MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Lider uczelni pedagogicznych zaprasza

Ponowne zwycięstwo Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w rankingu szkół wyższych wśród uczelni pedagogicznych to powód do zadowolenia i nieustannej pracy.

Już po raz pięćdziesiąty zostanie przyznana Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego. Otrzymują ją młodzi aktorzy wyróżniający się wybitną indywidualnością. Pierwszym laureatem w 1969 r. został Daniel Olbrychski.

Już minutę po północy 10 stycznia będziesz mógł sprawdzić, które miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” zajęła Twoja szkoła. Wtedy właśnie uruchomimy nowy serwis rankingowy.

Wszystkie studia w jednym PALCU!

Całą naszą megaBazę, czyli wszystkie kierunki, wszystkie polskie uczelnie i prowadzone przez nie studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie (5715 programów) wraz z zasadami przyjęć na rok akademicki 2013/2014 udało nam się zmieścić w jednej przyjaznej i wygodnej w użyciu aplikacji.

Jeszcze do czwartku badaczki i badacze mogą zgłosić swój udział w słynnym FameLabie - rozpoczęła się druga polska edycja konkursu skierowanego do badaczy i badaczek związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi i technicznymi.

Centrum Karier Collegium Civitas oraz Fundacja Bene Vobis zapraszają na cykl bezpłatnych warsztatów dla licealistów „Pierwsze kroki na rynku pracy”. Pierwsze zajęcia odbędą się już 16 stycznia o godz. 16.00 w siedzibie uczelni Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, XII piętro, aula A. Wstęp wolny!

Już 8 stycznia 2013 o 20.15 aula Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego ponownie zamieni się w salę kinową. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny pokaz z cyklu „Prawie Kino”.

Wielki Finał w wieliej Auli

Już 10 stycznia 2013 roku odbędzie się w Warszawie uroczysty finał XV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013 Perspektyw i Rzeczpospolitej. Jak na Jubileuszową edycję rankingu przystało, ogłoszenie jego wyników odbędzie się w najpiękniejszej sali akademickiej w Polsce – Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Tam celebrowaliśmy też finał X Rankingu (w 2008 roku), z którego pochodzą zamieszczone tu zdjęcia.

Noc Biologów 2013

GMO to przyszłość czy zagrożenie? Jak nie zostać zjedzonym? Czym nasz pupil może nas zarazić? Jakie tajemnice skrywa świat węży? Czy znajdziemy życie w kropli wody? Czy bezkręgowce wiodą czasem denne życie? I dlaczego latem zamykają nam kąpieliska?

Uniwersytety trzeciego wieku są nie tylko miejscem, gdzie osoby starsze mogą zdobywać wiedzę i rozwijać zainteresowania, są także bardzo ważne z powodów społecznych – wynika z raportu "ZOOM na UTW", którego celem była diagnoza środowisk uniwersytetów trzeciego wieku.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza wszystkich, którym w przyszłości marzy się praca wśród czworonogów. To właśnie dla nich startuje nowy kierunek studiów – behawiorystyka zwierząt.

Rozpoczyna się druga polska edycja konkursu FameLab – imprezy skierowanej do badaczy i badaczek związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi lub technicznymi. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 stycznia!

Trudności, z jakimi zmagają się na co dzień osoby niepełnosprawne często przekraczają wyobrażenie zdrowego człowieka. Jednak to nie pomoc doraźna jest tym, czego najbardziej potrzebują. 

Już 19 stycznia 2013 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się 9. edycja Wielkiego Studenckiego Balu Karnawałowego Karnavauli. Impreza stanowi wspaniałą okazję do integracji warszawskiego środowiska akademickiego.

Od 15 grudnia br. do 6 stycznia 2013 r. trwa licytacja wyjątkowych prac, wybitnych polskich artystów. Aukcja jest wydarzeniem wspierającym, ogólnopolską akcję charytatywną „Talerz Miłosierdzia”. Całkowity dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz akcji.

12 grudnia w wystartował pierwszy w Polsce serwis crowdfundingowy Wspieramkulture.pl, oparty na idei społecznego finansowania kultury.

Już 18 grudnia odbędzie się Świąteczny Koncert SGH. To już szósta edycja imprezy, która ma na celu wsparcie potrzebujących. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacji Mam Marzenie.

Odbył się kolejny Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM.

Rusza konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych pt. „Na Tropie Elektrośmieci”. Uczniowie mają szansę dowiedzieć się więcej na temat elektrośmieci w ich otoczeniu i wygrać cenne nagrody.

Dwoje studentów matematyki na Uniwersytecie Sheffield odpowiedziało na wyzwanie domu towarowego Debenhams i opracowało formuły dla idealnej choinki bożonarodzeniowej.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!