MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Jak co roku, szkoły, które zapisały się do programu Próbna Matura z Operonem, miały okazję przetestować za darmo swoich maturzystów przed nadchodzącym majem. Czy są gotowi na najważniejszy w ich życiu egzamin?


W styczniu 2013 już po raz piętnasty ogłoszone zostaną wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Podczas posiedzenia Kapituła Rankingu przedyskutowała kryteria tegorocznej klasyfikacji i ich wagi. Teraz rozpoczyna się wielkie obliczanie!

Dziś ostatni dzień próbnych egzaminów gimnazjalnych. Na koniec maturzystom zostały języki obce.

W dniu 15 listopada (czwartek) gościem spotkań z cyklu "VIP GAP Ekspert" organizowanych przez studentów UEK był Andrzej Klesyk, Prezes PZU. Spotkanie, które miało charakter otwarty odbyło się w Sali Senackiej w Budynku Głównym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Genetycznie modyfikowana żywność, przyszłość waluty Euro, współczesna młodzież kontra potoczna polszczyzna – to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas Dnia Wykładów Otwartych organizowanego po raz kolejny przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

Już wkrótce rozpoczyna się kolejna, wielka akcja dobroczynna Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacji „Bliźniemu Swemu…”. Od 16 listopada do 31 grudnia 2012 trwać będzie "Talerz Miłosierdzia", którego celem jest pomoc osobom najuboższym.

Interaktywne zadania, gry, filmy i czat z naukowcami – dzięki takiemu podejściu królowa nauk przestaje wydawać się uczniom złowroga. Politechnika Warszawska zaprasza szkoły do testowania innowacyjnej platformy internetowej – „Archipelag Matematyki”.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu uruchomił Giełdę Tematów Prac Dyplomowych. Ideą Giełdy jest promowanie powstawania prac dyplomowych, odpowiadających na potrzeby przedsiębiorstw. Uniwersytet zaprasza firmy i instytucje do włączenia się w realizację tego działania.

Już wkrótce odbędzie się projekt EuroArab – Two Cultures, One Goal – The Way To Democracy. Będzie to już drugi taki projekt organizowany w Krakowie przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków przy współpracy z egipską Shift-Network (Euro-Arab youth initiative).

Z końcem października rozpoczął się program zbiórki makulatury EkoKlasa, skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych z Warszawy i okolic. Szkoły, biorące udział w projekcie, są premiowane atrakcyjnymi nagrodami.

Nawet 200 tys. zł mogą dostać na swoje badania młodzi naukowcy w ramach drugiej edycji konkursu Diamentowy Grant, organizowanego przez resort nauki. W poniedziałek z laureatami pierwszej edycji spotkała się w stolicy minister nauki Barbara Kurdycka.

10 listopada (sobota) w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się trzeci Festiwal Robotyki ROBOCOMP.  

źr. WikipediaFundacja Centrum im. Prof. Bronisława Geremka  zaprasza uczniów i nauczycieli zainteresowanych historią i kulturą do udziału w programie „Polska w XX wieku”. Fundacja oferuje udział w weekendowych warsztatach, spacery po Warszawie oraz wiele innych atrakcyjnych zajęć.

Podczas otwarcia VI Targów Książki Akademickiej i Naukowej, które odbyło się 7 listopada na Politechnice Warszawskiej wręczono nagrodę Technicus za najlepszą książkę techniczną w konkursie organizowanym przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej po raz kolejny zaprasza wszystkich miłośników branży TSL na XII Forum Młodej Logistyki oraz Logistyczne Targi Pracy.

Już w przyszłym tygodniu zacznie się trzydniowy próbny egzamin gimnazjalny. Uczniowie trzecich klas, będą mogli sprawdzić się przed najważniejszym testem, jaki do tej pory pisali.

home.pl, największy dostawca usług internetowych w Polsce, organizuje drugą edycję konkursu dla studentów IT – homeCoder. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów uczelni IT z całej Polski.

Bądź jak Salwador Dali! Zapraszamy do udziału w konkursie, który został objęty Honorowym Patronatem przez Minister Edukacji Narodowej (MEN).

Collegium Civitas zorganizowało warsztaty z planowania kariery w ramach V. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012.

Z końcem października Collegium Civitas nawiązało porozumienie z Wyższą Szkołą Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza w zakresie konsolidacji studiów dziennikarskich obu uczelni. W ramach nawiązanego porozumienia w strukturze Collegium Civitas powstaje w formie instytutu Szkoła Dziennikarstwa i Mediów Collegium Civitas im. Melchiora Wańkowicza.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!