MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Politechnika Gdańska i Uniwersytet Morski w Gdyni zawarły porozumienie dotyczące utworzenia międzyuczelnianego kierunku studiów II stopnia: Morska Energetyka Wiatrowa.

Firma inwestycyjna APX wspólnie z Ringier Axel Springer Polska i inQUBE Uniwersyteckim Inkubatorem Przedsiębiorczości ogłosiły program wsparcia dla startupów działających w Polsce. Dzięki tej inicjatywie młode firmy mogą uzyskać dofinansowanie oraz pomoc merytoryczną w rozwoju.

30 lat temu Polska przystąpiła do udziału w badaniach prowadzonych w największym centrum fizyki cząstek na świecie. Natomiast naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej dołączyli do eksperymentów ponad 20 lat temu. Od tego czasu kadra naukowa z AGH pracuje w CERN, Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych, m.in. nad poznaniem podstawowych składników materii oraz na rzecz odtworzenia stanu wczesnego Wszechświata.

Dzień otwarty dla kandydatów na studia wyższe, podyplomowe i MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Wydarzenie odbędzie się w formie tradycyjnej – na terenie uczelni!

W Teatrze Collegium Nobilium i Akademii Teatralnej premiera goni premierę. Nadrabiamy stracony czas i do końca lipca zapraszamy na widownię!

Jubileuszowa edycja MMF  Hommage à Kieślowski przybierze w tym roku w Sokołowsku wyjątkową formę – festiwal odbywać się będzie przez niemalże całe wakacje. Przez osiem wakacyjnych weekendów od 27 czerwca do 28 sierpnia wielbiciele kina świętować będą 80. urodziny Krzysztofa Kieślowskiego oraz trzydziestolecie premiery Podwójnego życia Weroniki.

Technolog żywności to kreator, który znając różne metody otrzymywania żywności, potrafi zaprojektować idealny produkt, zgodny z oczekiwaniami nawet najbardziej wymagających konsumentów. Technolog żywności dba o zdrową i bezpieczną żywność, a zdrowa żywność to zdrowe społeczeństwo – mówi dziekan Wydziału Technologii Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dr hab. Rafał Wołosiak.

- Żyjemy w czasach, w których gospodarka oparta na wiedzy nabiera dużego znaczenia i w związku z tym potrzeba będzie dobrze wykształconych absolwentów – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska podczas gali Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Tegoroczny Partner Główny Rankingu Huawei współpracuje obecnie z ponad 133 uczelniami w Europie, w tym z wieloma w Polsce.

W Sali Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie podpisany został list intencyjny o współpracy pomiędzy Związkiem Uczelni Lubelskich, reprezentowanym przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Politechnikę Lubelską, a Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

Zagraniczni studenci, którzy chcą studiować na Ukrainie, muszą najpierw zmierzyć się z biurokracją. Rząd obiecał, że wkrótce ten problem zostanie rozwiązany. Ministerstwo Cyfrowej Transformacji, Edukacji i Nauki uruchomi nową e-platformę dla obcokrajowców, dzięki której będą mogli aplikować na ukraińskie uniwersytety.

Prof. dr hab. Stanisław Wrzosek, profesor Instytutu Nauk Prawnych Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz profesor zwyczajny Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu został nowym przewodniczącym Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Podczas gdy większość krajów otwiera swoje granice, Chiny rozszerzyły restrykcje związane z wjazdem do kraju do 2022 roku. Wynika to z obaw przed nowymi wariantami koronawirusa, ale także z chęci zabezpieczenia się przed potencjalnymi zakażonymi wobec nadchodzących wydarzeń w Chinach.

Prof. Marek Krawczyk, wybitny naukowiec i chirurg, członek Kapituły Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw, były rektor WUM, otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

To elitarne stowarzyszenie naukowców, które doradza Komisji Europejskiej. Prof. Tomasz Kapitaniak jest członkiem sekcji physics & engineering sciences, w której zrzeszonych jest obecnie 437 naukowców.

Dr hab. Joanna Dyduch, prof. UJ z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego została wybrana na członka Zarządu Stowarzyszenia Studiów Izraelskich (Association of Israel Studies).

Prezydent podpisał ustawę zmieniającą nazwę Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy na Politechnikę Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Instytut Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu otworzył Innowacyjne Centrum Medyczne, które będzie zajmować się diagnostyką molekularną chorób genetycznych, nowotworowych i chorób rzadkich.

KE opublikowała europejską tablicę wyników innowacyjności – European Innovation Scoreboard 2021, która pokazuje, że wyniki Europy w zakresie innowacji stale się poprawiają w całej UE. Polska oceniana jest jako Wschodzący Innowator.

W skład rady weszli przedstawiciele szczecińskich uczelni i eksperci branżowi. Do jej zadań będzie m.in. należeć współpraca z biznesem i administracją w zakresie budowy morskich farm wiatrowych.

W ramach programu „Maria Skłodowska-Curie” – sztandarowego programu Komisji Europejskiej, finansującego kształcenie doktorantów i postdoktorów, naukowcy z całego świata w 2021 roku mogą ubiegać się o granty łącznej wartości 822 mln euro.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt