MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ruszyła IX edycja konkursu Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach.

10 października (środa) o godz. 12.00 w Sali Malinowej Urzędu Miasta Poznania Prezydent Ryszard Grobelny wręczy nagrody w konkursie „Poznań przyciąga najlepszych” organizowanym przez Miasto Poznań, na którym opierała się ogólnopolska kampania (telewizyjna, internetowa, prasowa i outdoorowa) w 2011 r., promująca Poznań jako miasto przyjazne studentom i silny ośrodek akademicki.

Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Projektami działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza wszystkich studentów oraz absolwentów na II Edycję Cyklu Szkoleń „Platforma Szkoleniowa Project Management Days”. Tematem przewodnim warsztatów będzie zarządzanie projektami IT.

W obecności przedstawicieli Sejmu, Senatu RP, władz lokalnych i licznie zgromadzonych gości Rektor WSTiE, prof. dr hab. Janusz Sondel otworzył 12 rok istnienia uczelni, która w ostatnim rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej uzyskała prestiżową nagrodę AWANS. Do tej właśnie nagrody – jak i do innych, uzyskanych w roku 2011/12 – odnosili się w swoich przemówieniach przedstawiciele władz uczelni stawiając sobie ambitny cel – w ciągu najbliższych lat zostać najlepszą uczelnią w branży turystycznej w Europie Środkowej.

Reprezentacja ukraińskiego Narodowego Uniwersytetu Państwowej Służby Podatkowej zwyciężyła w zakończonej w sobotę w Kijowie trzeciej edycji turnieju piłkarskiego Studenteuro 2012. W finale gospodarze pokonali 3:0 triumfatorów ubiegłorocznych zawodów - drużynę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (na zdjęciu).

– Instytucje odpowiedzialne za polską naukę powinny konsekwentnie promować doskonałość w nauce, inaczej zaprzepaścimy szansę na poprawienie stanu rodzimej nauki – apeluje Federacja Polskich Towarzystw Naukowych na łamach piątkowej Gazety Wyborczej.

Na początku października 2012 roku rusza kolejna, IX już edycja Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. Wydarzenie to ma na celu promowanie działalności naukowej wśród studentów Politechniki Warszawskiej.

5 października 2012 roku w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w ramach V edycji projektu Indeks Start2Star.

Politechnika Warszawska podpisała 4 października porozumienie z koncernem GE Hitachi Nuclear Energy (GEH). Jak poinformowała firma, instytucje będą współpracować w zakresie kształcenia kadry inżynierskiej na potrzeby polskiej branży jądrowej.

Dostęp do wyższej edukacji powinien być jak najszerszy, gdyż aspiracje edukacyjne polskiego społeczeństwa stanowią jedną z najcenniejszych wartości – podkreśliła prof. Barbara Kudrycka podczas inauguracji roku akademickiego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Jak podaje PAP, Anna Atłas, dyrektor zarządzającego w Polsce Erasmusem programu „Uczenie się przez całe życie”, w czwartek zapewniła: – Program Erasmus ma się bardzo dobrze, w najbliższym czasie nie grozi mu likwidacja. Studenci mają w uczelniach środki na finansowanie pobytów i staży za granicą.

Siedem milionów złotych – tyle wynosi budżet „Generacji Przyszłości”, programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla szczególnie uzdolnionych studentów.

Erasmus ma problemy finansowe. Jak podaje portal ekonomia 24, możliwe, że już w przyszłym roku europejski program wymiany studentów stanie się kolejną ofiarą kryzysu. Co stanie się ze studentami, którzy wyjechali już na wymianę za granicę?

California Institute of Technology ponownie zajął pierwsze miejsce w ogólnoświatowym rankingu uczelni Times Higher Education Word University Ranking opublikowanym 3 października br. W pierwszej trójce tegorocznej edycji rankingu znalazły się też University of Oxford (Wielka Brytania) i Stanford University (USA).

Politechnika Kijowska KPI honoruje wybitnego polskiego uczonego, prof. Wojciecha Świętosławskiego. 5 października na uczelni, w obecności delegacji Politechniki Warszawskiej, z udziałem Ambasadora RP na Ukrainie Henryka Litwina odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod pomnik Profesora, absolwenta KPI, rektora Politechniki Warszawskiej w latach 1928/1929.

Sukces Akademii Leona Koźmińskiego jest częścią sukcesu Polski – powiedział prezydent Bronisław Komorowski w czasie uroczystej inauguracji roku akademickiego w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Studenteuro 2012

(Warszawa, 3 października 2012). Współpraca naukowa, wymiana studentów, wspólne projekty i... piłka nożna łączą polskie i ukraiński uczelnie, których drużyny biorą udział w Polsko-Ukraińskim Turnieju Drużyn Akademickich 2012 (STUDENTEURO). Trzecia edycja tej imprezy właśnie rozpoczęła się w Kijowie.

Podczas Forum Młodzieży uczniowie z całej Polski zaprezentowali własne postulaty dotyczące zmian w systemie edukacji i złożyli je na ręce reprezentantów rządu. Chcą przede wszystkim możliwości rozwoju i indywidualnego podejścia do ucznia.

Planowana modyfikacja dotacji stacjonarnej ograniczy realizację kierunków "masowych", interesujących dla studentów, ale docelowo mało przydatnych na rynku pracy – zapowiedziała we wtorek minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka w radiu TOK FM.

17 października 2012 roku będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Godności, który jest  inicjatywą światowego ruchu Global Dignity. W Polsce po raz pierwszy ideę tę wesprze organizacja Amnesty International. Dzięki niej w tym roku w akcji udział weźmie ponad 100 polskich szkół, w których prowadzone będą Lekcje Godności.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt