MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie ogłasza konkurs „Mural AGH” dotyczący zaprojektowania i wykonania na jednym z budynków uczelni wielkoformatowego malowidła ściennego.

Niebawem rozpocznie się kolejny semestr pracy Dziecięcej Akademii Przedsiębiorczości. DAP to kompleksowy program edukacyjny dzieci ze szkoły podstawowej, działający w Warszawie przy Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Prawie Kino. Tym razem wyświetlimy film pt.: „Big Lebowski”. Seans odbędzie się już 19 lutego 2013 (wtorek) o godzinie 20.15 w auli Starego BUWu.

To już szósta edycja najbardziej znanej ogólnopolskiej studenckiej konferencji na temat nowoczesnych zastosowań technologii informacyjnych.

Ruszyła rejestracja do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „31337” organizowanego przez Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych. Nagrodą główną jest indeks Wydziału Informatyki.

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zaprasza na III Podhalańskie Dni Karier pod hasłem „Czas na inwestycje". Spotkania odbędą się w gmachu Uczelni w dniach 5-6 kwietnia br.

To jedyna tego typu inicjatywa w Polsce, skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Akcja przynosi efekty dzięki zaangażowaniu uczelni w ogólnopolską kampanię promocyjną.

Zespoły mieszane są bardziej efektywne i kreatywne niż typowo męskie czy kobiece. Tak wynika z doświadczenia krakowskiej firmy Motorola Solutions, która pod hasłem Diversity po raz 12. organizuje konkurs informatyczny dla uczniów szkół średnich z całej Polski. Czteroosobowe zespoły, złożone w połowie z dziewcząt, a w połowie z chłopaków, mogą zgłosić swój udział w konkursie jeszcze do 14 lutego na stronie diversity.pl.

Na portalu PogromcyMitowMedycznych.pl zakończył się konkurs o tytuł najgroźniejszego Pogromcy Mitów Medycznych, w którym wzięli udział studenci medycyny z całej Polski. Uczestnicy konkursu zidentyfikowali prawie 900 nowych mitów oraz dodali ponad 7000 komentarzy na temat różnorodnych zagadnień medycznych. Studenci, którzy wykazali się największą aktywnością w zwalczaniu powszechnie panujących mitów medycznych, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Siedem polskich uczelni znalazło się wśród 500 najbardziej widocznych w sieci szkół wyższych w rankingu Webometrics. Z polskich uczelni najwyżej uplasował się Uniwersytet Warszawski, który zajął 234. miejsce. Ranking Webometrics jest przygotowywany przez Hiszpanów. Jego twórca Isidro F. Aguillo będzie gościem organizowanej w maju br. w Warszawie przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" międzynarodowej konferencji: IREG Forum on University Rankings: Methodologies under scrutiny.

Wyraźniejszy podział na uczelnie akademickie i zawodowe, to jedna z propozycji MNiSW do nowelizacji ustaw o szkolnictwie wyższym. – Wierzę, że dzięki temu będziemy mieli lepiej wykształconych specjalistów – mówi minister nauki Barbara Kudrycka.

Jesteś gimnazjalistą? Masz ciekawe pomysły i poczucie humoru? A może lubisz kręcić filmy wideo i masz talent reżyserski? Pochwal się swoją kreatywnością i weź udział w konkursie „Mam pomysł jak być widocznym na drodze”, organizowanym w ramach Akademii Bezpieczeństwa firmy OSRAM.

Z dumą informujemy, że Fundacja „Perspektywy” jest jedyną organizacją z nowych państw członkowskich Unii Europejskiej, która uczestniczy w konsorcjum przygotowującym nowatorski ranking uniwersytetów U-Multirank.

Uczelnia Łazarskiego udostępnia wszystkim maturzystom bezpłatny internetowy kurs przygotowawczy do matury z matematyki. „Maturalne SOS” pozwala solidnie opanować materiał niezbędny do zdania egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym.

Ruszył nowy projekt filmowo-historyczny „Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP”. Muzeum Historii Polski, Fundacja Banku Zachodniego WBK i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi, zachęcają do odnalezienia i opisania osób, które miały wpływ na wychowanie młodego człowieka w  II Rzeczypospolitej. 

Masz ochotę pokopać piłkę, a brakuje Ci towarzystwa? Chcesz pobiegać, ale samemu trudno zmobilizować się do wyjścia z domu? Studenci AGH opracowali aplikację „Dropsport”, która umożliwia znalezienie parterów do wspólnego uprawiania sportu.

Samorządowi województwa powinien doradzać rzecznik ds. studentów lub społeczna rada studencka – uważa minister nauki Barbara Kudrycka. Zadaniem takiego ciała doradczego byłoby m.in. opiniowanie decyzji w sprawach stypendiów lub inwestycji.

Ty też możesz mieć wpływ na swoją zawodowa przyszłość! Rusza czwarta edycja Badania studentów, w którym studenci ekonomicznych kierunków z całej Polski wyrażają swoje opinie na temat odbytych praktyk i staży, a także przedstawiają swoje preferencje dotyczące pierwszej pracy. Dzięki temu będą mogli mieć wpływ na warunki proponowanych ofert.

Bogata kolekcja wszelkiego rodzaju broni, sfałszowane banknoty i monety, narzędzia służące do włamań a także przedmioty związane ze słynnymi zbrodniami znalazły się w Muzeum Kryminalistyki otwartym w 25 stycznia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!