
W Warszawie wręczono Certyfikaty Uberrima Fide, przyznawane za najwyższą staranność w zapewnianiu oryginalności prac dyplomowych. Wyróżnienie przysługujące jednostkom naukowo-dydaktycznym utrzymującym najwyższe standardy jakości kształcenia przyznano po raz siódmy. W tym roku jego laureatami zostało trzynaście polskich uczelni i wydziałów, które z powodzeniem przeszły audyt procedur antyplagiatowych, przeprowadzony przez Fundację im. Augustina-Jeana Fresnela.

Choć Trybunał Konstytucyjny orzekł, że opłaty za drugi kierunek studiów mogą być utrzymane do końca września 2015 r., niektóre uczelnie już w najbliższym roku akademickim z tych opłat zrezygnują. Resort nauki potwierdza, że to zgodne z prawem.

7 czerwca 2014 r. podczas uroczystej gali w Muzeum Plakatu w Wilanowie ogłoszono wyniki 24. Międzynarodowego Biennale Plakatu. Złoty medal w kategorii główniej zdobył polski artysta Wiesław Rosocha. W kategorii Złoty Debiut zwyciężył student warszawskiej ASP - Łukasz Kowalski.

Jest co świętować. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w sobotę 14 czerwca obchodzić będzie 40-lecie informatyki w uczelni. Jej historia sięga lat 70. Obchody będą odbywały się w ramach XIII Zjazdu Absolwentów.

Jerzy Szuniewicz to niezwykle mądry i pracowity siedemnastolatek. Na poważnie zajmuje się fizyką kwantową. Jest laureatem prestiżowych konkursów, takich jak EUCYS czy Explory. Właśnie zajął trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie Intel ISEF w Los Angeles dla nastoletnich naukowców.

Sukcesem zakończyła się pierwsza edycja konkursu Projekt: Zielony Staż pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, którego organizatorem jest Fundacja Myśli Ekologicznej.
Szkoły ponadpodstawoweSerwis maturzystówLicea w Polsce Technika w Polsce |
Studia w Polsce i za granicąStudia podyplomoweStudia doktoranckie Studia MBA Uczelnie niepubliczne |
RankingiRanking Szkół Wyższych Ranking MBA Perspektywy Ranking Liceów Ranking Liceów STEM Ranking Techników Ranking Szkół Warszawskich |
Perspektywy PressSalon Maturzystów PERSPEKTYWYMiędzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY Oferta reklamowa Prenumerata |
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”Dziewczyny na politechniki!Study in Poland – serwis dla uczelni Interstudent Strona Fundacji |
In English:Study in PolandPoland International Education Fair PERSPEKTYWY Perspektywy Education Foundation IREG Observatory on Academic Ranking Engirank |