MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Wydział Filologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Szczecinie rozpoczęli cykl wykładów otwartych „Autorzy naszych lektur” w ramach projektu pn. Akademia Czytania Ustawicznego.

W tym roku Politechnika Warszawska obchodzi 97. rocznicę powstania. W dniach 12-18 listopada 2012 r. Gmach Główny Uczelni będzie tętnił nie tylko naukowym, lecz także kulturalnym i rozrywkowym życiem.

Szansa czy ryzyko? – to interaktywna wystawa, którą będzie można odwiedzić w dniach: 6 listopada - 11 grudnia 2012 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej.

Codziennie chodzą tymi samymi ulicami, co kiedyś Oscar Wilde albo Tolkien, mogą wypić kawę z noblistą lub brytyjskim lordem i jest ich około 200. Polacy studiujący lub pracujący na Uniwersytecie Oksfordzkim przyznają: studia w Oksfordzie otwierają wiele drzwi.

Już 6 listopada Amerykanie wybiorą swojego prezydenta. Z tej okazji Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Ambasada USA w Warszawie, German Marshall Fund, Zoom on Elections oraz Forum Młodych Demokratów zapraszają na Amerykański Wieczór Wyborczy - wydarzenie, dzięki któremu można będzie poczuć emocje związane z wyborami prezydenckim w Stanach Zjednoczonych.

W dniach 20-28 października 2012 r. w Muzeum Politechnicznym w Moskwie odbyły się zajęcia, zorganizowane przez polską fundację – Uniwersytet Dzieci. Świat fizyki, chemii, ekologii, biologii oraz geologii przybliżali rosyjskim dzieciom, naukowcy z najlepszych polskich ośrodków badawczych.

Benjamin Bertoli był zwykłym nauczycielem szóstej klasy w Indianie w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory uważał się za nauczycielskiego leminga, wypełniającego jedynie program nauczania. Zmieniło się to jednak pod koniec zeszłego roku szkolnego, gdy Ben postanowił połączyć pracę ze swoją pasją – grami komputerowymi.

Uczniowie i nauczyciele z Wielkopolski udowodnili, że szkoła nie musi być nudna. Na zajęciach pozalekcyjnych skonstruowali motocykl, założyli uprawę chmielu i otworzyli pierwszą w Gnieźnie salę astronomiczną. Poznaliśmy zwycięzców projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”.

Jak uważa Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, pełnoletni uczniowie powinni mieć prawo zastrzec swoje oceny i tym sposobem odciąć się od rodzicielskiej kontroli. Dr Wojciech Wiewiórowski wystosował w tej sprawie specjalne pismo do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Młodzi fizycy z całej Polski spotkali się na Politechnice Warszawskiej w ramach Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych Fizyków (OSKNF) w dniach od 15 do 18 listopada. W ramach wydarzenia przewidziano otwartą popularnonaukową sesję dla miłośników fizyki.

Z tej okazji życzymy Wam strrrasznie fajnej zabawy! :)

Zespół z Uniwersytetu Warszawskiego, w składzie: Jarosław Błasiok, Mirosław Michalski i Jakub Oćwieja, zajął pierwsze miejsce w rozstrzygniętych w niedzielę w Warszawie XVII Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się na Uniwersytecie Warszawskim. Zwycięzcy rozwiązali 10 z 11 zadań.


Konkurs "Młodzi Przywódcy dla obywatelskiego społeczeństwa jutra" chce odkrywać i promować przywódców – odważnych, kreatywnych i silnych wizjonerów, którzy w przyszłości będą potrafili mądrze poprowadzić Polskę oraz lokalne społeczności ku rozwojowi, stabilności i godnemu życiu obywateli.

Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku serdecznie zaprasza szkoły ponadpodstawowe z województwa pomorskiego do udziału w projekcie Ekonomia Solidarności.


8 października do sprzedaży trafiło długo oczekiwane pierwsze polskie wydanie „Biologii” Neila A. Campbella i Jane B. Reece oraz współautorów, jednego z najlepszych podręczników dla studentów nauk przyrodniczych.

Czas ucieka! Pozostały niecałe trzy tygodnie do zapisów!

Zastanawiałeś się kiedyś, jak stać się prawdziwym inwestorem? Chciałbyś spróbować, ale martwisz się, że brakuje Ci wiedzy na temat rynku walutowego? Już niedługo nie będzie to problemem!

Kto jest winny ciężkiej sytuacji zawodowej osób niepełnosprawnych? Czy jest to tylko kwestia niewłaściwie przemyślanego systemu edukacji? A może problem jest znacznie głębszy? O przyczynach trudności osób  niepełnosprawnych na rynku pracy mówi Mikołaj Szwochert, przedstawiciel portalu pracy osób niepełnosprawnych Brevio.pl.

Aula pełna uczniów, a wśród nich zamachowiec-samobójca z bombą w plecaku! Na szczęście był to tylko finał jednej z gier przygotowanych dla licealistów, którzy odwiedzili kampus Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej, w ramach Game Day. Wystarczyło rozwiązać łamigłówki i zagadki logiczne przygotowane przez uczelnię, by wykryć „terrorystę” i rozbroić bombę.

Młody naukowcu! Nakręć film, udowodnij, że nauka nie musi być nudna i wygraj fantastyczne nagrody.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!