REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Moje pierwsze wrażenia z pobytu w Polsceto hasło konkursu dla studentów polonijnych z b. ZSRR studiujących w Polsce.

20 spektakli z 16 krajów będzie można obejrzeć na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF w Warszawie w dniach 28 czerwca – 2 lipca br., organizowanym już po raz siódmy przez stołeczną Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

MSZ zachęca studentów nauk ścisłych, technicznych, przyrodniczo-rolniczych, a także ekonomii i europeistyki pochodzących z krajów Partnerstwa Wschodniego do udziału w nowym programie stypendialnym im. Stefana Banacha. Termin składania aplikacji upływa 21 czerwca.

Marsjańskie łaziki z Polski zajęły dwa pierwsze miejsca w prestiżowych, międzynarodowych zawodach University Rover Challenge rozgrywanych w USA. Zwyciężył Hyperion zespołu z Politechniki Białostockiej, a drugi był Scorpio III z Politechniki Wrocławskiej.

Władze woj. świętokrzyskiego podpisały 13 maja w Podzamczu k. Chęcin umowę z wykonawcą "Centrum – Laboratorium Nauki”. Zdaniem marszałka województwa Adama Jarubasa inwestycja będzie wzorowana m.in. na Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

28 maja osiągnięty został pierwszy cel etapowy europejskiego konsorcjum rankingowego U-Multirank: do udziału w projekcie zgłosiło się 500 uczelni. W tym aż 41 uczelni z Polski! Zgłoszenia przyjmowane będą jeszcze do połowy czerwca.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!