MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Jak pokazują badania, średnio co trzeci nastolatek czerpie wiedzę o seksualności i antykoncepcji od nauczycieli. Młodzież deklaruje, że edukację seksualną powinna zapewnić im szkoła. To bardzo ważne, aby zajęcia były właściwie prowadzone, a edukatorzy posiadali odpowiednie kwalifikacje. Przed Dniem Edukacji Narodowej zapytaliśmy Aleksandrę Jodko – seksuologa ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie – o stan edukacji seksualnej w Polsce oraz rolę nauczycieli i rodziców w tym procesie.

Studia Executive MBA (EMBA) prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego znalazły się na 46. miejscu wśród 100 czołowych programów tego typu na świecie, według rankingu opublikowanego 15 października br. przez „Financial Times”. Jest to najwyższa pozycja autorskiego programu oferowanego przez ALK w prestiżowym zestawieniu, które otwiera amerykańsko-chiński program Kellogg/Hong Kong UST EMBA.

Zmiany w systemie edukacji prezentowane na dzisiejszej konferencji prasowej przez minister Krystynę Szumilas dotyczą także matur. Od 2015 r. każdy uczeń przystępujący do egzaminu musiałby zdać jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym.

W dniach 18-21 października 2012 r. na terenie Akademii Obrony Narodowej odbędą się III Zawody Sportowe Uczelni Mundurowych o Puchar Rektorów.

„Sprawdź, czy Twoje kompetencje odpowiadają wymaganiom rynku pracy! Zobacz swoje szanse na sukces w wymarzonych zawodach. Stwórz swój Indywidualny Plan Działania i wygraj życie!”

Niby-śniadanie i sporadyczny obiad w barze mlecznym, duża ilość pustych kalorii w postaci przekąsek spożywanych wieczorową porą – tak zazwyczaj wygląda dzienne menu studenta. Poradzenie sobie ze szkolnymi obowiązkami wraz z finansowymi wyzwaniami nie jest wciąż łatwe. Podpowiadamy, co i jak jeść, żeby żywić się odpowiednio nie wydając przy tym więcej od innych.

Fundacja Amgen ogłasza nabór do piątej edycji Programu Amgen Scholars. W ramach Programu studenci – młodzi naukowcy z Polski – będą mogli wziąć udział w projektach badawczych na jednej z najlepszych uczelni w Europie: na Uniwersytecie Cambridge (Wielka Brytania), w Instytucie Karolinska (Szwecja) lub na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana (Niemcy).

Funkcje trygonometryczne, silnie, wielomiany, działania na zbiorach i wiele innych. PiMath to rozbudowana aplikacja matematyczna, której celem jest pomoc maturzystom w nauce. Dzięki niej, uczniowie mogą błyskawicznie wykonywać obliczenia, za pomocą funkcji, których trudno szukać w zwykłych kalkulatorach.

Druga edycja Programu Stypendialnego Pasjopolisdwa miasta: Toruń i Poznań, 141 pasjonatów, z jeszcze większą ilością pasji. Przez kolejne 10 miesięcy fundacja Platon i Apator S.A., dzięki stypendium Pasjopolis, będzie wspierać rozwój ich szczególnych pasji.

Trzy nagrody dla Polaków! Nasi reprezentanci z finałów Konkursu Prac Młodych Naukowców UE przywożą nagrody niemal każdego roku. Błyskawicznie utorowali sobie drogę do grona najlepszych.

Minął rok, od kiedy w Szkole Głównej Handlowej rozpoczęła swoją działalność innowacyjna organizacja studencka GoodWill. Można się już pokusić o podsumowanie jej dotychczasowych projektów i odpowiedzieć na pytanie, czego można się spodziewać w kolejnym roku akademickim?

Zgodnie z planem Ministerstwa Edukacji Narodowej, e-podręczniki trafią do szkół już w 2015 r. Natomiast ich pierwsze wersje testowe zostaną udostępnione we wrześniu 2013 r. A co najważniejsze, będą zupełnie bezpłatne.

Ruszyła IX edycja konkursu Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach.

10 października (środa) o godz. 12.00 w Sali Malinowej Urzędu Miasta Poznania Prezydent Ryszard Grobelny wręczy nagrody w konkursie „Poznań przyciąga najlepszych” organizowanym przez Miasto Poznań, na którym opierała się ogólnopolska kampania (telewizyjna, internetowa, prasowa i outdoorowa) w 2011 r., promująca Poznań jako miasto przyjazne studentom i silny ośrodek akademicki.

Studenckie Koło Naukowe Zarządzania Projektami działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza wszystkich studentów oraz absolwentów na II Edycję Cyklu Szkoleń „Platforma Szkoleniowa Project Management Days”. Tematem przewodnim warsztatów będzie zarządzanie projektami IT.

W obecności przedstawicieli Sejmu, Senatu RP, władz lokalnych i licznie zgromadzonych gości Rektor WSTiE, prof. dr hab. Janusz Sondel otworzył 12 rok istnienia uczelni, która w ostatnim rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej uzyskała prestiżową nagrodę AWANS. Do tej właśnie nagrody – jak i do innych, uzyskanych w roku 2011/12 – odnosili się w swoich przemówieniach przedstawiciele władz uczelni stawiając sobie ambitny cel – w ciągu najbliższych lat zostać najlepszą uczelnią w branży turystycznej w Europie Środkowej.

Reprezentacja ukraińskiego Narodowego Uniwersytetu Państwowej Służby Podatkowej zwyciężyła w zakończonej w sobotę w Kijowie trzeciej edycji turnieju piłkarskiego Studenteuro 2012. W finale gospodarze pokonali 3:0 triumfatorów ubiegłorocznych zawodów - drużynę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (na zdjęciu).

– Instytucje odpowiedzialne za polską naukę powinny konsekwentnie promować doskonałość w nauce, inaczej zaprzepaścimy szansę na poprawienie stanu rodzimej nauki – apeluje Federacja Polskich Towarzystw Naukowych na łamach piątkowej Gazety Wyborczej.

Na początku października 2012 roku rusza kolejna, IX już edycja Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. Wydarzenie to ma na celu promowanie działalności naukowej wśród studentów Politechniki Warszawskiej.

5 października 2012 roku w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w ramach V edycji projektu Indeks Start2Star.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave