MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Przebywająca z wizytą w Polsce Jej Królewska Wysokość Laurentien księżna Niderlandów wygłosi wykład o kwestiach klimatycznych w społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

O tym, że wyposażenie studenckiego mieszkania to często nie lada wyczyn wie każdy żak. Kanapa z puszek po piwie, szafka ze starej lodówki czy dmuchany ponton zamiast łóżka to tylko namiastka studenckiej kreatywności.

Ewidentne naruszenie praw dziecka – tak sytuację w polskich szkołach określa Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka – w swoim liście, skierowanym do kuratorów oświaty.

Pełne sale wykładowe, praca licencjacka pisana przy współpracy z firmą, szkolenia w największych korporacjach, a to wszystko oparte na budowaniu biznesowych relacji już w trakcie studiów – to tylko niektóre cele, jakie postawił sobie NetClub – innowacyjna organizacja założona przez studentów SGH, która będzie wspierać studentów w ich drodze do profesjonalizmu.

Interesujesz się prawem oraz polityką, informacje śledzisz na bieżąco, a struktury Unii Europejskiej nie mają przed Tobą żadnych tajemnic? Weź udział w Olimpiadzie Społeczno-Prawnej i przetestuj swoją wiedzę!

25 października w Hotelu Ambasador Centrum odbędzie się konferencja "Talenty na rynku pracy. Narzędzia rozwoju kapitału ludzkiego dla potrzeb regionu", współorganizowana przez Politechnikę Łódzką i Urząd Miasta Łodzi w ramach projektu IDEA Innovation by kNOWledge.

Indeks na Uniwersytet Gdański lub miesięczny płatny staż w jednej z instytucji państwowych, to nagrody przewidziane dla zwycięsców historycznego konkursu dotyczącego lat 1970-1990.

Na portalu www.PogromcyMitowMedycznych.pl, 18 października 2012 r. –  rozpoczął się konkurs o tytuł najgroźniejszego Pogromcy Mitów Medycznych, dedykowany studentom kierunków medycznych w całej Polsce. Studenci, którzy wykażą się największą aktywnością w komentowaniu, dodawaniu i weryfikowaniu powszechnie panujących mitów medycznych, mają szansę na atrakcyjne nagrody. 

Raport Eurostatu wykazał, że Rzeszów jest najbardziej studenckim miastem europejskim.

Silny desant PW, PWr., i Perspektyw wylądował w Nowosybirsku i Tomsku, aby zachęcać Rosjan(ki) do studiów technicznych w Polsce.

W najbliższą sobotę w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie maturzyści, kandydaci na studia licencjackie i magisterskie będą mieli okazję poznać SGH od środka!

Perspektywa roku darmowego studiowania w Poznaniu, aplikacja będąca idealnym doradcą w sprawach kariery oraz ogólnopolska kampania telewizyjna i internetowa. Startuje trzecia edycja kampanii promocyjnej Poznań przyciąga najlepszych. Miasto zaprasza młodych, ambitnych i zdolnych maturzystów do zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną oraz rozrywkową.

Jak pokazują badania, średnio co trzeci nastolatek czerpie wiedzę o seksualności i antykoncepcji od nauczycieli. Młodzież deklaruje, że edukację seksualną powinna zapewnić im szkoła. To bardzo ważne, aby zajęcia były właściwie prowadzone, a edukatorzy posiadali odpowiednie kwalifikacje. Przed Dniem Edukacji Narodowej zapytaliśmy Aleksandrę Jodko – seksuologa ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie – o stan edukacji seksualnej w Polsce oraz rolę nauczycieli i rodziców w tym procesie.

Studia Executive MBA (EMBA) prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego znalazły się na 46. miejscu wśród 100 czołowych programów tego typu na świecie, według rankingu opublikowanego 15 października br. przez „Financial Times”. Jest to najwyższa pozycja autorskiego programu oferowanego przez ALK w prestiżowym zestawieniu, które otwiera amerykańsko-chiński program Kellogg/Hong Kong UST EMBA.

Zmiany w systemie edukacji prezentowane na dzisiejszej konferencji prasowej przez minister Krystynę Szumilas dotyczą także matur. Od 2015 r. każdy uczeń przystępujący do egzaminu musiałby zdać jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym.

W dniach 18-21 października 2012 r. na terenie Akademii Obrony Narodowej odbędą się III Zawody Sportowe Uczelni Mundurowych o Puchar Rektorów.

„Sprawdź, czy Twoje kompetencje odpowiadają wymaganiom rynku pracy! Zobacz swoje szanse na sukces w wymarzonych zawodach. Stwórz swój Indywidualny Plan Działania i wygraj życie!”

Niby-śniadanie i sporadyczny obiad w barze mlecznym, duża ilość pustych kalorii w postaci przekąsek spożywanych wieczorową porą – tak zazwyczaj wygląda dzienne menu studenta. Poradzenie sobie ze szkolnymi obowiązkami wraz z finansowymi wyzwaniami nie jest wciąż łatwe. Podpowiadamy, co i jak jeść, żeby żywić się odpowiednio nie wydając przy tym więcej od innych.

Fundacja Amgen ogłasza nabór do piątej edycji Programu Amgen Scholars. W ramach Programu studenci – młodzi naukowcy z Polski – będą mogli wziąć udział w projektach badawczych na jednej z najlepszych uczelni w Europie: na Uniwersytecie Cambridge (Wielka Brytania), w Instytucie Karolinska (Szwecja) lub na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana (Niemcy).

Funkcje trygonometryczne, silnie, wielomiany, działania na zbiorach i wiele innych. PiMath to rozbudowana aplikacja matematyczna, której celem jest pomoc maturzystom w nauce. Dzięki niej, uczniowie mogą błyskawicznie wykonywać obliczenia, za pomocą funkcji, których trudno szukać w zwykłych kalkulatorach.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!