczność usuwania skutków "sukcesów" poprzedniego stulecia... Nowy sposób kształcenia inżynierów jest jednym z głównych wyzwań, które przyniósł z sobą Czarnobyl - uważa Waldemar Siwiński.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!