MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Rozpoczął się pierwszy etap Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory – bezprecedensowego wydarzenia dla pasjonujących się nauką uczniów i studentów, a także wspierających ich innowacyjnych firm, inwestujących w przyszłość polskiej nauki.

Praca doktorska dr Barbary Sawicz z Akademii Finansów i Biznesu Vistula została uznana za jedną z najlepszych w Unii Europejskiej. Decyzję podjęła rada naukowa złożona z członków Komitetu Regionów i naukowców z europejskich uczelni w oparciu o pracę, w której Polka przedstawiła wpływ polityki regionalnej UE na lokalne rynki i społeczności.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wprowadziła do oferty na filologii angielskiej specjalność tłumaczeniową z językiem chińskim. Studenci anglistyki będą też wyjeżdżać do Państwa Środka na profesjonalne, intensywne kursy językowe.

8 grudnia 2012 r. o godz. 10.00 w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie Prof. Vladimír Krčméry wygłosi wykład pt.: The role of universities in the European Union for the Third World, inaugurując Warszawsko-Praskie Wykłady Otwarte w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Aktywni, zaangażowani społecznie, dobrze radzący sobie na studiach – to najważniejsze cechy, które muszą mieć kandydaci na laureatów konkursu INTERSTUDENT. Już po raz trzeci Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

26 listopada ruszyła kolejna, III już edycja Memoriału im. Piotra Morawskiego “Miej odwagę!”. Jego celem jest nagrodzenie najbardziej interesujących projektów podróżniczych, poznawczych, wspinaczkowych, narciarskich lub żeglarskich.

15 grudnia br., o godz. 19:00 w Europejskiej Galerii Sztuki w Rzeszowie odbędzie się Wielka Gala Charytatywna „Talerz Miłosierdzia”. Podczas Gali, specjalnie dla zgromadzonych gości wspierających inicjatywę Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz działającej na jego rzecz Fundacji „Bliźniemu Swemu…” wystąpi znana w całej Polsce – pochodząca z Rzeszowa grupa PECTUS.

Czy wiesz, że legitymując się wynikami międzynarodowego egzaminu z angielskiego TOEFL® możesz studiować w wybranej przez siebie uczelni spośród 8500 instytucji w 130 krajach na świecie? TOEFL jest najczęściej uznawanym testem z angielskiego w anglojęzycznym środowisku akademickim. Niezależnie gdzie chciałbyś studiować: w Anglii, Francji, Niemczech, Irlandii, USA, Kanadzie czy Australii, TOEFL pomoże Ci tam dotrzeć.

Już w przyszłym tygodniu wszystkie gimnazja, które przyłączyły się do projektu Egzamin Gimnazjalny z Operonem, sprawdzą swoich uczniów przed oficjalnym testem.

Ilona Zielkowska, studentka trzeciego roku politologii na Uniwersytecie Gdańskim jest jedną z laureatek konkursu Unii Europejskiej "Peace, Europe, Future: A co dla Ciebie oznacza pokój w Europie?". W nagrodę Polka pojedzie do Oslo.

W Polsce warto uczyć się biznesu, bo nasze uczelnie należą do najlepszych. Tak wynika z rankingu opublikowanego przez „Financial Times” w dniu 3 grudnia 2012 r. Akademia Leona Koźmińskiego awansowała w nim na 37. awansując tym samym o 23 pozycje., zaś Szkoła Główna Handlowa znalazła się na 76. miejscu (niestety pogarszając swój wynik o 9 pozycji).

Dobra wiadomość dla kandydatów na studia w Polsce: aplikacja mobilna Study in Poland jest już dostępna na telefony i tablety z systemem Android.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie otrzymał wyróżnienie za drugi, co do wysokości, odsetek wyjazdów nauczycieli akademickich w ramach programu Erasmus w roku akademickim 2010/2011, w stosunku do ogólnej liczby pracowników naukowo-dydaktycznych zatrudnionych w instytucji.

Już tylko do 20 grudnia trwają zgłoszenia do konkursu dla gimnazjalistów „Zrób internetowy prezent dla kogoś Bliskiego”.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka ma pomysł, jak polepszyć jakość edukacji i przeciwdziałać kształceniu niedostosowanemu do potrzeb rynku pracy.

Polska zajęła 14. miejsce na świecie według raportu Pearson pt. „The learning curve” („Krzywa nauczania”), dotyczącego poziomu edukacji na świecie. W zestawieniu wzięto pod uwagę 50 państw. W klasyfikacji ogólnej udało nam się wyprzedzić takie kraje, jak: Niemcy, Belgia, Stany Zjednoczone, Węgry czy Słowacja.

Biblioteka Główna im. prof. J. Altkorna Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wraz z Polskim Towarzystwem Informacji Naukowej zaprasza na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową – Informacja w świecie cyfrowym, która jest kontynuacją podjętej w 2008 roku idei promowania przestrzeni cyfrowej jako platformy dla nauki.

Poznaliśmy najbardziej przedsiębiorczych uczniów i nauczycieli w Polsce. Uroczysta Gala IMPULS 2012, podsumowująca aktywność nauczycieli realizujących projekty edukacyjne w roku szkolnym 2011/2012, odbyła się 23 listopada w poznańskim Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu „Stary Browar”. Gościem specjalnym uroczystości była pani Grażyna Kulczyk.

7 grudnia 2012 roku Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na “Dzień otwarty archeologii podwodnej” organizowany w związku z kolejnym naborem na studia podyplomowe, licencjackie oraz magisterskie w roku akademickim 2012/2013 (nabór na semestr letni) oraz 2013/2014.

By skutecznie uczyć się do matury nie wystarczy jedynie siedzieć nad książkami. Zastanawiałeś się czemu czasami nie możesz się skupić, jesteś zmęczony tuż po weekendzie i tak często nic Ci się nie chce? Żeby do egzaminu podejść w jak najlepszej formie warto odrobinę zmienić także swój tryb życia, co pomoże Ci uzyskać równowagę i dobre samopoczucie. Mamy dla Ciebie kilka prostych rad.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!