MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


8 marca, na University of Warwick, rozpoczęło się szóste spotkanie Stowarzyszeń Polskich Studentów w Wielkiej Brytanii (Polish Student Societies).  Co roku, kongres odbywa się na innej brytyjskiej uczelni i jest okazją do integracji polskich studentów na Wyspach oraz dyskusji na ważne dla nich tematy. Gospodarze tegorocznej imprezy, Polish Society na uniwersytecie w Warwick, za temat przewodni wybrali szeroko rozumiane pojęcie ‘Modernizacji Polski’.

637 500 to dużo? Zdecydowanie tak. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jest to liczba młodych, bezrobotnych absolwentów w Polsce. Dlaczego system edukacji nie przystaje do realiów rynkowych? Dlaczego osoby z wyższym wykształceniem nie są w stanie znaleźć pracy w naszym kraju?

Interesujesz się astronomią, podbojem Kosmosu, komputerami, robotyką, albo fizyką? Chcesz się nauczyć czegoś więcej - od swoich kolegów i od ekspertów? Weź udział w konkursie ASTROBOT i wygraj wycieczkę do amerykańskiego Centrum Kosmicznego im. J. F. Kennedy'ego na Przylądku Canaveral!

Jak co roku czytelnicy Przeglądu Technicznego głosowali na „Złotego inżyniera”. W dziewiętnastej edycji plebiscytu nagrodzono 25 osób, w tym dwie kobiety. Otrzymały one tytuł i dyplom „Wyróżnienie 2012” w kategorii „Młodych inżynierów”.

Chcesz zobaczyć elektryczne fale swojego mózgu i jego trójwymiarowe skany wykonane za pomocą rezonansu magnetycznego? A może wolisz poznać fakty i mity o wykrywaczu kłamstw oraz przetestować swoją zdolność do zachowania zimnej krwi? Przyjdź na Dzień Mózgu w SWPS. Poznaj świat neuronauki.

Mosty Ekonomiczne to jedna z najciekawszych i najpopularniejszych inicjatyw studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Tegoroczna, 9. edycja projektu odbędzie się w dniach 6-9 marca  na terenie kampusu SGH.

Już po raz drugi Fundacja Ocean Marzeń zaprasza wszystkich żeglarzy i sympatyków jachtingu na Festiwal Kultury Marynistycznej Oceany Marzeń. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 8, 9 i 10 marca 2013 roku w Tawernie Korsarz w Warszawie.

Prestiżowy konkurs Droga na Harvard, od trzech lat przykuwa uwagę tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Każdego roku czwórka niezwykle zdolnych osób odwiedza Uniwersytet Harvarda i przekonuje się, że studia na najlepszej uczelni na świecie nie muszą pozostawać tylko w sferze marzeń.

To już jubileuszowa, 20. edycja Inżynierskich Targów Pracy organizowanych przez Stowarzyszenie Studentów BEST na Politechnice Warszawskiej. 19 i 20 marca 2013 r. w Dużej Auli Gmachu Głównego zaprezentują się prestiżowe firmy różnych branż, by przedstawić oferty pracy, stażu oraz praktyk.

VII Edycja Akademii Europejskiej – najbardziej znanego w Polsce bezpłatnego kursu przygotowującego do matury z wiedzy o społeczeństwie – rozpoczyna się 2 marca w gmachu Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Już niebawem, w dniach 7-9 marca odbędzie się kolejny Salon Edukacyjny. Jednym z wystawców, który potwierdził swój udział jest biuro ETS w Polsce, które będzie reprezentować egzamin TOEFL® iBT wymagany przy ubieganiu się o przyjęcie na anglojęzyczne programy studiów na zagranicznych uczelniach. Dodatkowo, zarówno w piątek, jak i w sobotę możecie wziąć udział w prezentacji, dzięki której zdobędziecie wiele praktycznych wskazówek i informacji dotyczących samego egzaminu jak i przygotowania się do niego.

Połączyć wiedzę, pasję i rozwój. To czterokrotnie sprawdzony przepis, na zdobycie statuetki Studenckiego Nobla. Czy okaże się równie skuteczny podczas piątej edycji konkursu? Dowie się ten, kto spróbuje swoich sił. Zapisy startują 1 marca.

Trwa XIII ogólnopolski konkurs „Pokaż nam język” organizowany rokrocznie przez Wyższe Szkoły Bankowe. Weźmie w nim udział ponad 10 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy sprawdzą swoją znajomość języków: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

Już 7 marca rozpocznie się XIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2013. Ta wyjątkowa impreza ma na celu pomoc uczniom w wyborze swojej ścieżki edukacji i kariery. Liceum czy technikum? Studia w Polsce czy za granicą? Podejmij decyzję z głową!

Mobilny Informator dla Maturzystów okazał się wielkim sukcesem. System Google Play zarejestrował już ponad 5 tysięcy pobrań.

Niezależne Zrzeszenie Studentów zaprasza zainteresowanych fotografią do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Nieważne czy robicie zdjęcia od wczoraj, czy ta pasja zajęła wam już 10 lat życia. Każdy powód jest dobry, żeby rozwijać swoje umiejętności i spróbować swoich sił!

Na dwa miesiące przed maturą, w czterech miastach Polski wykwalifikowani nauczyciele matematyki oraz wykładowcy akademiccy pomogą zmierzyć się uczniom z materiałem obowiązującym podczas egzaminu dojrzałości.

Jak obniżyć zużycie energii? Jak zmniejszyć ilość odpadów? Rozwiązania takich problemów szukają uczestnicy międzynarodowego konkursu Sci-Tech Challenge. Program ma zachęcić uczniów do studiowania na kierunkach ścisłych, których absolwenci będą w najbliższych latach atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy.

Mrożąca krew w żyłach historia samolubnych genów, nieodgadnione tajemnice liczb doskonałych, czy zadziwiające wędrówki sprytnych aminokwasów. 23 lutego br. w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się półfinał konkursu FameLab, w którym zmierzy się 25 naukowców z całej Polski. Badaczki i badacze będą mieli zaledwie 3 minuty, by opowiedzieć o swoich naukowych zainteresowaniach.

Koło Naukowe InvenTur i Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie już po raz czwarty przygotowują projekt mający na celu przybliżenie kultury innych państw. Tym razem będą to Stany Zjednoczone.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!