REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Polscy wykładowcy akademiccy zyskują wyjątkową możliwość wdrażania innowacyjnych i prestiżowych metod nauczania, stosowanych na najlepszych uczelniach świata. Dzięki partnerstwu Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard Business Publishing, studia przypadków oraz symulacje biznesowe, które od lat kształtują liderów w Harvard Business School, stają się dostępne dla polskich uczelni.

W ramach międzynarodowego projektu HerTechVenture - finansowanego przez Unię Europejską, koordynowanego przez Perspektywy Women in Tech oraz realizowany wspólnie z 8 partnerami z 5 krajów europejskich: Uniwersytet Gdański (Polska), Stimmuli for social change OE (Grecja), University of Macedonia (Grecja), Instituto Politécnico da Guarda (Portugalia), Inova Innovation Services, SA (Portugalia), Universidad de Salamanca (Hiszpania) oraz Politecnico di Torino (Włochy) - powstał wyjątkowy raport Theory of Change. Ten kompleksowy przewodnik - pełen wniosków i rekomendacji dotyczących budowania wspierającego i inkluzywnego środowiska na uczelniach wyższych - stał się podstawą do opracowania warsztatów dla kadry akademickiej, które wyposażą edukatorów/-ki w umiejętności i wiedzę potrzebną do budowania włączającego środowiska edukacyjnego i wspierania studentek na ścieżce przedsiębiorczości w branży technologicznej. 

Chcesz przyspieszyć swoją karierę w IT i nowych technologiach? Marzysz o wsparciu doświadczonej Mentorki lub Mentora? Szukasz inspiracji i praktycznych wskazówek od ekspertów z topowych firm technologicznych?

- Bardzo dziękuję Perspektywom za pilnowanie pewnych standardów kształcenia, wskazujących właściwy kierunek, jak studia MBA w Polsce powinny wyglądać – powiedział prof. Marek Gzik, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w czasie V Forum Liderów Kształcenia Menedżerów, połączonym z Galą Rankingu MBA Perspektywy 2025. W wydarzeniu, które odbyło się 2 kwietnia w Warszawie, wzięli udział przedstawiciele rządu, rektorzy i prorektorzy uczelni prowadzących najlepsze programy MBA w Polsce, dyrektorzy tych programów oraz przedstawiciele biznesu.

Dobrostan psychiczny studentów i pracowników uczelni staje się coraz ważniejszym tematem debaty publicznej. W odpowiedzi na rosnące wyzwania w tym obszarze, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zleciło opracowanie raportu „Analiza badań nad zdrowiem psychicznym i jakością życia w środowisku akademickim”. Jego wyniki zaprezentowano podczas konferencji zorganizowanej w siedzibie Uniwersytetu SWPS. W debacie wzięli udział eksperci, wykładowcy, studenci oraz doktoranci.

W Warszawie odbyło się Forum Akademicko-Gospodarcze poświęcone roli sztucznej inteligencji w polskiej nauce i gospodarce. Gospodarzem wydarzenia była Politechnika Warszawska, a wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele rządu, środowiska akademickiego oraz biznesu. W wydarzeniu wziął udział również sekretarz stanu w MNiSW Marek Gzik.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!