MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


„Konkurs na pomysł” to propozycja Kancelarii Prawno-Patentowej Jarzynka i Wspólnicy dla studentów, łącząca w sobie możliwość rozwinięcia talentów z okazją do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej.

10 marca zakończył się szósty Kongres Polskich Stowarzyszeń Studentów w Wielkiej Brytanii. Gospodarze, polscy studenci z University of Warwick, cieszą się z sukcesu. Przybyło około 150 delegatów z 15 brytyjskich uniwersytetów.

Samorząd Studentów Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki zaprasza VIII edycję konferencji „INFOSKOP”.

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Prawie Kino. Tym razem w planach jest film pt.: „Dwunastu gniewnych ludzi”. Spotykanie odbędzie się się we wtorek – 26.03 – o godzinie 20.15 w auli Starego BUWu.

W kalendarzu Targów Kielce, EDUKACJA zajmuje ważne miejsce. Nie tylko z uwagi na szeroką ofertę wystawienniczą, obejmującą wszystkie dziedziny oświaty, ale również dzięki merytorycznemu zapleczu, w postaci wyjątkowo licznych seminariów, konferencji i spotkań.

21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego będzie organizatorem przeglądu filmów uczniów i absolwentów pt. „Filmowcy z Grotowskiego”. Wydarzenie odbędzie się w Kinie Femina, 27 marca 2013 r. Premiery kinowe będzie miało ponad 30 filmów zrealizowanych w szkole między 1998 a 2013 rokiem.

Prezydium KRASP jest zaniepokojone przypadkami naruszania akademickich zasad dyskusji na uczelniach.

To mit, że trzeba być geniuszem i mieć mnóstwo pieniędzy, by studiować na Harvardzie - przekonują polscy studenci jednej z najlepszych uczelni świata. Studia w college'u są dla większości za darmo, ale wciąż bardzo mało Polaków składa wnioski o przyjęcie.

Profesjonalni trenerzy kariery pomagali odkryć swój potencjał gościom Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego. – Brałam udział w sobotnim wykładzie. Bardzo mi się podobał i sprawił, że spojrzałam na pojęcie kariery trochę szerzej niż dotąd – stwierdziła jedna z uczestniczek spotkania z Alicją Moszyńską.

Uniwersytet Gdański uruchomi w nadchodzącym roku akademickim co najmniej sześć nowych kierunków studiów. Będą to m.in. iberystyka i etnofilologia kaszubska, unikatowe zdaniem uczelni studia z zarządzania instytucjami artystycznymi oraz sinologia.

Depresje, obniżona samoocena, lęki, problemy osobiste i w pracy – przyjdź na spotkanie z psychoterapeutą i znajdź przyczyny złego samopoczucia. Od marca rusza program bezpłatnych konsultacji w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS, przy ul. Gocławskiej 12 w Warszawie.

W dniach 24-26 maja 2013r. Koło Studentów Biofizyki "Nobel" Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje II Międzynarodową Konferencję Studentów Biofizyki, której celem jest umożliwienie studentom przedstawienia wyników własnych prac badawczych oraz nawiązania kontaktów międzyuczelnianych.

Z wielką radością informujemy, że akcje „Dziewczyny na Politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” otrzymały nominację do „Okularów Równości” w kategorii Prawa Kobiet i zwalczanie dyskryminacji z powodu płci. Nagroda przyznawana jest przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Już 11 maja odbędą się finały konkursu FameLab 2013! Prezentujemy dziesięciu uczestników zmagań o miano najlepszego naukowego opowiadacza!

Już po raz szósty ruszyły Drogowskazy Kariery – Ogólnopolski Program Edukacyjny na rzecz rozwoju kariery studentów. Projekt został stworzony, aby poprawić konkurencyjność absolwentów polskich uczelni wyższych na rynku pracy oraz pomóc studentom w odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju.

Graduate Programme Day to siódma edycja Targów Programów Managerskich organizowanych na terenie Szkoły Głównej Handlowej przez organizację studencką CEMS Club Warszawa. W tym roku projekt odbędzie się 13 marca 2013 roku.


Międzynarodowe targi nowych technologii CeBIT w Hanowerze były w tym roku szczególnie ważne dla Polski – która uzyskała statut ich partnera strategicznego. Polskich stoisk było dużo, a szczególny nacisk położony został tutaj na promocję badań naukowych.

Sobota – ostatni akcent Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego – była udanym dniem dla wszystkich, którzy chcą świadomie kierować swoim życiem i zdobywać nowe umiejętności.

Ani śnieg, ani wiatr nie zniechęciły gości Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego – przed 9.00 w hallu Pałacu Kultury i Nauki czekał już tłumek młodych ludzi nie tylko z województwa mazowieckiego. Na Salon przyjeżdżają młodzi ludzie z miejscowości oddalonych od stolicy o setki kilometrów!

Wielowątkowa debata o warszawskiej edukacji była najważniejszym akcentem pierwszego dnia XIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2013. W samo południe dostojni goście dokonali uroczystego otwarcia Salonu. Jak zwykle – są tłumy!

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!