This June, at the Perspektywy Women in Tech Summit 2025, the future won't just be discussed - it will be seen, touched, and experienced. The Quantum Path program, taking place on June 4th, offers an unprecedented journey into one of the most transformative fields of our time: quantum science and technology. From theoretical foundations to hands-on applications, and from global institutions to local pioneers, Quantum Path will gather the brightest minds and most ambitious technologies in one place. And at the center of it all stands a breakthrough that redefines what’s possible - IBM Quantum System Two.
Podczas European Summit of Women Leaders in Science and Technology podpisana zostanie The Warsaw Women’s Declaration for the Future of Disruptive Technologies – odważny apel kobiet liderek w nauce i technologii. Deklaracja to nie tylko manifest – to wspólny akt przywództwa, współtworzony przez 100 kobiet kształtujących politykę, innowacje i badania naukowe na całym świecie.
W czasach dynamicznych przemian technologicznych i społecznych, Europa potrzebuje silnego, mądrego przywództwa. Już 5 czerwca 2025 roku w Warszawie, jako wydarzenie towarzyszące Perspektywy Women in Tech Summit 2025, odbędzie się European Summit of Women Leaders in Science and Technology – wyjątkowe, międzynarodowe spotkanie, które zgromadzi 150 uczestniczek z 27 krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Bliskiego Wschodu oraz Azji Centralnej.
Naukowców, którym już przyznano stypendium Fulbrighta, może czekać duże rozczarowanie. Komisja (Fulbright Foreign Scholarship Board - FFSB), przyznająca te prestiżowe stypendia, jest całkowicie niezależna w procesie selekcji kandydatów, ale w tym roku ostatnie słowo należy do kogoś innego. Program finansowany jest przez państwo, ale do procesu przyznawania stypendiów wkradła się polityka. Stypendia Fulbrighta zostały wciągnięte do wojny, jaką prezydent Trump wypowiedział amerykańskiemu szkolnictwu wyższemu, a w szczególności elitarnym uniwersytetom takim jak Harvard i Columbia.
Prof. Witold Bielecki – były Rektor Akademii Leona Koźmińskiego (2011–2020), a obecnie Przewodniczący Rady Powierniczej Uczelni – został wybrany przewodniczącym Rady Nadzorczej Polskiej Unii Edukacyjnej. Decyzja ta została podjęta podczas Walnego Zgromadzenia Polskiej Unii Edukacyjnej, które podsumowało działania organizacji w minionej kadencji oraz wyznaczyło kierunki rozwoju na najbliższe lata.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności