MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS, obecny prorektor ds. nauki i rozwoju, decyzją Kolegium Elektorów 23 kwietnia br. został wybrany na rektora Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu na kadencję 2024-2028. Otrzymał 100-procentowe poparcie reprezentantów społeczności akademickiej. Był jedynym kandydatem na funkcję rektora ANS.

W trakcie kampanii wyborczej prof. Józef Ciuła przedstawił swoją koncepcję rozwoju Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, skupiając się m.in. na procesie parametryzacji i przekształceniu uczelni w pełnoprawną akademię, co obecnie jest realizowane pod jego przewodnictwem. - W ramach trzech dyscyplin naukowych: ekonomia i finanse, inżynieria mechaniczna oraz nauki o zdrowiu chcemy uzyskać minimum kategorię B+, co w przypadku uzyskania dla minimum dwóch z nich, da nam dodatkowo możliwość utworzenia szkół doktorskich – zaznaczył prof. Józef Ciuła.

Dr hab. inż. Józef Ciuła jest specjalistą w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, dyscyplina naukowa: inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. Ukończył studia inżynierskie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Na Politechnice Śląskiej ukończył studia doktoranckie, uzyskał stopień doktora habilitowanego.

Z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu jest związany od 2015 r., aktualnie zatrudniony jako pracownik badawczo-dydaktyczny na stanowisku profesora uczelni. Od 2023 r. pełni funkcję prorektora ds. nauki i rozwoju ANS.

Główne obszary badań naukowych dotyczą efektywności wytwarzania energii, transformacji energetycznej opartej o źródła odnawialne, wodór, paliwa jądrowe oraz inżynierię środowiska w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym dla odpadów komunalnych i gospodarki wodno-ściekowej.

Jest autorem publikacji naukowych rejestrowanych w międzynarodowym systemie ORCID, indeksowanych w bazach Web of Science oraz SCOPUS. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, wynikające z zatrudnienia w przemyśle, a obejmujące uczestnictwo w projektach B+R, skutkujących implementacją rozwiązań będących wynikiem badań przemysłowych i prac rozwojowych. Jest ekspertem na poziomie krajowym w zakresie oceny projektów aplikacyjnych ubiegających się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

ans-ns.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!