Po ponad dwuletniej przerwie z radością spotkamy się na targach stacjonarnych. 22 kwietnia w Warszawskim Centrum EXPO XXI otwarty zostanie XXXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2022.
- W Strategii wyznaczamy drogę do celu, jakim jest przekształcenie Politechniki Warszawskiej w wiodący ośrodek badawczy i dydaktyczny w tej części Europy - podkreślił rektor uczelni, prof. Krzysztof Zaremba.
W Kielcach - z inicjatywy Głównego Urzędu Miar oraz Politechniki Świętokrzyskiej - powołano do życia Klaster Metrologiczny, który zrzesza przedstawicieli nauki i biznesu z całej Polski.
Tylko 10 proc. kierunków prowadzonych jest na polskich uczelniach w sposób zdalny - wynika z monitoringu prowadzonego przez zespół Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o utworzeniu Politechniki Morskiej w Szczecinie. Uczelnia powstanie na bazie istniejącej Akademii Morskiej w Szczecinie.
Krajowa Reprezentacja Doktorantów prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz społeczności doktoranckiej na Ukrainie. Punktem kulminacyjnym zbiórki będzie koncert pt. „Bratnie Narody”, który odbędzie się 23 kwietnia 2022 r. o godzinie 20:00 w Auli Kryształowej SGGW. Warto wziąć w nim udział!