Rektor prof. Krzysztof Jóźwik, został powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Gospodarczej Województwa Łódzkiego. W skład nowo powołanego gremium weszło 30 przedstawicieli świata nauki, biznesu i samorządu. Ich zadaniem będzie wspieranie władz regionu w podejmowaniu decyzji dotyczących rozwoju gospodarczego województwa.
Blisko 60 kandydatów z całej Polski ubiegało się o nagrodę w drugiej edycji konkursu Stypendium Talentów PG. Ostatecznie członkowie kapituły wskazali siedmioro laureatów, którzy do Gdańska przyjadą m.in. z Mazowsza czy Podlasia. Stypendyści otrzymają indeks PG i miejsce na dowolnie wybranym przez siebie kierunku studiów, opiekę mentora naukowego, 2 tys. zł miesięcznie przez cały okres studiów, a także miejsce w akademiku oraz możliwość skorzystania z indywidualnej organizacji studiów.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności