Panel dyrektorski, prowadzony przez Ewę Barlik, redaktorkę serwisu mba.perspektywy.pl skoncentrował dyskusję wokół wartości dyplomu MBA na rynku pracy. Prof. Grażyna Rembielak, dyrektorka programów EMBA, MBA i TDM Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej powiedziała, że proces akredytacji i reakredytacji programów jest bardzo trudny dla uczelni, ale ich posiadanie jest sygnałem dla rynku, iż taki program MBA spełnia kryteria najwyższej jakości kształcenia.
Panel ekspercki, który poprowadził Marcin Petrykowski, prezes Efigence poświęcony był kompetencjom przyszłości i zastosowaniu AI w zarządzaniu. Uczestniczący w nim Kazimierz Karolczak, przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rozpoczął jednak od sprostowania wartości finansowej dyplomu MBA podanej przez uczestniczki poprzedniego panelu. – W moim przypadku to było tysiąc procent! – powiedział.
Panel rektorski, prowadzony przez dr Biankę Siwińską, prezeskę Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pokazał perspektywę strategiczną w opinii rektorów najlepszych uczelni biznesowych. Rektorzy nie uniknęli tematu kryzysu, jaki wywołały na polskim rynku studia MBA w Collegium Humanum, które najczęściej były po prostu kupowaniem dyplomów bez żadnego wysiłku intelektualnego, byle uzyskać świadectwo uprawniające do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa i samorządowych. Prof. Bernard Ziębicki, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie stwierdził, że kryzys ten miał swoje dobre strony, bo teraz kandydaci na studia uważniej badają reputację uczelni i sprawdzają rekomendacje jej partnerów zagranicznych przed podjęciem nauki.
Rektor prof. Arkadiusz Wójs powołał prof. Renatę Krzyżyńską z Wydziału Inżynierii Środowiska na funkcję prorektorki ds. współpracy z otoczeniem Politechniki Wrocławskiej. Oficjalną nominację na to stanowisko wręczono w środę, 2 kwietnia.
Po raz kolejny młodzież z małych miejscowości i z niezamożnych rodzin może ubiegać się o stypendium na I rok studiów dziennych w ramach ogólnopolskiego Programu Stypendiów Pomostowych (PSP). Aż 10 tys. złotych wsparcia dla ambitnych, młodych ludzi, którzy poza dobrymi wynikami w nauce, spełniają pozostałe warunki regulaminu Programu.
Fundacja Sztuki Współczesnej IN SITU ogłasza nabór do Konkursu Krótkich Form Filmowych, który odbędzie się podczas 14. edycji Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski w dniach 29–31 sierpnia 2025 roku w Sokołowsku. To wyjątkowa okazja dla twórczyń i twórców filmowych, by zaprezentować swoje dzieła przed publicznością i jury w miejscu silnie związanym z postacią Krzysztofa Kieślowskiego.
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |