To już 23 edycja Inżynierskich Targów Pracy na Politechnice Warszawskiej, organizowanych przez Stowarzyszenie Studenckie BEST. Wydarzenie co roku cieszy się ogromną popularnością, rok temu w Dużej Auli PW pojawiło się ponad 10 tys. uczestników, aż trudno uwierzyć, że jest ono od początku do końca organizowane przez studentów!
13 lipca 2015 roku Krakowska Akademia otrzymała z MNiSW uprawnienie do prowadzenia kształcenia na poziomie studiów jednolitych magisterskich o profilu praktycznym, na kierunku lekarskim. Studia będą trwały 12 semestrów (6 lat), w tym 2 semestry praktycznego nauczania klinicznego na VI roku. Proponujemy unikatowy, nowatorski program kształcenia opracowany z wykorzystaniem doświadczeń uniwersytetów kanadyjskich i amerykańskich.
8. edycja prestiżowego konkursu Fashion Designer Awards to hołd dla kolorów! W tym roku porzucamy tajemniczość nocy w odcieniach czerni i szarości na rzecz energetycznych barw pod hasłem: TRIBUTE TO COLORS. Bogata paleta soczystych kolorów jest inspiracją dla tegorocznych uczestników konkursu, którzy będą mieli szansę zaprezentować swoje kolekcje olbrzymiej publiczności i zawalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym staże w atelier w Polsce i za granicą.
2016 Global Mentoring Walk Poland – Globalny Spacer Mentoringowy! Zapraszamy do rekrutacji! ‘WALK THE CHANGE’- Ten spacer może zmienić Twoje życie! Sobota, 5 marca 2016 o godz. 11.00, spod Starej Pomarańczarni w Parku Łazienki Królewskie w Warszawie, wyruszy wyjątkowy Spacer Mentoringowy (Mentoring Walk). Spacer ten będzie jednym z ponad 70 Spacerów Mentoringowych, odbywających się tego samego dnia w różnych częściach świata. Jego wyjątkowość polega na unikatowej formule wspólnych Mentoringowych Spacerów, osoby dzielącej się swoim doświadczeniem (Mentora/Mistrza) i osoby mentorowanej/pobierającej porady (Mentee/Ucznia).
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU (www.ksa.edu.pl) bardzo modnie rozpoczyna nowy rok. Już niedługo, w dniach 5-7 lutego 2016, w Krakowie odbędzie się długo oczekiwany Eko Fashion Weekend, którego finałem jest pokaz ubrań stworzonych z papieru - Junk Fashion Show (7.02). Gośćmi specjalnymi Junk Fashion Show będą Marcin Giebułtowski – projektant biżuterii oraz Michał Zaczyński– bloger i ceniony krytyk mody.
Studenci Uczelni Łazarskiego to zazwyczaj ambitni młodzi ludzie, którzy chcą z impetem wkroczyć na rynek pracy. Większość z nich już w trakcie nauki chce nabyć pożądane kompetencje i doświadczenie. Studenci podejmują pierwsze prace, odbywają staże i praktyki. Analizując swoje dotychczasowe przygody z rynkiem pracy, stworzyli poradnik dla pokolenia swoich szefów – Iksów. Zobaczcie, jak opisują siebie – Igreków, pokolenie X i co konkretnie radzą pracodawcom.
W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się gala finałowa Konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2015. Poznaliśmy zwycięzców w kategoriach: studia licencjackie, studia magisterskie, studia doktoranckie oraz zdobywcę tytułu Najpopularniejszego Studenta Zagranicznego, wybranego w głosowaniu internautów.
Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na wysoki poziom nauczania, bogatą ofertę zajęć, w tym programy specjalne oraz efektywne metody nauczania, polegające m.in. na doskonaleniu umiejętności prezentacji, argumentacji i współpracy. Jednym z trzech programów licencjackich w zakresie prawa na Uniwersytecie w Maastricht jest prowadzony w języku angielskim European Law School, gdzie kształcą się przyszli specjaliści dziedziny prawa europejskiego. Jeśli myślisz o pracy w administracji unijnej, agendach ONZ czy innych organizacjach międzynarodowych, to miejsce stworzone dla Ciebie.
Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie jako jedyna Uczelnia Artystyczna w Polsce dostała zaproszenie na prestiżowy SemperOpernball w Dreźnie, który co roku odwiedzają koronowane głowy, ludzie ze świata sztuki, kultury, wybitni politycy oraz biznesmani.
Dobiegły końca okręgowe eliminacje Olimpiady wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich. Do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 12 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z Poznania, Lublina, Iławy oraz Lęborka. Przed nimi najważniejszy, finałowy sprawdzian wiedzy, który odbędzie się 29 lutego w siedzibie warszawskiej Uczelni Łazarskiego.
Rozpoczęła się trzecia już edycja programu „Atom dla Nauki”, ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego PGE EJ 1, poprzez który Spółka zachęca studentów i kadrę naukową szkół wyższych do bliższego zainteresowania się energetyką jądrową.
Zakończyły się eliminacje szkolne I edycji Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie! Ponad 4000 zawodników z 380 szkół z całej Polski przystąpiło do eliminacji szkolnych I edycji Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, które zostały zorganizowane 14 stycznia br.
Agnieszka Żulewska / fot. ZOOM
13 stycznia w kinie Elektronik w Warszawie odbyła się gala wręczenia Nagród „KINA”: Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz Nagrody im. Bolesława Michałka.
Biogospodarka to nowy kierunek studiów interdyscyplinarnych, międzyuczelnianych realizowany przez Politechnikę Warszawską, Politechnikę Łódzką i Wojskową Akademię Techniczną w ramach konsorcjum UT-3. Studia ukierunkowane będą na różne sektory przemysłu przetwórczego, biopaliwa i biogospodarkę w inżynierii środowiska.
890 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski wzięło udział w piątek 8 stycznia w zawodach okręgowych XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Najwięcej – 90 osób z 27 szkół - pisało test w Warszawie.
Maastricht to obecnie jeden z najbardziej cenionych i popularnych ośrodków akademickich w Europie. Wiedzę zdobywa tu ponad 16 tysięcy studentów reprezentujących ponad 100 narodowości. Uniwersytet już wkrótce ponownie otworzy drzwi dla osób planujących studia za granicą. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat oferty uczelni oraz zwiedzić studenckie miasteczko uniwersytet zaprasza na „Bachelor’s Open Day”.
Ogłaszamy plebiscyt na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Głosowanie trwa do północy 14 stycznia!
W ofertach kształcenia polskich uczelni coraz częściej pojawiają się nowe, interdyscyplinarne kierunki, związane z zawodami przyszłości. Jednym z nich jest Analiza i kreowanie trendów. Pierwsi studenci rozpoczną kształcenie już w nadchodzącym roku akademickim. W innowacyjnym programie studiów skoncentrowano się na powiązaniu wiedzy z praktycznymi umiejętnościami. Na uczelniach holenderskich i brytyjskich jego odpowiednikiem jest trendwatching ‑ młoda i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy i kompetencji zawodowych.
Wybitny polski informatyk, prof. Krzysztof Diks mianowany został nowym szefem Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która dba o jakość kształcenia na polskich uczelniach.
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |