REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


W piątek, 13 września już po raz 18-ty w Białymstoku odbył się Salon Maturzystów Perspektywy 2024. Tym razem przyszłorocznych maturzystów, a także uczniów młodszych klas oraz nauczycieli, pedagogów szkolnych i doradców zawodowych gościła Politechnika Białostocka na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku.

Akademia WSB w dniach 01-05 października 2024 r. zaprasza na Forum for Internationalization of Higher Education - Quality of Education Through Empowering Internationalization – innovation, skills, technology.

W roku akademickim 2024/25 świętujemy 20-lecie programu „Study in Poland”, realizowanego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.  Jak co roku przygotowaliśmy szeroki zestaw działań promocyjno-informacyjnych za granicą, a także przedsięwzięć rozwijających kompetencje uczelni w zakresie umiędzynarodowienia.

Cztery medale: dwa złote i dwa srebrne oraz tytuł wicemistrza świata w programowaniu - z takim dorobkiem wraca polska reprezentacja z 36. Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, która odbywała się w Aleksandrii w Egipcie (1-8 września 2024 r.). W zawodach wzięło udział 362 zawodników z 91 krajów.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu poszerza ofertę studiów podyplomowych. Nowy kierunek „Praktyczne aspekty zastosowania sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia” adresowany jest do osób, które chcą się dowiedzieć, jak w praktyce wykorzystać rozwiązania oparte o AI. Rekrutacja potrwa do 30 września lub wyczerpania limitu miejsc.

Mapy online dla osób z niepełnosprawnościami, samowystarczalne ekologiczne uprawy miejskie i aplikacja łącząca lokalnych rolników z klientami. Te, stworzone przez nastolatków projekty dotarły do finału akceleratora Talent Open i otrzymały szansę na rozwój startupu. Edycję wygrał startup Lokaltu, Vlada Buriachoka i Poliny Horodovikowej.

Odbyło się pierwsze posiedzenie Prezydium IX kadencji KRASP. Podczas obrad wybrano przewodniczących komisji stałych na najbliższe 4 lata, którzy jednocześnie wejdą w skład Prezydium.

Profesor Miłosz Jaguszewski z I Kliniki Kardiologii GUMed został powołany do jednego z komitetów Zarządu Głównego Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego – Komitetu Naukowego Kongresów (CPC) ESC. Zakres działalności prof. Miłosza Jaguszewskiego w Komitecie ESC obejmować będzie przede wszystkim tematykę interwencji sercowo-naczyniowych.

Decyzją Ministra Nauki z dnia 30 sierpnia 2024 r. prof. Michał Wieczorowski z Politechniki Poznańskiej został przewodniczącym Rady do Spraw Innowacji w Szkolnictwie Wyższym i Nauce.

W murach Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się dwudniowa debata poświęcona przyszłości polskiej nauki. II Kongres Umiędzynarodowienia zgromadził wielu przedstawicieli szkół wyższych oraz instytucji badawczych z całej Polski oraz zagranicznych ekspertów, którzy dyskutowali na temat perspektyw współpracy międzynarodowej. W spotkaniu uczestniczył podsekretarz stanu w MNiSW Andrzej Szeptycki.

Na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się inauguracyjne posiedzenie Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w nowej kadencji. W wydarzeniu wziął udział minister Dariusz Wieczorek, który podkreślił znaczenie współpracy między resortem a środowiskiem akademickim w kształtowaniu przyszłości polskiej nauki oraz szkolnictwa wyższego.

Wysokie oceny i miejsca UO w rankingach W ostatniej ewaluacji za lata 2017-2021 Uniwersytet Opolski (UO) uzyskał jedną ocenę A+, sześć ocen A i dziesięć ocen B+. W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 jest na 8. miejscu wśród uniwersytetów i na 26. wśród uczelni akademickich.

Jako Przewodnicząca KRASP wyrażam zaniepokojenie doniesieniami prasowymi dotyczącymi możliwych nieprawidłowości w działaniach Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz udzielanych przez nią certyfikatów.

W ostatnim czasie w Finlandii wzrosła liczba wniosków o pierwsze zezwolenie na pobyt składanych przez studentów, którzy planują tam studiować. Fińscy urzędnicy przetwarzali je w ciągu 30 dni, jeszcze szybciej niż w 2023 roku, kiedy średni okres przetwarzania wynosił 38 dni.

11 września osiem polskich uczelni podpisało umowę o współpracy z Poland in Silicon Valley Center for Science, Innovation, and Entrepreneurship. Wspólne działania będą dotyczyły m.in. promowania i publikacji wyników badań naukowych oraz współpracy z przemysłem prowadzonych przez uczelnie.

„Informator dla Maturzystów Perspektywy 2025” cieszy się ogromną popularnością na tegorocznych Salonach Maturzystów! Uczestnicy targów – po wypełnieniu Ankiety Maturzysty – odbierają bezpłatne egzemplarze bestsellera Perspektyw (lub pobierają jego wersję internetową) i wczytują się w starannie zgromadzone informacje m.in.: o strategiach maturalnych, interesujących studiach, jakości szkół wyższych i kierunków, które prowadzą, zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie w Polsce. 

Nowe władze Politechniki Śląskiej rozpoczęły kadencję 2024-2028. Przed nimi wyzwania, które określą kształt uczelni w kolejnych latach i wypełnią misję związaną ze strategią.

10 września 2024 Collegium Civitas stało się częścią Grupy Merito, największej grupy uczelni niepublicznych w Polsce, do której należą Uniwersytety WSB Merito i Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu. Collegium Civitas zachowuje swoją odrębną markę, nazwę i osobowość prawną.

W taki sposób, jak podaje agencja Reuters, chiński rząd ostrzega rodaków studiujących za granicą przed szpiegami i próbą nawiązania współpracy. Ministerstwo bezpieczeństwa tego kraju opublikowało szczegółowe ostrzeżenia dla studentów.

W środę 11 września na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika został oficjalnie otwarty Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2024. To kolejny przystanek Ogólnopolskiej Kampanii Informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2024.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!