MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Powoli konstytuuje się Rada Doskonałości Naukowej drugiej kadencji wyłoniona w tegorocznych jesiennych wyborach. Na pierwszy ogień poszło mianowanie przewodniczącego Rady, którego dokonuje minister nauki spośród wszystkich wybranych członków RDN. Ten 27 października wręczył powołanie prof. Bronisławowi Sitkowi, sekretarzowi RDN pierwszej kadencji, który wcześniej był ostatnim sekretarzem Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. W jesiennych wyborach prof. B. Sitek otrzymał 313 głosów.

AGH rozpoczyna realizację projektu SOCCER dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Prestiżowy projekt o wartości 10 milionów euro jest współfinansowany w ramach pierwszego programu grantowego przeznaczonego na budowę sieci centrów monitorowania bezpieczeństwa (z ang. Security Operations Center, SOC) w Unii Europejskiej. Rozwój poszczególnych centrów będzie prowadził do skuteczniejszego monitorowania, wykrywania i reagowania na cyberataki, pomagając chronić tym samym dane osobowe studentów, pracowników i naukowców, prawa własności intelektualnej oraz kluczowe technologie.

Proceder kradzieży cennych pozycji z zasobów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego trwał prawdopodobnie od grudnia 2022 do 16 października 2023 roku, choć mógł być rozpoczęty jeszcze wcześniej. W BUW potwierdzono obecność osoby podejrzanej o kradzież w bibliotekach łotewskich - wynika z komunikatu rektora UW prof. Alojzego Z. Nowaka.

W ostatnich latach zmniejsza się liczba osób podejmujących studia II stopnia. W związku z nasilonym zainteresowaniem uczelni problematyką przejścia między studiami pierwszego i drugiego stopnia eksperci z Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI) wzbogacili ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA) o nowe dane. Potwierdzają one, że za mniejsze zainteresowanie studiami magisterskimi odpowiadają przede wszystkim zmiany demograficzne, a nie gorsza oferta edukacyjna uczelni i zmiana wzorców zachowań absolwentów studiów licencjackich. Nowe funkcje ELA dostępne są dla wszystkich na stronie ela.nauka.gov.pl od 16 listopada 2023 roku.

8 listopada 2023 r. Politechnika Białostocka będzie gospodarzem spotkania delegacji Związku Rektorów Uczelni Ukrainy (ZRUU) z władzami rektorskimi polskich uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Wspólne obrady dotyczyć będą dalszego zacieśniania współpracy między tymi dwoma instytucjami oraz prezentacji dobrych praktyk w działaniach narodowych konferencji w Europie.

Nie wiesz, co chcesz studiować? Nie do końca wiesz, czym różnią się dane kierunki? Zastanawiasz się, co oznacza profil ogólnoakademicki lub praktyczny? Chcesz zobaczyć dany Wydział na własne oczy? Chcesz mieć możliwość porozmawiania ze studentami danego kierunku? Chcesz wiedzieć, co ciekawego możecie robić na Uczelni? Tego wszystkiego dowiesz się podczas DNIA OTWARTEGO POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ!

Fundacja Carrefour zainwestuje 100 tys. euro w program rozwojowy Impactful Leaders skierowany do studentów i młodych osób, którzy pod okiem doświadczonych mentorów i ekspertów będą mogli realizować innowacyjne i odpowiedzialnie społecznie projekty. Program realizowany jest przez Fundację Youth Business Poland we współpracy z akceleratorem foodtech.ac i Carrefour Polska, a jego celem jest wsparcie młodych ludzi w dokonywaniu zmian społecznych i środowiskowych.

31 października prof. Krzysztof Jóźwiak odebrał nominację na stanowisko dyrektora NCN. Nowy dyrektor dobrze zna Centrum, był w przeszłości członkiem Rady NCN.

Czy zawsze marzyłeś o rozwoju, lecz nie miałeś ku temu okazji? Jeśli tak, to CEMS Chance jest właśnie dla Ciebie!

Soft Skills Academy to cykl darmowych szkoleń, który daje studentom szansę na rozwijanie umiejętności miękkich pod okiem inspirujących specjalistów. Pomagamy studentom największych krakowskich uczelni kształtować ich zdolności pracy w zespole, autoprezentacji i komunikacji międzyludzkiej, co z pewnością wpłynie korzystnie na przebieg ich przyszłej kariery zawodowej.

