REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Jakie konsekwencje dla wspólnego europejskiego rynku przyniosą zmiany zasad wysyłania pracowników za granicę? Na co muszą przygotować się przedsiębiorstwa - nie tylko te delegujące, ale także planujące zwykłe delegacje i wyjazdy wewnątrz korporacyjne? Jak uniknąć wysokich kar? Jakie zmiany czekają pracowników? Na te pytania odpowiedzą eksperci V Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w dniach 20-21 listopada w Krakowie.

Chcesz przeżyć przygodę życia? A może nie wiesz, jaką ścieżkę edukacyjno-zawodową powinieneś wybrać? Masz wątpliwości co do własnych możliwości i umiejętności? Drogowskazem staje się dla Was CEMS Chance!

W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego wręczono nominacje członkom Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Przed wręczeniem nominacji, wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego mówił o tym, że planując rozwój Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, zamierzano nadać jej szczególny status jako instytucji, która odpowiadałaby nie za wąsko rozumianą współpracę uczelni i instytutów naukowych z otoczeniem międzynarodowym, ale za szeroko rozumianą politykę naukową w aspekcie międzynarodowym.

Nowoczesne szkolenia w formie intensywnych kursów przyciągają nie tylko specjalistów z technicznym wykształceniem, którzy marzą o lepszych zarobkach, ale również osoby zupełnie spoza branży. Kto i dlaczego chce uczyć się kodowania i analizy danych pokazują wyniki badań Politechniki Warszawskiej i projektu Kodołamacz.pl.

Matematyka to nie tylko skomplikowane obliczenia i abstrakcyjne zadania. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie MathRiders, aż 73 proc. Polaków uważa, że umiejętności w tej dziedzinie nauki są istotne przy wyborze kandydata do pracy. Jednocześnie, co trzeci badany przyznaje, że miał problem z rozwiązaniem zadania matematycznego przeznaczonego dla dziecka w wieku szkolnym.

"...Polska cieszy się opinią kraju bezpiecznego i tolerancyjnego. Młodzież z Kazachstanu szybko się tu aklimatyzuje. Jak już mówiłem  – dla nas odległość między Astaną i Warszawą nie stanowi żadnego problemu. Rozwój gospodarczy kraju i wzrost poziomu zamożności społeczeństwa sprawił, że nawet dla kogoś o średnich dochodach wysłanie dziecka na studia do Polski jest osiągalne..." - Z Margułanem Baimuchanem, ambasadorem Kazachstanu w RP rozmawia Anna Wdowińska

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!