Ruszyła 11. edycja ogólnopolskiego konkursu "Tłumacze na e-start" – inicjatywy, którą biuro tłumaczeń Skrivanek organizuje specjalnie dla młodych talentów językowych. To wyjątkowa okazja dla studentów do doskonalenia swoich umiejętności tłumaczeniowych i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego.

W związku z antysyjonistycznym zachowaniem norweskiej studentki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podczas marszu pro-palestyńskiego w Warszawie oraz licznymi protestami wynikającymi z tego faktu, rektor uczelni, prof. Zbigniew Gaciong, wystosował specjalne oświadczenie. – Ubolewam  nad tym, że podano w wątpliwość naczelne wartości Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Uczelni z ponad 200-letnią tradycją nauczania medycyny, nieprzerwanej nawet w czasie okupacji – czytamy w oświadczeniu.

W poniedziałek, 6 listopada, poznaliśmy nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2023. Wyróżnienie przyznawane od 1969 roku ma na celu wyłanianie młodych (do 35. roku życia) aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością. Perspektywy są jednym z patronów medialnych nagrody.

Politechnika Opolska jest pierwszą uczelnią w regionie, która została zakwalifikowana w najnowszej edycji Shanghai Ranking's Global Ranking of Academic Subjects.  Wejście do tego zestawienia jest bezprecedensowym osiągnięciem. Politechnika Opolska została wysoko oceniona w dwóch obszarach: Mechanical Engineering oraz Instruments Science & Technology. Ale na tym nie koniec. Według kryteriów rankingu w obszarze Mechanical Engineering Politechnika Opolska jest najlepszą uczelnią w kraju.

Model United Nations to inicjatywa, której celem jest zdobycie przez uczestników kompleksowej wiedzy w różnych dziedzinach poprzez symulację obrad organów Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego uczestnikami są ambitni uczniowie szkół średnich oraz studenci, którzy otrzymują niepowtarzalną okazję wcielenia się w rolę dyplomatów. Dążą do „rozwiązania” najważniejszych problemów współczesnego świata, mając na uwadze politykę zagraniczną, aktualną sytuację gospodarczą i społeczną “reprezentowanego” przez siebie kraju w jednej z siedemnastu komisji.

Dr hab. Marcin Dornowski, prof. AWFiS  w Gdańsku, przewodniczący Sekcji Medycznej, Komisji Nauk Kosmicznych, Polskiej Akademii Nauk o. Gdańsk ze swoim eksperymentem „EEG neurofeedback lowers stress response during isolation in astronauts” znalazł się w gronie 18 polskich podmiotów naukowych, które zostały wybrane do realizacji swoich pomysłów badawczych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) !!!

- Nasz uniwersytet jest właściwym miejscem, by świętować wartości, które są godnym zaufania, moralnym kompasem w tym dynamicznie zmieniającym się świecie. (…) Wierzę, że nasz sojusz będzie brał udział w budowaniu silnych, nowoczesnych uczelni, wiernych swojemu powołaniu i przygotowanych na to, co przyniesie przyszłość - powiedziała prof. Elżbieta Żądzińska, rektor Uniwersytetu Łódzkiego, podczas uroczystości odnowienia postanowień Magna Charta Universitatum w Łodzi. Uniwersytet Łódzki był tegorocznym gospodarzem podpisania deklaracji Magna Charta Universitum oraz towarzyszącej wydarzeniu konferencji "Uniwersytety i przebudowa miast: rola edukacji opartej na badaniach".

Deklaracja Magna Charta Universitatum powstała w 1988 roku z okazji 900-lecia najstarszego na świecie Uniwersytetu Bolońskiego. To swoistego rodzaju zbiór zasad, którymi kierują się uczelnie z całego świata, stanowiąc część ich misji. Powierzenie organizacji uroczystości związanej z odnowieniem postanowień deklaracji i podpisaniem jej przez kolejne instytucje edukacyjne to zaszczyt dla danego uniwersytetu-gospodarza.

Prof. Przemysław Wiszewski, b. rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, dzieli się w najnowszym bloku refleksjami powyborczymi.

Prezes Polskiej Akademii Nauk, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego wystosowali do polityków, którzy utworzą nowy rząd, apel o utworzenie dwóch odrębnych ministerstw: nauki i szkolnictwa wyższego oraz edukacji w miejsce istniejącego Ministerstwa Edukacji i Nauki.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.